Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ulice

16. 12. 2007

Ulice

Herci

Ilona Svobodová (Jitka Farská)
Narodila se na Kladně. Již při studiu na konzervatoři točila s významnými režiséry - Vláčilem, Jirešem, Rychmanem nebo Vávrou. Pro televizi účinkovala v seriálech Druhý dech, Přítelkyně z domu smutku, Náměstíčko a dalších. Je v angažmá v Divadle v Dlouhé. Žije s Petrem Skoumalem a má dvě děti.


Petr Vacek (Tomáš Jordán)
Herec a moderátor se narodil 7. května 1957. Vystudoval DAMU, od roku 88 je členem Divadla Ypsilon. Ve filmu jsme ho viděli například ve snímcích Mazaný Filip, Eliška má ráda divočinu, Učitel tance, Amerika, nebo v seriálech Saturnin a Pražský písničkář. Věnuje se ekologii, je členem Greenpeace. Překládá a tlumočí. Je rozvedený a má dvě děti.


Michaela Badinková (Lenka Drápalová)
Narodila se 25. ledna 1979 v Malackách na Slovensku. Vystudovala Státní konzervatoř v Bratislavě a DAMU. Účinkuje v muzikálech Balada pro banditu, Divotvorný hrnec, Miluji tě, ale… Ztvárnila hlavní ženskou postavu ve filmu Dušana Kleina Jak básníci neztrácejí naději.


Pavel Kříž (Petr Boháč)
Herec a psychoterapeut se narodil 18. dubna 1961 v Brně. Na začátku osmdesátých let jej Dušan Klein obsadil do role Štěpána ve filmu Jak svět přichází o básníky, než emigroval, natočil ještě pokračování Jak básníkům chutná život. V roce 1987 odešel do Kanady, kde studoval obor psychoterapie na univerzitě ve Vancouveru. Po revoluci se vrátil (žije napůl v Čechách, napůl v Kanadě) a do současnosti hrál v dalších třech pokračování "Básníků". Mimo to ztvárnil hlavní roli i v Andělských očích. Jeho filmografie čítá více než třicet titulů.


Radoslav Brzobohatý (Václav Král)
Narodil se 13. září 1932 ve Vrútkach. Vystudoval DAMU. Více než třicet let byl členem souboru Divadla na Vinohradech, nyní je ředitelem svého Divadla Radka Brzobohatého. Debutoval hlavní rolí ve filmu Mstitel. Jeho životní rolí byla postava Františka z filmu Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci. Z dalších filmů jmenujme Atentát, Ucho, Pěnička a Paraplíčko, Noční jezdci, Sněženky a machři, Nejasná zpráva o konci světa a další. Je ženatý s Hanou Gregorovou, má dvě děti.


Alena Vránová (Marie Králová)
Narodila se 30. července 1932 v Praze. Absolvovala DAMU, účinkovala v pražském divadle ABC a později Městských divadlech pražských. V roce 1952 získala svou nejznámější roli, hrála princeznu Krasomilu v Zemanově pohádce Pyšná princezna. Z jejích dalších filmových a televizních rolí jmenujme Hudba z Marsu, Hrátky s čertem, Sny na neděli, Sólo pro starou dámu, Díky za každé nové ráno a další.


Ondřej Pavelka (Olda Farský)
Narodil se 10. září 1955 v Karlových Varech. Ve filmu debutoval hlavní rolí v Herzově pohádce Deváté srdce. Vystudoval na DAMU a také zde učí. Je členem činohry Národního divadla. Diváci ho znají z filmů Výchova dívek v Čechách, Krvavý román, Sedím na konári a je mi dobře a Co je vám, doktore? Žije s herečkou Sabinou Královou, se kterou má syna Mikoláše.


Bronislav Poloczek (Stanislav Nykl)
Narodil se 7. srpna 1939 v Horní Suché na Karvinsku. Po absolvování JAMU působil v mnoha oblastních divadlech, nyní hraje v Národním divadle. Do diváckého povědomí se zapsal především díky svým televizním a filmovým rolím, z nich jmenujme Létající Čestmír, Discopříběh 2, Černí baroni, Rebelové, Arabela se vrací nebo Hospoda.


Jaroslava Obermaierová (Květa Nyklová)
Narodila se 10. dubna 1946 v Praze. Debutovala ve filmu Souhvězdí panny, z čehož se díky na svou dobu odvážné erotické roli stal skandál. Objevila se v trezorových filmech Kladivo na čarodějnice, Dita Saxová nebo Žert. I přesto se nejvíce zapsala v rolích angažovaných proletářek, či energických slečen a žen, čemuž odpovídá i její nejznámější televizní role Blanky v seriálu 30 případů majora Zemana.


Hana Maciuchová (Miriam Hejlová)
Narodila se 25. listopadu 1945 ve Šternberku. Patří mezi naše nejvýraznější herečky. S oblibou je ovšem obsazována do rolí aristokratických až nepříjemných žen. Ve významnějších rolích se objevila v seriálech Chalupáři, Nemocnice na kraji města a její pokračování, Žena za pultem. Hodně pracuje pro televizi, často hraje v pohádkách. Z filmů jmenujme Lucie postrach ulice, …a zase ta Lucie, Samotáři, Člověk proti zkáze a další.


Rudolf Hrušínský (Vlastimil Pešek)
Narodil se v Praze 5. října 1946 jako nejstarší syn herecké legendy Rudolfa Hrušínského. Vystudoval DAMU a ve filmu začal hrát již jako student. Objevil se ve filmech Postřižiny, Vesničko má středisková, Konec starých časů... Velkou popularitu získal díky povídce Pitomci ve filmu Petra Zelenky Knoflíkáři.

MATĚJ JORDÁN (15, znamení: Býk)
Jakub Štáfek

Je pohodář, bere věci jak jsou a s ničím si příliš neláme hlavu. Případné průšvihy bere s nadhledem a i když na to nevypadá, v něčem je starší, než ve skutečnosti je. Přejal otcovu vášeň pro brouky, ale ve velmi praktické formě, své znalosti dokáže i zpeněžit. Probouzející se zájem o druhé pohlaví bere s přímostí sobě vlastní - základem lásky je pro něj pořád ještě kamarádství. Svou sestru má rád, přes sourozenecké špičkování ji dovede podržet.

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, sestra Tereza
Přátelí se: Jeřábek, Pumrová
Miluje: Adriana Pešková

LUMÍR NYKL (38, znamení: Štír)
VÁCLAV SVOBODA

Žije podle hesla "urvi, co můžeš a neohlížej se nalevo ani napravo". Lumír má charakter pokřivený komplexy a výchovou. Je majitelem firmiček různého zaměření, obsahu a pověsti. Peníze jsou mu prostředkem, aby si mohl všechno koupit - také věří, že všechno se koupit dá... Z jeho pohledu vždy účel světí prostředky. Někde v hloubi duše by si přál být obdivován a milován. Nedostatek citu si nahrazuje potěšením z ovládání lidí...

Rodinné vztahy: svobodný
Přátelí se: Ingrid
Miluje: Světlana Lisečko

DAGMAR POSPÍŠILOVÁ alias DIGI (24, znamení: Beran)
MICHAELA MAUREROVÁ

Je to bezprostřední, přirozená holka, která nemá ve zvyku si s něčím zbytečně lámat hlavu. Jako divoká kočka, která škrábe, ale když si ji někdo ochočí, je až dojemně věrná a snaží se zavděčit. Její charakter výrazně zformovalo dětství strávené v dětském domově. Nečeká, že se s ní život bude mazlit, nebo že něco dostane zadarmo. V kadeřnictví v ulici je nejšikovnější a nejnápaditější. Nebrání se žádné akci ani zábavě. S kluky umí pěkně zacvičit, ale k tělu si je většinou nepustí.

Rodinné vztahy: nemá rodinu, svobodná
Přátelí se: Bety, redaktorka Zejdová, Honza

ALŽBĚTA STÁRKOVÁ alias BETY (23, znamení: Ryby)
JANA BERNÁŠKOVÁ

Je to hezká, ale poněkud přecitlivělá, plachá a neprůbojná dívka. Tak trochu smolařka. Je velice pracovitá, pečlivá, spolehlivá. Teprve nedávno přijela do Prahy z menšího města, aby mohla být nezávislá a samostatná. Zatím je tu však trochu ztracená. Má potřebu pomáhat, ale je i opatrná, což někdy nejde příliš dohromady. Neměla ještě žádný opravdový vztah.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Digi, Honza

BEDŘICH LIŠKA (37, znamení: Býk)
AdrIAN Jastraban

Je to solidní a čestný člověk, s nímž si život ošklivě pohrál. Do Království hraček přišel s nálepkou bývalého vězně. Jako stín se za ním táhne jeho provinění: nešťastnou náhodou zabil člověka, který měl co dočinění s jeho bývalou přítelkyní Zuzanou. Bedřich si svou povahou a čistým srdcem brzy získal své spolupracovníky, především Hrihorije, s nímž sdílí zaměstnaneckou ubytovnu.

Rodinné vztahy: svobodný, otec Dalibor Liška
Přátelí se: Hrihorij Lisečko, Jaroslav Hejl
Miluje: Zuzana Hrubá, ale teď spíš Anna Málková

JAROSLAV HEJL (28, znamení: Vodnář)
Martin Hoffman

Chytrý, sympatický, ale tvrdohlavý mladý muž. Pracuje ve firmě Království hraček jako technolog, ale díky své šikovnosti a obětavosti je tak trochu "holkou pro všechno". Jeho vzdor vůči přísné matce vyvrcholil odchodem ze studií. Nyní sám lituje, že nemá maturitu. Jarda se nenechá do ničeho tlačit, tím méně svojí matkou. I to, že žije stále s ní, je určitý druh pomstychtivosti, ale i pohodlnosti.

SVĚTLANA LISEČKO (25, ZNAMENÍ: VÁHY)
TEREZA BEBAROVÁ

Světlana začala mít příliš brzy starosti dospělých. Je to chytrá a ctižádostivá dívka s přesně stanovenými cíli: chce žít se svým bratrem v Čechách a nechce se vrátit zpátky do své země, kde by ji čekal bezútěšný život plný těžké práce, chudoby a starostí. Na Ukrajině vystudovala zdravotní školu, chtěla by být lékařkou.

Rodinné vztahy: provdaná za L. Nykla, bratr Hrihorij
Miluje: Lumír Nykl

INGRID ŠMÍDOVÁ (30, znamení: Štír)
JANA SOVÁKOVÁ

Jde jí o peníze a o moc. V neposlední řadě o intriky samotné. Prostě ji to baví. Umí se tvářit jako neviňátko, ale myslí jí to několik kroků napřed. Je bez skrupulí a k dosažení svého cíle použije cokoliv. Sází na své ženské zbraně a na svoji inteligenci. Má ráda jen sama sebe, nerada prohrává a dokáže se i mstít. Baví ji manipulovat s lidskými osudy.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Lumír Nykl
Nenávidí: Sylva Mynářová

TEREZA JORDÁNOVÁ (15, znamení: Býk)
Patricie Solaříková

Je to milá a zajímavá holka, v jednání je zatím dost nejistá. Má silnou potřebu lásky a pochopení. Svůj svět teprve hledá. Lpí na svých jistotách a pubertu zvládá mnohem hůř než její bratr. Často trpí pocity osamělosti, vlastní nedokonalosti a z toho pramenícími komplexy.

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, bratr Matěj
Přátelí se: Adriana, Jeřábek
Nemá ráda: Pumrová
Miluje: Štěpán

RŮŽENA HABARTOVÁ ALIAS RŮŽA (59, ZNAMENÍ: STŘELEC)
ZDENA HADRBOLCOVÁ

Je to obyčejná ženská s obětavou povahou, která umí soucítit s každým, kdo má problémy. Řídí se selským rozumem a nechybí jí ani smysl pro humor. Pracuje jako dělnice v Království hraček.

Rodinné vztahy: manžel, dvě děti a jeden vnuk
Přátelí se: Anča, Stanislav Nykl

LUDMILA FARSKÁ ((21, znamení: Panna)
Jana Birgusová

Je to inteligentní, spíš introvertní dívka, která si žije tak trochu ve svém světě. Nepodléhá módním trendům, baví ji fotografování a počítač. Něčím je starší, než ve skutečnosti je. Vztah "za každou cenu" nevyhledává. Přestože má na svůj věk poměrně srovnané hodnoty, má v sobě určitou dávku naivity, která jí občas působí problémy. Její soukromá vzpoura ji přivede až k odchodu z domova…

rodinné vztahy: matka- J. Farská , sestra M. Fraská, otec: O. Farský

MONIKA FARSKÁ (18, znamení: Lev)
ANNA FIXOVÁ

Je protikladem své sestry Lídy. Je to výrazně hezká dívka, sebejistá a suverénní. Má v sobě vůli dotáhnout to někam daleko, chtěla by být mediálně známá. Není hloupá, hlouposti ale snadno dělá ve snaze dosáhnout svého. Studuje posledním rokem na gymnáziu. Ráda je středem pozornosti.

Rodinné vztahy: matka Jitka, otec Olda, sestra Lída
Přátelí se: spolužačky Johana, Sára, Štěpán, Marek

ANNA MÁLKOVÁ ALIAS ANČA (40, ZNAMENÍ: BERAN)
LJUBA KRBOVÁ

Pro svou složitou, reptavou, závistivou a věčně nespokojenou povahu je ve svém okolí jen málo oblíbená. Pracuje jako dělnice v Království hraček. Když se zamiluje do Bedřicha Lišky a on ji odmítne, řeší celou situaci tím, že ho nespravedlivě nařkne ze znásilnění. Díky tomu proti sobě poštve všechny své kolegy a nakonec kapituluje.

Rodinné vztahy: rozvedená
Přátelí se: Růža Habartová, H.Lisečko, Fanda
Miluje: Bedřich Liška

EVA BOHÁČOVÁ (41, znamení: Vodnář)
MARKÉTA TANNER

Charismatická, citlivá, ale také velmi praktická žena. Dokáže jednat rychle i impulsivně. Působí upřímným dojmem, jako dětská lékařka je oblíbená. Její chytrý zdravý úsudek jí někdy komplikují emoce. Má v sobě vytrvalost, ale i pokoru. Ví, že vztah s Boháčem není ideální, ale taky poznala, že on je pro ni v podstatě ten jediný.

Jandová MagdalenaJandová Magdalena
Zvětšit

Magdalena Jandová / Majda

Hodnocení postavy
-1.8
Jestli chcete hodnotit, musíte se přihlásit.
Datum narození: 19.3.1981
Věk: 26
Znamení: Ryby
Rodinný stav: rozvedená
Zaměstnání: servírka u Henryho

Hezká, praktická, občas živočišná mladá žena, která má téměř stále dobrou náladu.

Málokdo by od této maminky malé Kačenky očekával, že za její veselou povahou se skrývá i neobyčejně pragmatický přístup k životu. Přestože není zlá, dovede si za každé situace velmi dobře spočítat, co je pro ni výhodné a co nikoliv. To ovšem neznamená, že se dokáže vyhnout životním karambolům. Právě naopak. Manžel ji opustil, když Kačence byly tři měsíce, fitnesscentrum, ve kterém pracovala jako recepční, zkrachovalo, jeden z jeho majitelů, Dan Jelínek, využil její tíživé situace ve vlastní prospěch a za půjčku peněz po ní chtěl pomoc při tunelování firmy apod. Naštěstí se vždy objevil někdo, kdo jí podal pomocnou ruku. Olda Farský, druhý z majitelů fitnesscentra, ji doporučil svému známému hostinskému Henrymu Rettigovi jako servírku, aby po propuštění nezůstala úplně bez prostředků. Krátce na to se v novém zaměstnání seznámila s Jardou Hejlem, jenž jí okamžitě padl do oka. Jednak jí byl nesmírně sympatický, jednak správně vytušila, že svým sarkasmem maskuje smysl pro zodpovědnost a dobré srdce. Navíc se mu začalo dařit i pracovně. Pro Majdu prostě ideální partner, s nímž by si konečně mohla splnit svůj sen - mít se dobře...

Lan Trung Thi

 
Datum narození: 11.5.1991
Věk: 16
Znamení: Býk
Rodinný stav: svobodná
Zaměstnání: studentka na gymnáziu

Sebevědomě působící, uzavřená dívka, která se naučila nedávat najevo své city a skrývat své slabiny.

Arogantně vystupující kráska vietnamského původu je spolužačkou Terezy a Matěje Jordánových. Nesmírně inteligentní dívka patří ke generaci dětí vietnamských imigrantů, která se již narodila a vyrůstala v Čechách. Lan má všestranné zájmy a na svůj věk i neobyčejně rozsáhlé znalosti. Navíc kromě českého jazyku brilantně ovládá také vietnamštinu a angličtinu. Dosud totiž studovala jen na těch nejlepších soukromých školách určených pro děti diplomatů, významných byznysmenů apod., v nichž byla právě angličtina základním vyučovacím jazykem. Své současné působení na státní škole proto bere pouze jako nutné provizorium. Proto si také zachovává odstup nejen od spolužáků, jež dráždí značkovým oblečením a okázalým nezájmem, ale i od učitelů. Málokoho by proto napadlo, že tato sebevědomě působící, uzavřená dívka může mít i své slabiny... Každodenní setkávání ve třídě však způsobí, že se po čase trochu začlení do kolektivu i že se spřátelí se sourozenci Jordánovými. S Matějem navíc i přes otcův nesouhlas začne chodit. 

Fotečky:

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

zpět na index

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář