Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veronica Mars-2.série

8. 12. 2007

Veronica Mars-2.série

Tak tady je další série a třetí taky bude a furt je to z jedné stranky.

2.série

2.01 - Normal is the Watchword
Veronica nastupuje do posledního ročníku střední a vzpomíná na to, co všechno se stalo o prázdninách. Vracíme se zpátky ke dni, kdy byl zatčen Aaron Echolls. Někdo klepe na Veroničiny dveře, Veronica jde otevřít a je to Logan. Je ošklivě zmlácený. Veronica ho pozve dál a ptá se, co se stalo. Logan jí poví, že ho napadla Weevilova banda. Byl opilý a napadnul Weevila a tak se na něj jeho banda vrhla a zmlátila ho. Když se pak probral po pár minutách bezvědomí, našel vedle sebe ležet mrtvého Weevilova kamaráda – Felixe. Rychle se zvedl a ujel pryč. Teď je u Veronicy - a někdo klepe na dveře. Je to Leo a přišel zatknout Logana. Logan je obviněn ze zabití Felixe. Ale jeho právník ho z toho vyseká jako že to byla sebeobrana. Weevil to nemůže Loganovi zapomenout a přestane se také bavit s Veronicou. Veronica se vrací zpět na pomyslné výsluní a ti co se s ní dříve nebavili, jsou teď její přátelé. Ale bohužel to platí i naopak, zářným příkladem je Meg, která teď Veronicu nemůže vystát. Na Logana a Veronicu někdo vystřelí, když jsou spolu v autě. V dálce slyší odjíždějící motorky. Další vzpomínkou je Veroničin rozchod s Loganem. Veronica mu dává sbohem s vysvětlením, že to co se teď děje už nemůže snést. Logan nenese její slova moc dobře a začne na ní křičet. V tu chvíli tam vletí Veroničin táta a vyhodí Logana z domu. Veronica pak začne chodit s Duncanem. Který ji až podezřele často navštěvoval v restauraci, kde přes léto pracovala. Vlastně to je taky jeden z důvodů, proč je na ní Meg naštvaná. Duncan se s ní totiž rozešel jen pár dnů po tom, co začal chodit s Veronicou. Veroničin otec se dál vídá s Wallaceovou matkou a bývá často v televizi. Hlavně díky chystané knížce o skutečném příběhu vraždy Lilly Kaneové.

Ale to už se opravdu přesouváme do současnosti a vidíme první den Veronicy v novém školním roce. Hned musí řešit problém, který má Wallace. Byl totiž vyhozen z basketbalového týmu stejně jako pár dalších členů kvůli pozitivním testům na drogy. Wallace samozřejmě ví, že on žádné drogy nebere. Veronice se podaří případ vyřešit, i když se zařekla, že už s „detektivní prací“ skončila. Nakonec zjistí že výsledků testů zfalšovali rodiče dětí, kteří měli být náhradníky. Veronica jede se školním žurnalistickým kroužkem na nějakou exkurzi. Jedou společně autobusem i s Duncanem a Meg. Před nástupem se ještě střetnou s Loganem, který jim popřeje šťastnou cestu. Pak vidíme Logana jak míří do domu svého kamaráda Dicka (který také jel na tu exkurzi), kde už na něj čeká Dickova nevlastní matka Kendall (hraje jí Charisma Carpenter!) a vyplyne z toho, že Logan a ona spolu mají poměr. Když se Veronica a spol. vrací do Neptune, Duncan jí nabídne, že se nemusí trmácet školním autobusem. Ale může jet s ním a jeho přáteli limuzínou. Veronica to odmítne a zvolí si cestu autobusem - také proto, aby si mohla promluvit s Meg. Ale Meg jí dá dost důrazně na jevo, že oni dvě už nikdy nemůžou být kamarádky. Autobus zastavuje na pár minut u benzínky a Veronica vystupuje. Jde si koupit pití a setká se tu s Weevilem. Mají další „nepříjemný“ rozhovor na téma Felix, Logan a „bohatým klukům vždy vše projde“. Veronica se mu snaží nastínit svůj pohled na věc. … Mezitím se všichni nalodí do autobusu a chtějí odjet. Učitelka se ptá, zda jsou všichni. Meg se podívá z okna a vidí Veronicu s Weevilem. Ale přesto oznámí, že jsou všichni. Autobus se rozjede a Veronica ho nestihne zadržet. Weevil se po menším zdráhání nabídne, že jí hodí domů na motorce. Když se vracejí po silnici do Neptune, vidí že se tu stala nehoda. Vidí podél cesty zastavenou limuzínu a z ní vybíhat Duncana a jeho přátele. Veronica sesedá z motorky a běží se podívat, co se stalo. Vidí, že autobus se všemi jeho pasažery se zřítil z útesu do moře. Ti co nehodu viděli, tvrdí že autobus vůbec nebrzdil a napálil to do svodidel. Přibíhá tam Duncan a s úlevou Veronicu obejme. Je rád, že je v pořádku. Poslední záběr je na zbytky autobusu na dně moře. Slyšíme Veroničin hlas : Tohle je Neptune. Nic se tu neděje náhodou.

2.02 – Driver Ed
Veronica se snaží vyrovnat s tím, co se stalo v minulých dnech. Zjistíme, že nehodu autobusu přežil jen jediný člověk a to Meg. Která teď leží v nemocnici v bezvědomí. Veronica si myslí, že kdyby nebylo jí, Meg by jela s klukama v limuzíně a nenastoupila by nikdy do autobusu. Duncan se jí snaží přesvědčit, že to co se stalo Meg, není její vina. Veronica se seznamuje s dcerou řidiče toho autobusu – Jessie. Jessie po ní chce, aby vyřešila to, co se stalo s tím autobusem a co bylo příčinou nehody. Policie si totiž myslí, že její otec chtěl spáchat sebevraždu a tak dobrovolně sjel z útesu. Veronica zajede do obchodu u benzínky, u které autobus zastavil na malou chvíli (a kde jí také pak ujel). A ptá se prodavače – jak se řidič autobusu choval, když si u něj byl koupit jídlo. Veronica se dozví, že si řidič byl pár minut před odjezdem zavolat. Volal své milence. Veronica zjistí o koho se jedná a zajde za ní. Ta žena jí potvrdí, že měla s Jessiiným otcem poměr a že s měli moc rádi. A že si nemyslí, že by chtěl spáchat sebevraždu. Tohle všechno Veronica poví Jessie. Jessie jde za šerifem Lambem a přemlouvá ho, aby znovu otevřel případ a smrt jejího otce přestala být považována za sebevraždu. Ale šerif se s ní nemíní bavit. Keith Mars se rozhodne kandidovat na post šerifa v příštích volbách. Podporuje ho v tom trenér baseballového týmu Woody Goodman (který zase kandiduje na starostu Neptune). Jeho dcera Gia byla na tom výletě s Veronicou a spol. a byla svědkyní nehody autobusu (jela v limuzíně). Neptune High má novou studentku a tou je Jackie (dcera slavného baseballového hráče). Hned první den jí někdo nabourá její porsche (které měla tajně půjčené od otce) a Wallace se jí rozhodne pomoci. Nakonec i bez Veroničiných detektivních schopností zjistí, kdo to byl a Jackie je mu velmi vděčná. Veronice se ale nová přítelkyně Wallace moc nelíbí. Zdá se jí, že se k Wallaceovi nehodí.

Logan se stále schází s Kendall a její manžel (otec Dicka a Cassidyho) nic netuší. Cassidy ale začíná mít podezření, že jeho nevlastní matka má milence. Veronica se stále trápí kvůli případu s autobusem a zajde za Duncanem do jeho pokoje v hotelu. Stráví spolu noc. Z vedlejšího pokoje je slyšet, jak se tam někdo miluje. Když Veronica opouští pokoj, z sousedních dveří vychází Logan. Veronica je trochu zaskočená, ale Logan má jako vždy připravené sarkastické poznámky. Díl končí nálezem mrtvého těla muže jménem David „Curly“ Moran. Jeho tělo vyplavilo moře a na ruce má nápsáno : Veronica Mars. Šerif Lamb na to se zaujetím kouká.

2.03 – Cheatty cheatty – bang bang
Veronica se rozhodne chodit do školního kroužku „budoucích obchodníků“, kam chodí i Duncan, Logan, Dick, Cassidy a spol. A zrovna mají přednášku od od Dickova otce – pana Casablancase, který je úspěšným podnikatelem. Po hodině za Veronicou přijde Cassidy a chce po ní, aby zjistila zda má jeho nevlastní matka Kendall milence. Veronica se na to vrhne a brzy zjistí nějaké informace. Kendall se téměř denně schází s nějakým mužem v hotelu a vždy si mezi sebou vymění nějaké tašky. Moc dlouho jí také netrvá, aby přišla na to, že tajným milencem Kendall je Logan a fotky ukáže také Cassidymu. Veronica je pozvána na výslech na policii. Šerif Lamb jí poví, že našli tělo mrtvého muže, kterého někdo ubil k smrti. A že měl na ruce nápis s jejím jménem. Veronica se podívá na fotky toho muže a dojde jí, že už ho viděla před pár dny. Byl zapálit svíčku za mrtvé na tom útesu, ze kterého se zřítil ten autobus. Šerif ví, že z Veronicy stejně nic nedostane a tak jí zase propustí. Veronica zjistí, že ten mrtvý muž – Curly se znal s Aaronem Echollsem. Pracovali spolu na jednom filmu, kdy Curly zastupoval Aarona v nebezpečných scénách jako kaskadér a také měl na starosti kaskadérských scén. Veronica s Duncanem přicházejí na další hodinu kroužku „budoucích ochodníků“ a Logan se na něj jen kysele dívá. Vzpomene si na své poslední setkání s Veronicou před Duncanovým pokojem a pronese ironickou poznámku na Veroničinu adresu. Duncan si to samozřejmě nenechá líbit a začne se s Loganem prát. Když pak oba sedí s rozbitými nosy na ošetřovně, Logan vyčte Duncanovi nejen Veronicu ale také to, že se s ním Duncan celé léto nebavil. A že když byl Logan ve věžení, Duncan se mu ani neozval. Duncan mu připomene, že se musel vyrovnávat s tím, že to byl jeho otec, kdo mu zabil sestru.

Veronica zajde za Loganem domů a sdělí mu, že ví o jeho poměru s Kendall. Docela se pohádají a Veronica naštvaně odchází. Veronica při svém sledování Kendall také zjistí, že pan Casablancas provádí nějaké nečisté obchody s akciemi. A tak připravuje spoustu malých akcionářů o peníze. Když za ním přijde jeho syn Cassidy s fotkami Logana a Kendall… jeho otec se ho jen zeptá, jak na to přišel. A Cassidy mu poví, že si najal soukromého detektiva. Pan Casablancas (který je zrovna ve firmě) začne rychle balit svůj kufr a utíká z firmy. Při úprku ještě nařídí zaměstnancům, aby vše skartovali a pak už ho jen vidíme jak nastupuje do připravené helikoptéry a odlétá. Jeho syn Cassidy ho jen zmateně sleduje. A za ním přicházejí nějací pánové z komise pro cenné papíry, kteří přišli vyšetřovat jeho otce. (pozdě:o) Veroničin otec se vydá s Aliciou (Wallaceovou matkou) na romantický víkend někam mimo město. Sedí v restauraci a příjemně se baví. Když jsou na odchodu, Alicie si všimne jeden muž a volá na ní. Alicia ale dělá že ho neslyší a odchází s Keithem pryč. Později vidíme stejného muže, jak přijíždí do Neptune a hledá v telefonním seznamu adresu Alicie. Wallace se čím dál tím víc sbližuje s Jackie i přes protesty Veronicy. Veronice není Jackie vůbec sympatická a moc jí k tomu nepomůže ani to, když uvidí Jackie na schůzce s nějakým jiným klukem. Posledním záběrem je příchod Veronicy do Duncanova hotelového pokoje. Veronica se mu vrhne do náruče a oznámí mu, že to ona je zodpovědná za to, že ten autobus havaroval. A že to bylo nastraženo na ní (myslí si totiž, že za nehodou stojí Aaron Echolls, který se chtěl tak pomstít Veronice. Myslel si, že Veronica nastoupí do autobusu. Jeho komplicem měl být právě Curly).

2.04 – Green eyed monster
Veronica se díky Weevilovi dozví další důležité informace ohledně nehody autobusu. Vzpomene si totiž, že když byla na stanici a šerif Lamb ji vyslýchal, ukázal jí také náušnici, která byla nalezena na místě činu – kde byl nalezen ten mrtvý muž - Curly Moran (s nápisem Veronica Mars na ruce).. A ta samá naušnice patřila Weevilovi. Weevil tedy musí s pravdou ven. Poví Veronice, že pár týdnů po nehodě autobusu obdržel divný telefonát. Někdo mu volal a řekl mu, že za nehodu autobusu je zodpovědný právě Curly. Veronica zjistí komu patřilo číslo, které volalo na Weevilův mobil – byl to někdo z domu Echollsových. Veronica si tedy jde promluvit s Loganem. Ten samozřejmě neví o čem je řeč. Veronica mu poví, že jeho otec se znal s Curlym. A že potřebuje vědět, kdo to volal Weevilovi a obvinil Curlyho z té nehody. Logan ji ale nemíní nějak pomoc. Poví jí jen to, že tu noc měl párty „Život je krátký“ jako vzpomínku na oběti nehody. A na té párty se objevil také Weevil. Veronica řeší další případ ( i když sice trochu tajně, protože její otec nechce aby mu dál pomáhala při vyšetřování).. Její klientkou je Julie, velmi bohatá žena. Která chce aby Veronica prověřila jejího snoubence Collina, zda to s ní myslí vážně a jestli jí nepodvádí. Neřekla totiž Collinovi, že je bohatá, protože nechtěla aby s ní byl jen pro peníze. Veronica prověří Collina opravdu velmi důkladně, dokonce se ho i pokusí svést. Ale zjišťuje, že Collin je Julii věrný. A že sám je také velmi bohatý, takže mu nejde o Juliiny peníze.

Wallace se čím dál tím víc sbližuje s Jackie. Jackie ale začíná trochu žárlit na Wallaceovo přátelství s Veronicou. Alicia se svěří Keithovi, že jí tu našel jeden muž z její minulosti (ten samý který ji sledoval z té restaurace až do Neptune) – Nathan Woods. Keith se rozhodne ho prověřit. Dojde také k osobnímu setkání a Keith mu doporučí, aby se od Alicie držel dál. Nathan se ale přeci jen vydá za Wallacem a představí se mu jako jeho otec. Veronica zjistí, že Duncan chodil každý den za Meg do nemocnice, ptát se jaký je její stav. Veronica se totiž rozhodla jít navštívit Meg do nemocnice a Duncana tam uvidí. Potkají se tam také s rodiči Meg, kteří jim dají najevo, že si nepřejí, aby Meg navštěvovali. Veronica se pak snaží promluvit si o tom s Duncanem, ale ten záměrně převede řeč jinam. Veronica zůstane přes noc u Duncana a příjde tam sestra Meg – Lizzie. Přinese Megiin notebook a chce, aby z něho nějaké osobní informace dřív než se k nim dostanou Megiiny rodiče. Veronica proto zavolá Mac aby jim s tím pomohla.

2.05 – Blast from the past
Jackie přijde za Veronicou s žádostí o pomoc. Někdo z její kreditky vybral celou hotovost. Jackie obviňuje svou kamarádku Coru. Veronica Coru prověří, ale zjistí že ona to být nemohla. Jackie napadne, že to mohla být madam Sophie – věštkyně, ke které Jackie občas chodila. Veronica se s Jackie díky tomu celkem spřátelí a když mají jednu takovou důvěrnou chvilku, Veronica jí poví o tom, když byla mladší, vyzkoušela takový krém na zvětšení prsou. Rozhodnou se, že nejlepší bude, když Veronica navštíví madam Sophie v její vlastní televizní show, ve které se snaží Madam Sophhie navázat kontakt se zemřelými lidmi a předat jejich vzkazy blízkým. A tam by jí mohla usvědčit z toho, že to byla ona, kdo vzal Jackie ty peníze z kreditky. Veronica se tedy příhlásí do její soutěže a chce po madam Sophii, aby jí spojila s jejím strýčkem Rorym. Madam Sophie má ale pro ní jiný vkaz – od její mrtvé kamarádky Lilly : Prý ať nechá jejího přítele na pokoji. A pak má pro ní ještě další vzkaz : Že má být spokojená se svým tělem a nesnažit se ho vylepšit nějakými krémy na zvětšení prsou. Veronica se jen strnule usměje. Je jí jasné, že to na ní ušila Jackie, aby jí ztrapnila před všemi, kdo se na tu show dívali. Duncan a Logan spolu zase začínají mluvit a naplánují si společný večer u videoher :o) Wallace se doví od své matky, že muž který ho celou dobu vychovával a před lety zemřel není jeho vlastní otec. Ale že jím je Nathan Woods. Alicia za něho byla asi rok vdaná. Ale byl příliš zaměstnán svou prací policisty a také byl závislý na drogách …. Že se jejich manželství rozpadlo. A Alicia od něho i s malým Wallacem odešla. Nathan má ale pro Wallace jinou verzi příběhu: říká, že se snažil celou dobu Wallace najít, ale že mu jeho matka bránila v tom se s ním setkat. Předá také Wallaceovi dopisy, které mu psal a vrátili se mu jako nedoručené (Alicia je totiž nikdy Wallaceovi nepředala).

Wallace neví čemu má věřit a svěří se s tím Veronice. Veronica má ale plno vlastních starostí a vyčte mu to, jak jí Jackie ztrapnila v televizi. Koná se ples na kterém má být také vyhlášena cena Nejlepšího kamaráda a Nejlepší kamarádky. Wallace je také nominován. Na nominace byla také navrhnuta i Veronica..ale nakonec se mezi kandidáty nedostala. Wallace si jde ještě jednou promluvit s Veronicou a vyčte jí, že teď prožívá těžké časy a ona ho vůbec nepodpořila. Pohádají se. Wallace se také zeptá Jackie, zda je pravda, že to s tou tv show nastražila na Veronicu. Ona mu to přizná, ale prý to bylo jen pro to, že na ní žárlila. Wallace se s ní ale přesto rozchází. Jackie si vezme nějaké prášky, jde na ples a je hodně mimo. Věší na na Logana… Tohle všechno vidí Veronica s Duncanem. A Veronica se rozhodne zasáhnout, nařkne Jackie z toho, že podvádí Wallace a že ona se na to nebude dívat. Jackie se na ní oboří, ať se stará sama o sebe a nesnaží se pořád někoho zachraňovat. Veronica si všimne poblíž stojícícho Wallace, ale než k němu stihne dojít, Wallace zmizí. Veronica také objeví další důkaz z případu nehody autobusu. Od jedné spolužačky získá mobil s hlasovou zprávou, kterou té spolužacce zaslala její přítelkyně těsně před tím, než s nimi autobus havaroval. Ze zprávy je slyšet, že ještě před tím než autobus havaroval, tak se ozval výbuch. Veronica to poví svému otci. Keith je stále plně zapojen ve volební kampaně na post šerifa Neptune. Šerif Lamb používá ale dost hnusných metod na to, jak Keitha shodit. Zjistí že ještě když byl Keith jen zástupce šerifa, tak pokutoval Eda Doyla (řidiče toho autobusu) za řízení v opilosti, ale pak to nedal nikam do hlášení. Šerif Lamb tvrdí, že kdyby to tenkrát udělal, škola by pak Eda Doyla s takovým záznamem nikdy nepřijala a žádná nehoda by se nestala. Veronica se snaží svého otce přesvědčit, že tuto novou informaci o výbuchu v autobusu by mohl použít na svou obranu. Ale Keith se nechce snížit na Lambovu úroveň. Jen za ním přijde do kanceláře a dá mu nahrávku té hlasové zprávy, ať to prošetří. Můžeme také vidět, že Lamb se pokouší vydírat kvůli nečemu Jackiina otce. Poslední záběr je na Wallace, který odjíždí z města se svým otcem. Veronica mu volá na mobil, aby se omluvila za své chování v poslední době. Ale Wallace si jen vyslechne její zprávu, ale mobil nezvedne.

2.06 – Rat saw god
Objeví se nový svědek vraždy Felixe a Logan je znovu předvolán k výslechu. Šerif se ptá, zda mu má zavolat advokáta. Logan mu řekne, ať mu sežene kohokoliv. A tak ho nakonec obhajuje rodinný právník od Marsových – Cliff McCormack. Svědek tvrdí, že viděl Logana jak stojí s nožem v ruce na mrtvým Felixem. Logan je odveden do cely, kde se setkává se svým otcem, který sem byl před pár dny převezen. Aaron se mu snaží namluvit, že on nezabil Lilly a že to byl Duncan. Logan je naštěstí po nějaké chvíli zase propuštěn na kauci domů. Což dost nelibě nese Weevil a spol. Když se Logan vrací domů, vidí už jen svůj dům v plamenech. Duncan se nabídne, že Logan zatím může bydlet u něj. Za Veronicou přijde Abel Koontz, kterému zbývá už posledních pár dnů života a chce aby mu Veronica našla jeho ztracenou dceru Amelii. Veronica nejdříve donutí Abela, aby se nechal hospitalizovat v nemocnici a pak se dá do vyšetřování. Nejdříve zajde za Ameliiným bývalým přítelem a ptá se ho, kdy viděl Amelii naposledy. Dozví se od něj, že Amelia odjela na Ibizu, kde si užívala peníze, které dostala od Kane software. Veronica také zjistí, že Amelie se před pár dny vrátila do Neptune, aby vydírala Kane software – chtěla víc peněz. Clarence Wiedman začne spolupracovat s Veronicou, protože i on potřebuje Amelii najít. Společně přijdou do jednoho levného hotelu, ve kterém byla Amelie naposledy ubytovaná. (při zjištování informací musí Veronica zajít také do jedné firmy a zjistit číslo Ameliina auta – a přitom přijde do styku s šéfem společnosti, které nehraje nikdo jiný než tvůrce Buffy – Joss Whedon:o) Po průzkumu pokoje, kde Amelie bydlela, najdou Amelii mrtvou v zásobníku na led. Zjistí, že to udělal její současný přítel, kterému šlo o její peníze.

Veronica zajde za Abelem do nemocnice a vidí, že mu už nezbývá moc času a tak se rozhodne mu zalhat. Poví mu, že Amelii viděla, a že se má moc dobře. A že se ho chystá navštivit, jak jen to bude možné. Wallace je stále nezvěstný a Veronica mu píše e-maily o tom, co se teď v Neptune děje. Keith Mars těsně prohrává volby na šerifa. A Lamb si užívá svého vítězství. Když za ním přijde Keith do kanceláře, šerif mu jen tak mezi řečí sdělí, že tu Veronica byla před pár týdny a že jí vyšetřovali kvůli tomu mrtvému muži, který měl na ruce nápis Veronica Mars. Keith se pak na to zeptá Veronicy a ta mu musí povědět vše, co se dozvěděla. O možné spojitosti Aarona Echollse a toho mrtvého muže s nehodou autobusu. Keith pak přijde za Aaronem do vězení a varuje ho, ať se od jeho dcery drží dál. Keith se vloupá do místnosti, kde je vrak toho autobusu a jde ho blíže prozkoumat. Někdo tam ale přijde a tam se musí schovat. Když je skrčený dole na podlaze, všimne si, že ze spodu na autobusu je přichycená mrtvá krysa.
2.07 – Nobody puts baby in a corner
Duncan najde v Megiiném počítači nějaké e-maily, které se snažila odeslat na adresu organizace pro dětská práva. Duncan si myslí, že Meg přišla na to, že některé z dětí které hlídala byly psychicky zneužíváné. Duncan chce pro Veronice, aby mu pomohla s vyšetřováním a přišli na to, o které dítě se jednalo. Veronica se tedy rozhodne vyhledat všechny rodiny, u kterých Meg pracovala a nechá se najmout na hlídání dětí. Postupně projde asi 3 rodiny, ale v žádné nepříjde na nic podezřelého. Jednou z rodin jsou i Goodmanovi – rodiče Giiy. Gia pozve Veronicu na dívčí párty pořádanou u nich doma a Veronica se zatím snaží přijít na to, zda není právě mladší bratr tím, kdo má být týrán. Ale ani tentokrát na nic nepřijde. Logan požádá Veronicu, jestli by mu nepomohla s tím, proč byl zase vytažen ten případ s Felixem. Poví jí, že ten nový svědek Felixovy vraždy tvrdí, že Logan Felixe ohrožoval nožem. Veronica mu po menším pátrání ukáže fotku toho muže, který proti němu svědčil. Je to doktor Tom Griffith. Ale Logan tvrdí, že to není muž, který byl tu noc na tom mostě. Veronica se ho ptá, jak to může vědět. Vždyť přece říkal policii, že si toho muže nepamatuje. Logan se jí přizná, že policii lhal. Veronica se dá do prověřování doktora Griffitha a sleduje ho až do jednoho obchodu, kde si Griffith něco kupuje. Veronica později zjistí od svého otce, že ten obchod je známý jako sídlo drogových dealerů. Dickův a Cassidyho otec je stále nezvěstný a tak se k nim domů vrací jejich matka, aby se o ně postarala. Kendall, která je stále ještě u nich v domě, musí snášet její přítomnost. Dost jí také otřese zjištění, že jí její muž nenechal žádné peníze a vše nechal svým synům. Proto se snaží zapůsobit na Logana a snaží se mu namluvit, jak pro ní hodně znamená a že by chtěla aby jejich vztah byl vážnější. Loganovi dojde o co se snaží a dá jí jasně najevo, že od něj žádné peníze čekat nemůže. Kendall neváhá a zajde za Duncanem a pokusí se ho svést (ale tím záběr končí a my nevidíme jak to dopadlo !!). Když pak Kendall vychází z Duncanova pokoje, uvidí jí Logan, který se záměrně zmíní před Veronicou a Duncanem o tom, že viděl Kendall u Duncana. A pak se ho zeptá jestli ho Kendall neotravovala. Duncan jen odpoví, že potřebovala s něčím pomoci. Veronica se na něj překvapeně podívá.

Ale nemá moc času se ho vyptávat, protože se právě chystají s Duncanem do Megiina bytu, aby tam našli nějaké další důkazy. Když jsou uvnitř Megiina pokoje Duncana napadne, že by si Meg mohla něco schovávat v otvoru ve ventilaci. A opravdu tam něco je - nějaký sešit s dětským písmem, ve kterém jsou stránky popsané tou samou větou. Vypadá to jako by to někdo musel psát za trest. Když se Veronica nedívá Duncan vyndá z toho úkrytu ještě nějakou obálku a schová si jí do kapsy. Veronica zjistí, že ten sešit nepatří žádnému dítěti, které by Meg hlídala, ale že se možná jedná o rukopis Megiiny mladší sestry Grace. Zajdou do jejího pokoje a tam najdou další spousty sešitů popsaných stejnými tresty. Veronica si všimne, že v pokoji za skříní jsou nějaká dvířka, otevře je a za nimi najde schovanou malou Grace. Je vystrašená a poví jim, že její taťka si nemyslí, že je už „připravená“. Veronica se jí snaží uklidnit. Ale v tom tam přijde Megiin táta s baseballovou pálkou a řekne Grace ať jde pryč. Grace ho poslechne a Duncan s Veronicou zůstanou v pokoji. Megiin táta hned volá šerifa Lamba, aby nechal Veronicu i Duncana zatknout za vloupání. Lamb po nějaké době přijede a opravdu Veronicu a Duncana zatkne. Veronica mu ještě tajně pošeptá, že našli Grace v malém úkrytu za skříní a ať se tam podívá. Lamb ale dělá, že jí neslyší a odvede je v poutech k autu. Pak se ještě jednou vrátí do Graciina pokoje a před zraky Megiina otce najde tu skrýš, kde byla schovaná Grace. Což se Megiinu otci vůbec nelíbí a stěžuje si Lambovi, že to on je tady oběť. Lamb pak vyjde ven, nasedne do policejního auta a zaveze Veronicu a Duncana za roh a tam je vysadí. Jsou volní. Pak se vrátí zpět před dům Meg a zůstane tam sedět v autě. Megiin otec ho za oknem naštvaně pozoruje.

2.08 – Ahoy Mateys
Za Keithem Marsem přijdou rodiče jednoho chlapce (Marcose), který zemřel při nehodě autobusu. Stěžují si na to, že je od té doby někdo obtěžuje. Nechává jim u nich doma malé hračky ve tvaru atobusu. Nebo jim posílá různé staré nahrávky Marcose mobilem. Rodiče Marcose chtějí zjistit, kdo to dělá. Nebo spíš chtějí dokázat, že za tím stojí někdo ze školy. Protože Marcosovi rodiče se chtějí se školou soudit kvůli zanedbání povinnosti a myslí si, že je tímto chce někdo ze školy vydírat, aby to nedělali. Veronica se ve škole ptá, kdo Marcose znal, ale vypadá to, že to byl dost tichý kluk a moc se s lidmi nebavil. Díky Mac ovšem Veronica zjistí, že to není tak docela pravda. Marcos byl DJ v jednom pirátském rádiu a měl tam svůj vlastní pořad Ahoy Mateys. Tam většinou zesměšňoval své bohaté spolužáky z Neptune. Veronica s Mac zjistí, že rádio stále ještě vysílá a tak se pokusí zjistit odkud přichází signál. Nakonec je to zavede až před dům (teď už bývalého) ředitele Clemmonse. Veronica zazvoní u jeho dveří s tím, že chce mluvit se synem pana Clemmonse, Vincentem. Pan Clemmons je trochu překvapeně zavede do synova pokoje. Veronica s Mac zjistí, že to Vincent vysílal rádio společně s Marcosem. Marcos se ale rozhodl ještě pár týdnů před nehodou autobusu, že s rádiem končí a nijak to Vincentovi nevysvětlil. Vincent jen ví, že se Marcos zrovna vrátil z nějakého letního tábora a začal se chovat divně. Veronica přijde na to, že Marcos byl gay a jeho rodiče na to přišli a tak ho poslali na jakýsi „ozdravný“ letní tábor. Ty starší náhravky Marcose (z rádia) posílal Marcosovým rodičům kluk, který byl do něho zamilovaný (Ryan). A chtěl je tak vytrestat za to, jak se k Marcosovi zachovali. Keith ale také přijde na další zvláštní věc. Když je u doma u Marcosových rodičů, uvidí další hračku autobusu jak je ponořená v akváriu. Pak si všimne, že v akváriu je čerstvě nasypané krmivo pro rybičky. Pokud by tam ale ten autobus dal někdo, kdo by chtěl vystrašit Marcosovy rodiče, proč by se staral o to, zda mají rybičky dost jídla ?? O této své teorii také poví otci Marcose a naznačí mu, že mu došlo, že to byl on, kdo ve svém domě schválně nastražil ty malé hračky autobusu, aby se pak mohl soudit se školou a vyhrát hodně peněz ve sporu.

Logan a Veronica také společně řeší, proč ho dr. Griffith udal jako vraha Felixe. Když na tom mostě ve skutečnosti ani nebyl. Veronica zjistí, že pacientem dr. Griffitha byl i jeden chlápek z jakéhosi irského spolku „drsných chlapíků“ – Fitzpatricks. Společně s Loganem zajedou k domu toho pacienta a Logan se rozhodne jít s Veronicou dovnitř, ale Veronica mu poví, ať raději zůstane v autě. A sama se vydá za tím pacientem. Ten jí zavede do baru River Styx, který má hned vedle jeho domu a poví ji, že když se tu zranil při jedné rvačce, dr. Griffith mu musel udělat menší plastiku. Naneštěstí je v baru ještě jedna holka, která zná Veronicu a práskne na ní, že je to dcera soukromého detektiva. Což místní štamgasty dost naštve. Veronica vidí, že tady už asi nic nezjistí a chce se vytratit, ale hoši ji odejít nenechají. Jeden z nich ji přitiskne na kulečníkový stůl a vyhrožuje jí s tetovácí jehlou v ruce, že pokud mu neřekne, co tu pohledává, udělá ji na obličeji pěkné tetování. Veronica je dost vyděšená… ale v tu chvíli se tam objeví Logan a chce, aby nechali Veronicu na pokoji. Chlápci ho nejdříve neberou vážně, ale když na ně Logan vytáhne pistoli a zamíří na ně, musí Veronicu pustit. Logan a Veronica utíkají rychle do auta a odjíždějí. Veronica se v autě rozbrečí a pak začne na Logana křičet, kde vzal tu zbraň. Logan se jen obhajuje, že není nabitá a že mu jí dal pan Casablancas. Veronica je vytočená, že jí má vůbec u sebe a že se mu mohlo něco stát. Druhý den ve škole se potká s Weevilem a chce se ho zeptat na to, jestli něco neví o možném spojení dr. Griffitha a těch chlápků z baru River Styx. Myslí si, že oni donutili toho doktora, aby svědčil proti Loganovi. Veronica ví, že Weevil se s těmi chlápky zná. A podezírá ho z toho, že je v spojení s Fitzpatricks. Weevil ví, že on s tím nemá nic společného ale dojde mu, že to vychází ze středu jeho motorkářské party a chce vědět, kdo v tom jede a proč mu neříkají jeho kámoši všechno. Jeho kamarádi ale mlčí a nikdo mu nic neřekne. Pak mu ale jeden z nich poví, co se vlastně skutečně tu noc na mostě stalo. Weevil byl v bezvědomí a tak ho kluci odvezli domů. Na mostě zůstal jen Felix, Logan a ještě dva kluci. Felix začal prohlédavat zmláceného Logana a hledal klíče od jeho auta.. a v tom Logan vytáhl kudlu a bodl ho. Jeho kamarádi to viděli, ale zrovna přijízděla nějaká dodávka a tak raději nasedli na motorky, odjeli a Felixe tam nechali!

Logan se vrací z nějaké návštěvy zpět ke svému autu, kde už na něj čekají dva muži v kuklách a zatáhnou ho do auta. Tam ho svážou a chtějí po něm vědět, co se doopravdy stalo tu noc. A co udělal Felixovi. Míří na něj zbraní a Logan je dost vyděšenej. Poví jim, že si nic nepamatuje, a že mu musí věřit. Muž na něj namíří pistoli a stiskne kohoutek, ale žádné náboje tam nejsou. Pak Logana vyhodí na nějaké opuštěné cestě. Logan se probere a vytáčí nějaké číslo. Vidíme že volá Weevilovi, který zvedne a telefon a ptá se : Hotovo ? Logan mu jen odpoví, že neví s čím si teď začal. Duncan se začíná vyhýbat Veronice. Zdají se mu divné sny o Meg a Veronice a má špatné svědomí, kvůli tomu že nedokázal Meg zachránit. Když se celý zpocený probudí z dalšího snu… jde ke stolku, kde má dopis který si tajně vzal u Meg doma a přečte si ho. … Na tváři šokovaný výraz !

2.09 – My mother, the fiend
Veronica dostává od exředitele Clemmonse úkol – srovnat staré záznamy studentů v archívu. Zcela náhodou tak najde také složku o své matce Lianne. Veronica se do toho dost zabere a zjistí, že její matka byla na střední škole asi dost kvítko. Společně se svou tehdejší spolužačkou (a nynější Veroničinou učitelkou) byly suspendovány ze školy kvůli nějakým nepravdivým informacím o jedné z jejich spolužaček. Veronica zjistí, že šlo o dítě, které bylo nalezeno v den maturitního plesu na záchodech a nikdo se k němu nehlásil. Stalo se to před 25 lety. Veronica se snaží zjistit, kdo byl matkou toho dítěte. Zajde za Clemmonsem i za nynějším ředitelem panem Moreheadem, aby se jich na to zeptala, ale nikdo se s ní nechce o ničem bavit. Clemmons ji nakonec poradí ať se zeptá školní uklízečky Mary Mooney, která je němá. Veronica zjistí, že Mary a její matka byly přítelkyně…ale nic víc. Díky další dávné přítelkyni její matky zjistí, že když se Lianne rozešla s Jakem Kanem, tak to bylo kvůli Celeste, která tvrdila že je těhotná s Jakem. Nakonec se stejně ukázalo, že to byla lež. Veronica si myslí, že to dítě z plesu je Celesty. Se svými úvahami se svěří i otci, ale ten se jí snaží přesvědčit, aby od toho dala ruce pryč. Veronica si ale není jistá, jestli svou matku skutečně znala… nové informace, které se o ni dozví (že pomlouvala ostatní spolužačky atd.) s ní dost zamávají a chce zjistit, jaká byla její matka jako teenager. Veronica se shodou okolností setká s Celeste v Duncanově hotelovém bytě a Celeste je nemile překvapená, když zjistí že Veronica a Duncan spolu chodí. Celeste doprovází jí její asistentka Astrid. Celeste si chce s Duncanem promluvit o samotě a tak jde Veronica do vedlejšího pokoje a tam si chvíli povídá s Astrid. A začíná si myslet, že to ona by mohla být to dítě z plesu. Je jí 25 let…a Celeste se teď o ní až nápadně stará. Nakonec Veronica zjistí, že s mýlila…a že dítětem Celesty, které opustila na plese, není nikdo jiný než Trina Echollsová. (Trina je adoptovaná a je jí také 25 let). Veronica chce Celeste zesměšnit a dát vše do novin..ale nejdřív se s tím svěří Trině. Trina je z tohoto zjištění nadšená a těší se, že bude dědička tak bohaté rodiny.

Když se vše dostane na veřejnost… tak Veronica bohužel zjistí, že opět přestřelila a že Trina není dcera Celesty, ale Mary Mooney, která ji porodila na školním plese…a teď když viděla v časopise článek o Trině a jejím příběhu….došlo jí, že Trina je její dítě. Trina se to všechno dozví a je dojatá…obejme se svou skutečnou matkou a je ráda, že konečně zná pravdu. Od Mary se také dozví, že to byl její otec, který ji nechal na těch dámských záchodech v den plesu. Mary byla jen vyděšená a zmatená a tak malou Trinu nechala na schodech u dveří domu otce Triny a to on ji pak nechal na těch záchodech. Myslel si, že tak spíš vrhne podezření na nějakou studentku. Trina se konečně dozvídá s kým Mary čekala to dítě a kdo je její biologický otec. Je to ředitel Morehead, Mary s ním měla poměr, když byl ředitelem na Neptunské střední škole. Když se to Trina dozví okamžitě jde navštívit svého otce a udělá mu pěknou ostudu před všemi učiteli, když všem poví že je její otec a co udělal. Morehead je vyhozen a Clemmons je opět jmenován do své bývalé funkce. Logan zmlátí Weevila jako pomstu za to, co mu provedl v tom autě. Weevil si to samozřejmě nenechá líbit. Poví Loganovi, že teď už ví, že on nezabil Felixe…a že by se měli spojit a zjistit, kdo je tím vrahem. Ale nějak se nepohodnou a začnou se prát.. Až tam musí přiběhnout ředitel a dostat je od sebe. Cassidy Casablancas se rozhodne použít své peníze ze svěřeneckého fondu od svého otce na založení jeho vlastní firmy. S počítačovým návrhem mu pomáhá Mac. Cassidy nabídne Kendall, aby se stala partnerem v jeho firmě. Protože jemu ještě není 18 let a potřebuje, aby někdo vystupoval jménem společnosti. Kendall nejdřív dělá drahoty, ale pak s návhrem souhlasí. Ví, že nemá moc jiných možností, protože se jí stále nedaří svést Duncana ani si nějak udobřit Logana. Na konci dílu se Veronica dozví, že otec našel ze spod toho autobusu mrtvou krysu a je z toho pěkně v šoku. Pak také zajde do nemocnice pro nějaké papíry ohledně Abela Koontze a všimne si, že pokoj Meg je otevřený – nakoukne dovnitř a nikdo tam není a tak jde dál. Vidí Meg jak tam leží v bezvědomí a je těhotná!! Aspoň tak v 8. měsící. Veronica na ní překvapeně kouká… a když odchází z pokoje vidíme, že se Meg probouzí.

2.10 – One angry Veronica
Jsou Vánoce a Veronica je povolána jako členka městské poroty, aby vyřešili jeden soudní případ. Jde o napadení jedné mexické dívky Anissy dvěma bohatými chlapci. Ale jejich výpovědi se rozcházejí. Kluci tvrdí, že to byla prostitutka, které zastavili. Pak ji zavezli do hotelu, ale než stihlo k něčemu dojít, vtrhl tam její pasák a kluky vyhnal z pokoje. Pak tu prostitutku zmlátil a dvakrát vystřelil do stropu. Kluci si myslí, že mu dlužila nějaké peníze. Anissa zase říká, že když se vracela z práce, ujel jí autobus a tak se rozhodla jít stopovat. Zastavili jí právě tihle kluci .. v autě vykouřili nějakou trávu a pak ji pozvali do hotelu, kde by mohli dál pokračovat v „jízdě“. Ale když jí došlo že po ní chtějí sex, začla se bránit a chtěla utéct. Ale kluci jí místo toho zmlátili a pak utekli. Veronica je zvolena jako předeseda poroty. A i když to zprvu vypadá jako že vinna je Anissa, pořád je tu jeden hlas, který je proti stažení obžaloby těch bohatých chlapců. A protože pravidla jsou pravidla, porota musí být jednotná ...a tak se musejí dohodnout na jednoznačném verdiktu. Veronica ale zase začne rozvíjet své teorie a brzy porota obrátí …a už je to jen jeden proti 10 – kteří si myslí že výpověď Anissy je pravdivá. A i ten jeden člověk, který byl proti je nakonec přehlasován. A tak se konečně porota může odebrat do svých domovů a slavit vánoční svátky. To že byla vznesena obžaloba proti bohatým klukům z Neptune se ale jedné polovině obyvatelstva moc nelíbí a Veronica to pozná na vlastní kůži. Keith Mars je pověřen tajným vyšetřováním. Na policii se totiž ztratil důkazní materiál proti Aaronu Echollsovi - jeho nahrávky s Lilly. Keith musí vyšetřit, kdo je ukradl. Je jasné, že to byl někdo zevnitř, protože jinak se k nim dostat nikdo nemohl. Keith postupně prošetřuje všechny policisty a … také si pozve na výslech Logana. Poví mu o co jde ale Logan mu tvrdí, že on nic neví. Keith musí na chvíli zrovna odejít z místnosti a Logan zůstane sám. Všimne si materiálů, které měl zrovna Keith prošetřovat a tajně si vezme seznam e-mailových adres všech pracovníků policie. Na internetu se objeví nabídka těch nahrávek s Lilly a Aaronem a Logan to koupí. Nejdříve se na pásku podívá a pak ji zničí. V tu chvíli tam přijde Keith a je mu jasné co se stalo, ale nemůže to Loganovi nijak dokázat. Logan se mu přizná, že mu ty nahrávky prodal někdo z policie a že to dokonce získal za mnohem menší cenu, než by to mělo na trhu.

Keith trochu zapřemýšlí a je mu jasné, kdo to byl – Leo. Pozve si ho k výslechu a Leo se mu přizná. Potřeboval nějak získat peníze pro svou nemocnou sestru, která má Downův syndrom. A když viděl, že Logan si bere ten seznam e-mailových adres a pak od něj dostal mail… tak mu došlo, že to je on a že bude chtít ty pásky zničit, ale přesto mu to prodal. Keithovi je jasné, že se teď o hodně zkomplikuje obžaloba proti Aaronovi. A také ví, že musí Lea udat… Veronica se dozví od Duncana, že on už pár týdnů veděl, že Meg je těhotná… pohádají se kvůli tomu a Veronica je naštvaná, že ji o tom Duncan nic neřekl. Ale i přesto když se dozví, že se Meg probrala, tak mu pomůže dostat se tajně do nemocnice a navštívit ji. Meg, která už vypadá celkem dobře, jim řekne, že její rodiče chtějí poslat to dítě do nějakého útulku, nebo nejlépe adoptovat… a to Meg samozřejmě nehce. Pak se ještě omluví Veronice za své chování a žádá jí, kdyby se jí něco stalo, tak aby se postarala o to dítě a nedovolila jejím rodičům, aby dosáhli svého. A jako by to snad tušila… Meg po pár dnech od svého probuzení, umírá (udělala se jí v krvi sraženina a dostala se do srdce). Ale její dítě přežilo. Veronica se tohle vše dozví a je z toho moc smutná. Takhle si Vánoční svátky opravdu nepředstavovala… náladu ji ale zlepší Wallace, který se konečně rozhodl vrátit ze svého „výletu“.

2.11 – Donut Run
Veronica jde navštívit Duncana, aby zjistila jak to zvládá a ve výtahu se potká s Loganem. Vymění si jako vždy pár ironických poznámek…a když se dostanou do pokoje uvidí Kendall, jak právě vychází ze sprchy a je jen v ručníku. Veronica naštvaně odchází. Dozvíme se, že jí vlastně pozval Logan… (a Duncan ani nebyl doma). Druhý den ve škole si chce Veronica s Duncanem o všem promluvit. Ale Duncan je rozmrzelý a nechce se mu nic vysvětlovat a už vůbec ne to, proč u něj včera byla Kendall. Začnou se dost nahlas hádat …a Duncan se s Veronicou rozejde. Všichni kolem to vidí a trochu vyjeveně koukají. Veronica je z toho pěkně přešlá. Ale brzo se probere, když jí přijde navštívit šerif Lamb s tím, že Duncan utekl a vzal sebou i Megiino dítě (Faith) a Veronica je teď podezřelá z toho, že mu pomáhala. Celeste si myslí, že Veronica určitě ví, kde teď Duncan je a najme si soukromého detektiva Vinnieho Vanlowea (známe ho už z předchozích epizod), aby jejího syna našel. Na vyšetřování Duncanova zmizení je povolána FBI. Přicházejí dva agenti (jednoho z nich hraje Lucy Lawles – Xena) a Lamb s nimi musí spolupracovat. Vyslíchají Veronicu a také se snaží nabourat do Duncanova počítače. Veronica si všimne, že jí také sleduje Vinnie a pravděpodobně si myslí, že ona ho dovede k Duncanovi… Veronice volá Duncan a ona se mu snaží vysvětlit, aby se vzdal a vrátil se s dítětem, ale on o tom nechce ani slyšet. Vidíme, že FBI jejich hovor poslouchala, aby mohla zjistit Duncanovu polohu. Opravdu zjistí, kde by se mohl nacházet a vydají se tam. Lamb chce jet s nimi, ale oni ho zdvořile odmítnou. Lamb přijde na novou stopu, kde byl mohl Duncan být a rozjede se tam. Veronica se vrací domů.. jde ke svým dveřím a rozhlédne se, když vidí že ji nikdo nesleduje … rychle dojde k sousedním dveřím a odemkne.

Tam už na ní čeká Duncan a obejmou se. Celé to byla jen past pro ostatní, aby si mysleli, že se rozešli a nikdo nepodezíral Veronicu z toho, že ví kde Duncan je. Je tu s nimi i malá Faith a Duncan je rozhodnut s ní odjet ze země. Je jasné, že se musí s Veronicou rozloučit, protože oni dva už se spolu nikdy nemůžou vidět. Veronica ujistí Duncana, že dělá správnou věc. Pak se rozloučí. Veronica se vrací domů a její otec už všechno ví (našel totiž v bytě schované dětské plenky). Je moc rozzlobený, že mu Veronica lhala. A neví, jestli jí bude moci ještě někdy věřit. V tom se tam objevuje FBI, která se hnala na to místo naprosto zbytečně..jak zjistili. V recepci toho hotelu, kde měl Duncan být, si pamatovali Veronicu, že tam byla …a pak našli také nahrávku Duncanova hlasu, který tam byl nahrán tak, aby to vypadalo, že s ním odtamtud Veronica telefonuje. Lamb se zatím žene někama do Mexika a málem Duncana najde… kdyby ho ovšem poznal v jakémsi převleku vandráka jak stopuje na silnici. Vandrák (Duncan) si nakonec stopne nějaké auto a vidíme, že to je Vinnie a Astrid (asistentka od Celeste) i s dítětem. Duncan nasedne a zaplatí Vinniemu peníze. Astrid drží malou Faith v náručí a malá vypadá spokojeně. Duncan poznamená, že mu asi připomíná Veronicu, stejně jako si to mysleli i FBI.
Logan a Weevil se snaží zjistit, kdo z Weevilovy party prodává bohatým studentům drogy a je tak zapletený s Fitzpatricks. Zjistí, že to byl Hector, ale ten se Weevilovi vymlouvá, že to koupil od někoho jiného. Weevil také zjistí, že Felix chodil se sestrou jednoho kluka z Fitzpatricks. Veronica se doví od Wallace, že kdy byl v Chicagu, spřátelil se tam s jedním klukem z jejich basketbalového týmu – Rashardem a stala se jim nehoda. Když se v noci vraceli z jedné párty, Richard se trochu opil a srazil autem nějakého muže. Pak z místa nehody ujel a nechtěl to dál řešit. Wallace dostal strach a raději se vrátil zpět do Neptune.

2.12 - Rashard and Wallace go to White Castle
Za Wallacem přijel detektiv až z Chicaga a chce, aby mu Wallace pověděl pravdu o tom, co se stalo při té nehodě. Wallace mu ale nic nepoví. A druhý den se dozví od svého otce, že už je to vše v novinách. A že podle toho, co tam píšou, za celou nehodu může Wallace, protože to on řídil. Wallaceovi je jasné, že se to na něj Rashard pokouší shodit a zajde za Veronicou, aby mu s tím pomohla. Veronica s Wallacem se pokusí najít Rasharda a promluvit si s ním. Ale narazí na jeho strýce (a zároveň i managera a kdoví co ještě), který je pěkně odpálkuje. Wallace napadne, jak by mohli prokázat jeho nevinu. Vzpomene si totiž, že ten večer se při cestě zastavili na nějaký jídlo v restauraci a tam by si mohli pamatovat, že to byl Rashard, kdo řídil. Ale potenciální svěděk z té restaurace nějak záhadně zmizel (nebo spíš Rashardův strejda zapracoval). Wallace se sejde s Rashardem na jednom večírku a pokusí se s ním ještě jednou si promluvit, ale Rashard se s ním nechce o ničem bavit a vůbec nemá v úmyslu přiznat se. Wallace si všimne, že na večírku je i Jackie a že s Rashardem flirtuje. Ztropí trochu žárlivou scénu. Jackie mu ale vyčte, že jí celou dobu co byl v Chicagu nezavolal, takže mu může být jedno, co ona teď dělá. Jackie a Rashard se vydají do jednoho klubu ... a Rashardův strýc ho začne hledat. Náhodou potká Wallace, který mu "neochotně" poví, že Rashard právě sbalil jeho ex-přítelkyni a jeli se trochu povyrazit do jednoho klubu. Rashardův strýc se tam hned vydá. U vchodu musí kvůli bezpečnostním opatřením odevzdat všechny kovové předměty (tedy i svůj mobil). U ochranky toho klubu pracuje jeden strážník od policie, který se zná s Veronicou a tak se mu podaří mobil Rashardova strýce nenápadně vyměnit a předat ho Veronice. Veronica pak mobil předá Wallaceovi a z něj už pak snadno zjistí jestli volal tomu chlápkovi z té restaurace a podplatil ho. Celou tu dobu v tom s nima jela i Jackie, která měla za úkol Rasharda svést a dostat ho to do toho klubu. Wallaceův otec nakonec najde toho pracovníka z restaurace a dostane z něj přiznání, že mu zaplatil Rashardův strýc za to, aby mlčel.

Keith přijde na policii a podaří se mu vzít z jejich skladu nějaké nahrávky výslechů aniž by si ho někdo všiml. Když to pak doma poslouchá ... jsou to nahrávky výslechu Beavera a Dicka Casablancasových o té nehodě autobusu. Lamb z nich vytáhne, proč vlastně nejeli na zpáteční cestě tím autobusem, ale limuzínou - prý to tam docela dost smrdělo (od té mrtvé krysy). Takže všichni, kdo si to mohli dovolit, jeli limuzínou. Veronice se ale tahle teorie nezdá. Nemyslí si, že by to byl nějaký útok na ty "chudší" spolužáky. Stále si myslí, že se to celé stalo kvůli ní. Keith poslouchá dál a uslyší jak Gia Goodmanova povídá Lambovi, že nejela tím autobusem kvůli tomu příšernýmu puchu...ale také proto, že jí její otec varoval, aby jím nejezdila. Jako by snad něco tušil, nebo co?? Weevil zjistí, že Molly Fitzpatricková tajně chodila s Felixem a že jediné místo, kde se spolu mohli scházet byl kostel sv. Marie. Její strýc tam byl sloužil jako kněz. Weevil se tajně sejde s Loganem a vše tohle mu poví. Jeden z Weevilových si všimne, že Weevil vychází z Loganova hotelového pokoje a dojde mu, že ti dva spolu něco chystají...Weevil s Loganem přijdou za Veronicou a chtějí po ní, aby dala do toho kostela štěnici, aby tak mohli zjistit, jestli je do toho všeho není ten kněž nějak zapletenej. Myslí si, že jedině tam se mohla Weevilova banda a Fitzpatrickové scházet a provádět tam svoje obchody. Možná by ten kněž taky mohl něco vědět o tom, kdo zabil Felixe. Veronica nejdřív váhá, jestli jim má pomoci, ale nakonec souhlasí. Ale jen pod podmínkou, že do toho kostela a do zpovědnice nedá štěnici, ale jen video. Veronica se pak podívá na záznam a tam vidí, že kluci měli pravdu. Opravdu někdo z Weevilovy party obchoduje s Fitzpatricky a je to Thumper. Veronica neváhá a vše sdělí Weevilovi.

Weevil zajde za svou bandou a obviní Thumpera z toho, že se scházel s Fitzpatricky a obchodoval s drogama. Thumper to přizná a nijak se za to nestydí. Pak ale poví Weevilovi, že ho viděl vycházet z pokoje Logana Echollse, takže to je spíš on, kdo spolupracuje s nepřáteli. Thumper nakáže ostatním, aby Weevila zmlátili. Když už má Weevil dost a leží sám zmlácený na silnici, přijde k němu Thumper a vysmívá se mu. Weevil mu poví, že už mu je všechno jasné. A že teď už ví, že to on zabil Felixe. Thumper mu ale poradí, aby raději byl z ticha. Má totiž něco čím ho může vydírat. Video na svém mobilu, kde Weevil mlátí Curlyho ...a Weevil určitě nechce, aby se to dostalo na policii. Veronica čirou náhodou zjistí, že Terence Cook měl poměr s její učitelkou žurnalistiky, která zemřela při nehodě autobusu. Tohle vše poví otci a také to, že zjistila, že Terence Cook má problémy s hazardními hry a dluží spoustu peněz. Na konci dílu se dozvíme, že šerif Lamb zatkl Terence Cooka a že je podezřelý z té nehody autobusu.

2.13 - Ain't No Magic Mountain High Enough
Jackie se musí vyrovnat s tím, že byl její otec obviněn z účasti na nehodě toho autobusu. Ve škole jí to všichni spolužáci pěkně znepříjemňují. Veroničina učitelka slečna Hauserová připraví školní karneval. Veronica si tam zařídí svůj vlastní stánek a prodává nějaké pití. Její spolužačka Madison tu má také stánek.... výtěžek z tržeb půjde do společného fondu, z ktérého pak celá třída pojede na výlet. Slečna Hauserová si schová utržené peníze na chvíli u Veronicy a když je chce pak zpátky, Veronica zjistí, že peníze někdo ukradl. Slečna Hauserová samozřejmě podezírá Veronicu. Veronica si všimne, že na karnevalu je i Weevil se svou šestiletou neteří. Snaží se s ním promluvit a nenápadně zjistit jestli to nebyl Weevil, kdo ty peníze ukradl. Weevil hned pozná o co jí jde a nabídne jí ať klidně prohledá batoh jeho neteře, když mu nevěří. Krádež peněz vyšetřuje Ředitel Clemmons a slečna Hauserová, která si neustále stěžuje na Veroničinu nespolehlivost. Ředitel Clemmons se rozhodne prohledat školní skříňky v té Thumperově najde asi třetinu obnosu peněz a nejen to. Najde tu také balíček s drogami. Slečna Hauserová začne také obviňovat z krádeže Jackie... ale nakonec se ukáže, že to byla právě slečna Hauserová, kdo vzal ty peníze. A přijde na to nikdo jiný ... než Veronica díky svým neobyčejným pozorovacím schopnostem. Veronica také zjistí, že ty peníze a drogy dal do Thumperovy skříňky Weevil, aby ho dostal do nepříjemností. A že si také nechal něco z těch peněz pro sebe ... což Veronice dojde, když uvidí Weevila přijíždět do školy v novém autě.

Logan se na karnevalu seznámí s dívkou jménem Hannah. Zdá se, že si spolu docela rozumí. Domluví si spolu rande a políbí se. Hannah přijede na karneval vyzvednout její otec a je to "shodou okolností" dr. Griffith. Logan se s ním jen pozdraví a otec Hannah se na něj podezřívavě kouká. Jackie se na karnevalu přihlásí do jedné akce - sedne si na stupínek, který je nad malým bazenkem s vodou a dobrovolnící se strefují míčkem do terče. Když se jim to podaří, Jackie spadne do vody. Bohužel takových lidí se najde dost hodně a většina si to chce s Jackie takhle vyřídit. Jackie vždycky odvážně celá promrzlá vyleze z bazénku a jde si zase pro další ránu. Na karnevalu se také objeví Beaver s Mac a drží se za ruce. Dick si jich všimne a začne se Beaverovi posmívat. Beaver si to ale nenechá líbit a společně s Mac vymyslí plán, jak Dicka ztrapnit. Jackiin táta - Terence Cook přijde za Keithem a chce, aby mu pomohl dokázat jeho nevinu. Šerif Lamb si myslí, že to byl právě on, kdo pomocí mobilního telefonu nechal vybuchnout celý autobus. Terence byl totiž s nimi společně na tom výletě a tam podepisoval nějaká trička a basebalové dresy (je totiž známý herec baseballu) ... a právě úlomky basebalových míčku se našly na těle řidiče toho autobusu. Keith poví Terencovi, že ví o jeho vztahu s učitelkou žurnalistiky (Leslie), která zemřela v autobuse. Terrence se mu nakonec se vším svěří. Je pravda, že s ní chodil, ale pak mu začala vyhrožovat, aby ukončil svoje zasnoubení s jednou ženou. Terrence to nechtěl udělat a ona to vše pak prozradila jeho snoubence a ze svatby sešlo. Keith mu naznačí, že tohle by byl dost jasný motiv proto, aby měl zájem na nehodě autobusu. Také z Terrence vytáhne to o jeho závislosti na hazardních hrách. Leslie mu vyhrožovala, že pokud se s ní rozejde, tak poví mediím o jeho závislosti. Také mu vyhrožovali Fitzpatrickové... a kvůli nim schválně prohrál zápas, aby tak zaplatil svoje dluhy. Keith je zklamaný když to uslyší, ale přesto souhlasí že mu pomůžu očistit jeho jméno. ně s Mac vymyslí plán jak Dicka ztrapnit.

2.14 - Versatile Toppings
Veroničin spolužák Corny je napadnut v noci při roznášení pizzy. Ve škole za Veronicou přijde Ryan (z dílu 2.08 – Ahoy Mateys) a chce, aby mu pomohla s jeho problémem. Založil na internetu chatovací místnost pro gaye a lesbičky. Jako správce měl všechno uživatelská jména a hesla. Ale někdo ho přepadl (stejně jako Cornyho) a ten seznam mu sebral. Ten "zloděj" teď začal všechny ze seznamu vydírat, že pokud mu nezaplatí 5000 dolarů, celá škola se dozví o tom, co jsou zač. Nikdo z nich samozřejmě nemá tolik peněž a tak se nejdříve všichni dozví o Marlene, že je lesba a že složila milostnou báseň pro Madison. Ryan chce po Veronice, aby našla toho zloděje. Reportérka z místní televizní stanice Kylee přináší reportáž o záhadném zloději, který přepadává poslíčky s pizzou. Zajímavé na tom, že teď přepadl obyčejného kluka z Neptunské střední - Kellyho. Na konci vysílání se Kylee přizná, že je lesbička a že její přítelkyně je Marlena. Takže vyděrač u ní nemá šanci. Veronica zajde za Carmen (z dílu 1.20 - M.A.D.) a ptá se jí, jestli chápe proč je i ona na tom seznamu. Carmen nemá ani páru. Možná proto, že je pochází z Latinské Ameriky a že chodila s "bílýma". To ji řadí mezi Coconuts - takhle je nazývají ostatní spolužáci. Veronica požádá Carmen, jestli by jí mohla napsat seznam lidí, kteří jsou podle ní také v "klubu" Coconuts. Veronica pošle Cornyho jako návnadu na další roznášku pizzy a tam se ho pokusí napadnout jeden kluk. Veronica zjistí, že se jmenuje Arturo a tohle vše dělal, aby se dostal k Motorkářům. Když se Veronica zmíní o tom vydírání a spol. tak Arturo vypadá, že o ničem neví. Veronica zjistí, že Mac zprovoznila celé to chatovací fórum a požádá jí, aby se tam mohla podívat. Mac se nejdříve trochu zdráhá ..ale nakonec Veronice vyhoví. Veronica zajde za Ryanem a poví mu, že si myslí, že za rozesíláním těch výhružných dopisů stojí někdo od nich z fóra. Veronica zajde za Kellym (o kterém díky fóru zjistila, že je také gay) a poví mu, že ví že ho nikdo nepřepadl... potřeboval jen získat peníze z pojistky, aby tak mohl zaplatit vyděračům a nikdo se tak o něm nic nedozvěděl. Kylle to vše přizná a ukáže jí dopis od vyděrače - je tam i adresa, kam se mají předat peníze. Tak Veronica zjistí, že tím vyděračem je Kylee, která chtěla aby se její vztah s Marlenou dostal na veřejnost. A tak začala celou tu věc.

Veronica zjistí, že její otec převzal případ Terrence Cooka a i když z toho není ze začátku moc nadšená, rozhodne se mu pomoct. Keith se snaží prokázat, že Terence nemohl mobilem odpálit tu bombu. Terrence byl totiž v době nehody v jednom kasinu. Kde mají také určitě spoustu kamer a tak se dá snadno dokázat, jestli Terrence někam volal. Terrence se do toho ale nechce nějak zaplétat, protože majiteli toho kasína dluží hodně peněz. Keith se tedy sám vydá do toho kasina a zjistí, že se tam vůbec nemůžou používat mobily, protože by rušily signál. A tak není možnost, aby tam od tud mohl Terence Cook volat a spustit tak bombu v autobusu. Terence ale není títmo řešením moc nadšený, protože pokud se informace o tom, že byl v kasinu, dostanou na veřejnost jeho kariéra bude zničena. Keith ho ujistí, že půjdou za šerifem, ukážou mu fotky, kde je Terence v kasinu se záznamem data ze dne nehody autobusu a donutí ho, aby to nedal na veřejnost. Zajdou za Lambem a snaží se ho přesvědčit, ale Lamb není zrovna ochotný. Veronica s Jackie se jedou projet v jednom z Terrencových aut.. a když se vrací do jeho garáže, Veronica tam čirou náhodou narazí na velké množství výbušnin (Jackie si ničeho nevšimne).

Logan se stále schází s Hannah, ale když se s ní potká ve škole, dělá že jí nezná. Když za ní pak večer přijde, Hannah je naštvaná, ale Logan se jí vysvětlí, že se jí snažil chránit. Hannah ho tedy pozve dál. Tam se Logan setká s otcem Hannah. Když si jde Logan odskočit... zastaví ho pan Griffith a chce vědět, o co mu jde. Logan mu poví vše co ví (že udělal falešné přiznání o tom, co se stalo na mostě ..a že ho Fitzpatrickové vydírali)... Pak se Logan jen podivuje, proč neřekl pan Griffith své dceři o tom, jak významnou roli hraje v jeho soudním případu. Griffith na něj jen nepříjemně kouká. Druhý den přijde Hannah do školy a už o všem ví. Logan se jí snaží vysvětlit, že jí nechtěl využít a že ze začátku vůbec nevěděl, kdo je zač. Poví jí celou svojí teorii o jejím otci a o tom jak je zapletený do jeho případu. Hannah neví jestli mu má věřit. Ale nakonec se z otcova mobilu (kde jsou samá čísla na Fitzpatricky a na River styx) a z koupelny u nich doma, kde najde schované drogy, dozví že Logan měl pravdu. Logan a Hannah se druhý den uvidí ve škole a Hannah mu řekne, co zjistila. Logan ji vezme za ruku a jdou spolu dál po chodbě. Pár lidí na ně kouká, mezi nimi i Veronica s Mac. Veronica se zeptá Mac, kdo je to za holku. A Mac jí poví, že její otec je plastický chirurg. Veronica se jen znepokojeně otočí.

2.15 - The Quick and the Wed
Keith Mars zajde za šerifem Lambem, a poví mu o tom, co Veronica viděla u Terrence Cooka v garáži. Lamb nejdřív dělá jako že ho to nezajímá, ale pak to zajde prověřit a opravdu najde u Cooka v jedné skříni velké množství výbušnin. Jde o stejný typ, který byl použit při nehodě autobusu. Keith zjistí, že Terrencovi chodil vždycky jednou za měsíc leštit všechny auta jeden chlápek. Vydá se za ním a zjistí, že zrovna na dnešek byl s Terrencem smluvený, ale když viděl, že tam stojí Lamb s policisty, tak raději odjel. Keith mu poví, co našli u Terrence v té garáži a kde přesně ty výbušniny byly. Chlápek mu potvrdí, že přesně v té skříni kde se našly výbušniny, měl on vždy svoje speciální leštidla. Takže nechápe proč by si Cook nechával takový jasný důkaz jeho viny v té skříni, kde by je musel on určitě najít. Keith zajde za Lambem a poví mu vše co se dozvěděl. Lamb je ale jako vždy sarkastický a neváhá Keitha informovat o tom, že Terrence teď leží v nemocnici - byl postřelen. Stalo se to když se snažil vloupat se do domu své bývalé milenky, která se zabila v autobuse. Objevil ho tam její otec a postřelil ho.

Wallaceova přítelkyně Jane požádá Veronicu o pomoc. Její sestra Heidi, která se má za pár týdnů vdávat, zmizela. Její nastávající je velmi bohatý muž. Heidi měla minulý večer rozlučku se svobodou v kavárně, kde pracuje Veronica. Od Jane se Veronica dozví, že Heidi pak ještě zamířila se svými kamarádkami do jednoho klubu. Tam jí prý otravoval nějaký chlápek a vypadá to že jí sledoval. Jane ho pozná na fotce, kde je ale vidět jen jeho tričko (s logem z bowlingového klubu). Veronica se tam tedy vydá a zjistí, že nejde o nikoho jiného, než o soukromé očko Vinnieho Vanlowea. Dostane z něho, že ho najal Heidin snoubenec, aby Heidi sledoval. Vinnie jí ale ujistí, že s Heidiným zmizením nemá nic společného. Veronica zjistí, že někdy ráno Heidi faxoval její bývalý přítel Nick a chtěl, aby se s ním sešla. Veronica Nicka najde a objeví tam také Heidi. Heidi není zrovna moc nadšená, že Veronicu vidí ..a vysvětlí ji, že ze svatby sešlo. Zjistila že její snoubenec jí podvádí a tak se rozhodla, že odjede s Nickem na turné s jeho kapelou po Americe. Nick se jí přizná, že to nebyl on, kdo jí poslal ten fax.. ale když za ním přišla tak byl rád, protože jí už dlouho chtěl vidět. Veronice dojde, že ten fax poslal Vinnie, který to udělal proto, aby si Heidi rozmyslela svatbu a její snoubenec měl tak volné ruce se svou milenkou a nemusel se tak s Heidi dělit o své peníze. Heidi se svému snoubenci rozhodne pomstít a vydá se na svatbu ... kde její snoubenec čeká na svou nevěstu (a přitom samozřejmě ví, že se neukáže). Heidi tam ale nakonec přijde ve svatebních šatech a dělá jako by se nic nestalo a chce se vdávat. To snoubence dost vykolejí .. a vyčte jí její minulost a to, že chtěla utéct se svým bývalým přítelem. Heidi se ho tedy zeptá, zda chce svatbu zrušit. Snoubenec horlivě souhlasí, ale pak mu dojde, že když to je on kdo zrušil svatbu, tak mu Heidi nemusí vracet dost drahý zásnubní prsten (rodinnou památku). Heidi je spokojená a odchází.

Kendall dál obchoduje s Cassidym a snaží se uskutečnit nové obchody v jejich nové společnosti. Kendall zajde za Aaronem do vězení a nabízí mu dohodu. Chce aby koupil nějakou nemovitost a tím by oba dva získali hodně peněž. Aaron souhlasí, ale chce po ní jednu laskavost... Kendall po rozhovoru s Aaronem vydává za Loganem na přátelskou návštěvu. Pak se omluví a chce použít jeho koupelnu. Logan proti tomu nic nemá. Vidíme Kendall jak vstupuje do sprchy a z odpadního sítka bere nějaké vlasy (proč ? to se možná dozvíte v díle 2.19). V televizi běží "Příběh Aarona Echollse a jeho rodiny" .... Logan se na to dívá společně s Dickem a je vidět, že mu to docela vadí. Přijde za ním jeho advokát Cliff (rodinný advokát rodiny Marsových:) a vysvětlí mu, jak si teď stojí jeho případ. V nejlepším z toho vyjde s čtyrmi lety ve vězení, kdyby se to bralo jen jako sebeobrana. Logana samozřejmě budoucnost ve vězení moc nenadchne. Právník mu ale vysvětlí, že dokud je tu uznávaný doktor, který je jako očitý svěděk, toho co se stalo na mostě, tak nemá moc šancí na lepší výsledek. Logan se dál schází s Hannah a když je u ní v bytě, tak se vymluví na nějakou věc do školy a použije jejich počítač. Tam zjistí e-mailovou adresu otce Hannah a rozhodne se mu napsat e-mail, kde obviňuje Hannah, že má v pokoji nějaké kondomy... V tom uslyší jak se Hannah hádá se svou matkou kvůli Loganovi. Její matka si myslí, že to pro ní není dobrá známost. Hannah se ale Logana zastává a říká, že ona ho zná a že není takový jaký si myslí. Logan se tam po chvíli objeví a vypadá to, že žádný e-mail nakonec neodeslal. Když je pak Logan u sebe doma, navštíví ho otec Hannah. Chce udělat dohodu, on stáhne svoje svědectví o tom, co se stalo s Felixem a Logan se za to přestane stýkat s Hannah. Logan mu neodpoví hned, ale je vidět že o tom přemýšlí. Nakonci dílu zajde za Veronicou a říká jí, že potřebuje její pomoc, protože udělal něco hrozného.

2.16 - The Rapes of Graff
Wallace a Veronica se vydají na několikadenní prohlídku na Neptunskou vysokou školu Hearst. Po škole je provází jeden student jménem Dean. Veronica tu potká starého známého - Troye, který má také zájem o studium na této škole (pozn. Veronica s ním chodila na začátku první série). Troy se jí snaží přesvědčit, že se změnil, ale Veronica mu moc nevěří. Společně s Wallaceem jde Veronica na nějakou party pořádanou Hearst College. začne ji tam obtěžovat jeden kluk (Andrew) a dává ji plusové body za to jak vypadá (je přírodní blondýna atd..). Veronica ho chvilku nechá se vykecávat a pak na něj vyleje pivo. Andrew na takovéhle jednání asi není zvyklý a začne na Veronicu řvát, co si o sobě myslí. Přichomítne se tam Troy a doporučí Andrewovi, ať se zklidní. Andrew mu jednu ubalí, až Troy spadne na zem. Veronica mu pomůže vstát, ale myslí si, že to co udělal byla blbost. Wallacovi si párty docela užívá, ale Veronica by radši chtěla jít pryč. Nakonec odcházejí a Veronica ještě zahlédne Troye s jednou holkou (Stacy), jak spolu odcházejí a líbají se. Druhý den Veronica zjistí, že Troy byl obviněn z toho, že Stacy znásilnil, zdrogoval a pak jí oholil hlavu. Troy samozřejmě tvrdí, že jí nic neudělal a chce aby mu Veronica pomohla dokázat pravdu. Troy si vzpomene, že nechal u dveří u Stacyina pokoje vzkaz se svým jménem a telefonním číslem. Snaží se Veronice vysvětlit, že by ho tam přece nenechával, kdyby měl v úmyslu Stacy znásilnit. Veronica se tedy vydá k Stacyinému pokoji a opravdu tam najde Troyův vzkaz. Stacy zrovna vychází z pokoje a všimne si, že u dveří leží nějaká krabice. Otevře jí a najde v ní ostříhané vlasy. Ale hned jí dojde, že to nejsou její vlasy, ale někoho jiného. Veronica se domnívá, že když to nejsou Stacyiny vlasy.. tak musela být znásilněna a ostříhána ještě jiná dívka. Zajde do obchodu s parukami a pokouší se zjistit, jak se jmenovala dívka, která si tu před nedávnem kupovala paruku a měla oholenou hlavu. Prodavačka jí nejdříve nechce nic říct a tak si Veronica připraví plačtivou historku o tom, že ta dívka utekla z domova... že má rakovinu a že nechce být své rodině na obtíž.. a oni teď nevědí, kde je a jaké jméno používá.. atd. Pak dodá, že to je její sestra !! V tom se prodavačka přestane tvářit soucitně a oznámí Veronice, že ta dívka byla Havajanka. Veronice sklapne a raději odejde.

Zajde za Deanem a ptá se ho, kdy by mohla na škole najít nějaké Havajské studenty. Dean jí poradí, kde většinou sedávají a tak se Veronica vydá k nim. Všimne si jedné dívky, která vypadá že nosí paruku a zeptá se jí na včerejší večírek. Dívka se jí nakonec přizná, že byla také znásilněná a oholena.. ale už asi před měsícem. Veronica to vše řekne Stacy a ještě jedné učitelce.. a je jasné, že to nemohl být Troy, protože před měsícem byl ještě někde na opačné straně země. Díky Deanovi se také Veronica dozví o jistém školním spolku kluků, kteří uspořádali soutěž v balení holek. Připisovali holkám body (stejně jako Andrew Veronice na tom večírku) a když se jim podařilo u holek zabodovat, získaly potřebný počet bodů. Komu se to nepovedlo, tak byl potrestán tím, že mu byla oholena hlava. To se stalo Gordonovi, kterému oholili jeho dlouhé vlasy. Ty samé vlasy pak Gordon poslal Stacy, protože právě jí se mu nepodařilo sbalit a získat tak body. Když se to Stacy dozví, zajde za Gordonem a vlasy mu vrátí (hodí je vzhůru ke stropu až k větráku a vlasy se rozletí po celém pokoji). Keithův přítel, náš známý advokát Cliff se dostal do problémů, když se nechal svést jednou prostitutkou jménem Daphne a tam mu pak ukradla všechny záznamy o případu Logana Echollse. Keith má naštěstí záznamy z kamer z hotelu, kde si Cliff a Daphne užívali a tak může vidět záběr z výtahu, kde je Daphne a baví se s šerifem Lambem (který je tam zrovna na dostaveníčku s Madison Sinclair:) Cliff a Keith zajdou za Lambem a chtějí vědět, kdo je Daphne zač a kde by jí mohli najít.. Lamb nejdříve dělá, že jí vůbec nezná, ale nakonec musí s pravdou ven, když mu ukážou všechny fotky, které pořídili. Když přijde na řadu fotka, kde je s Madison, Lamb se jen ohradí, že to legální, ne ? Je jí přece 18! Keith mu poradí, že by to mohl být dobrý slogan pro blížící se volby. Keith a Cliff nakonec zjistí adresu té prostitutky a promluví si s ní. Daphne není zrovna moc sdílná, ale řekne jim, že dostala hodně zaplaceno za to, aby svedla Cliffa a ukradla mu ty záznamy a toho muže, pro kterého to dělala, nezná.

Obžaloba proti Loganovi byla stažena a tak je teď Logan svobodný. Učitelka ve třídě jim zadává téma slohové práce - Svoboda. Kdo napíše nejlepší práci, tak bude mít možnost absolvovat týdenní praxi v kanceláři Woodyho Goodmana. A také bude asistovat Woodymu při slavnostním zbourání starého stadionu. Logan si promluví s Hannah a řekne jí, že už se nemůžou dál stýkat. Hannah nechápe, co se děje. Ale pak jí dojde, proč byla žaloba vůči Loganovi stažena. Logan si ale uvědomí, že i přesto co slíbil jejímu otci se s Hannah stále chce stýkat. A požádá Hannah o odpuštění. Ta se ani moc nezdráhá a Loganovi to odpustí. Jdou spolu na pokoj a začnou se líbat.. svlékají se a mazlí se spolu. V tu chvíli tam přijde otec Hannah a rozkáže Hannah, ať se obleče. Je na Logana naštvaný, že nedodržel dohodu. Logan mu odporuje, že měli dohodu, ale že jí ruší a chce se dál s Hannah vídat. Její otec to ale v žádném případě nehodlá přijmout a Hannah odvádí z pokoje. Logan tam zůstává sám s nešťastným výrazem. Druhý den se ve škole schání po Hannah, ale pak se od jejich kamarádek dozví, že Hannah se svým otcem odjela ze země! Veronica se vydá na stavbu a vydává se za nějakou studentku, která zpracovává něco do školy. Ptá se vedoucího stavby na různé věci a vše si pečlivě zapisuje do bloku. Ptá se např. jaké výbušniny tady používají.. Vedoucí jí odpoví, že C4 a dokonce jí i ukáže, jak vypadají. Veronica si uvědomí, že to je ten samý typ, který viděla v garáži u Terrence Cooka. A pak si všimne, že na stavbě také pracuje Danny Boyd (jeden z Fitzpatricků, s kterým se Veronica setkala už dřív v klubu River Styx) . Začíná uvažovat nad tím, že možná někdo z Fitzpatricků měl zájem na tom, aby podezření padlo na Terrence a že Fitzpatrickové mají možná mají i nějakou souvislost s nehodou autobusu.

2.17 - Plan B
Logan vyhrál literární soutěž a tak má možnost pracovat u Woodyho Goodmana v kanceláři. Woody je nejdřív trochu překvapen tím, že to je právě "Aaronův syn" kdo mu tady bude pomáhat, ale pak zadá Loganovi první úkol - přerovnat nějaké složky. V kanceláři se Logan potká s Keithem, který zrovna přišel navštívit Woodyho. Logan najde v došlé poště jedno video. Ukáže ho Woodymu i Keithovi. Je to natočené zevnitř Woodyho domu. Vypadá to, že tam někdo sledoval celou jeho rodinu. Keith to začne prošetřovat a zjistí, že to video už je staršího data a ptá se Woodyho jestli neví, kdo by to mohl udělat. Woody ho ujistí, že nad tím bude přemýšlet. A to také udělá a druhý den přijde za Keithem s tím, že už ví kdo to byl a že je to vyřešené ..a pokouší se to nějak setřást a nedělat z toho nic velkýho. A požádá Keitha zda by mu vrátil to video. Keith mu ho vrátí, ale sám ho má ještě uložený v pc. Koná se ples Sadie Hawkinsové. Wallace tam jde společně s Jane. Ale stále ho to táhne k Jackie. Jackie jde na ples s jedním ne zrovna oblíbeným a "cool" spolužákem. Když pak odchází z plesu, Wallace jí dohoní a ptá se, zda je vše v pořádku. Jackie odpoví, že ano.. Wallace jí najednou políbí, ale Jackie se odtáhne. Vše ale uvidí kamarádka Jane a řekne jí to. Jane se na Wallace pochopitelně zlobí, ale on ji dokáže uchlácholit, že to byla jen jeho slabá chvilka. Druhý den se ale rozhodne si s Jane promluvit a poví jí, že k ní chce být upřímný ... a že má Jackie stále rád. A rozejde se s ní. Pak přijde se šťastným úsměvem za Jackie a oznámí jí, že se právě kvůli ní rozešel s Jane. Ale Jackie mu vysvětlí, že nechce mít svoji starou pověst školní mrchy, a proto spolu nemůžou chodit. Všichni by jí totiž brali jako tu, co přebrala kluka té nejsladší dívce na škole.

Spolu na ples šli také Mac a Cassidy. Mac začíná být z Cassidyho chování trochu nervozní a také se s tím svěří Veronice. Už spolu chodí přes 4 měsíce a stále se mezi nimi "nic" nestalo. Když spolu odcházejí z plesu, Mac navrhne, že by mohli jít k němu domů. Ale Cassidy se začne vymlouvat, že to nejde. Druhý den si o tom chce Mac promluvit. Ale Cassidy jí k tomu nic neřekne a když se Mac prořekne, že se o tom bavila s Veronicou, Cassidy se naštve a odchází. Vypadá to, že už s Mac nechce mít nic společného. Na plese je také Logan s Giou a prodávají lístky. Gia se snaží s Loganem zapřást duchaplný rozhovor, ale Logan nemá náladu. Veronica zrovna prochází kolem, když se Gia nadšeně ptá Logana, aby jí řekl, co si o ní myslí a dovolí mu, aby byl naprosto upřímný. Logan se nadechuje, aby řekl Gie pěkně od plic co si o ní doopravdy myslí, ale Veronica ho v tu chvíli pohotově vyzve k tanci. Dojdou spolu na parket a Veronica se do něho zavěsí. Zrovna hrají pomalou písničku. Logan vypadá trochu překvapeně, ale tančí spolu dál.

Weevil přijde za Veronicou, protože potřebuje její pomoc (jak jinak:). Ví, že Felixe zabil Thumper. A chce aby mu Veronica pomohla najít důkazy. Thumper ho totiž vydírá tím, že ví co Weevil udělal Curlymu. Má to nahraný jako záznam na mobilu a tak to může kdykoliv ukázat policii a ti by ho pak mohli obvinit z Curlyho smrti. Weevil Veronice poví, že Curlyho "jen" zmlátil, protože si myslel, že to on může za to, že autobus havaroval. Curly mu prý tvrdil, to nebyl on a že ví, kdo za nehodu autobusu může. Ale než stihl něco říct.. nastartovalo poblíž auto a rozjelo se proti nim. Weevil a spol. raději odjeli. Veronica zajde za Loganem a chce vědět, zda si pamatuje jak vypadal ten člověk, který mu zachránil život na tom mostě a zavolal 911. Logan si trochu vzpomene jak vypadal a díky tomu toho člověka společně vypátrají a sledují ho. Vydají se k němu a Veronica se ho ptá, zda si na Logana pamatuje. Muž přizná že ano, ale že nemá v úmyslu svědčit. Má rodinu a děti, a proto si nechce nic začít s Fitzpatricky.

Weevil poví Veronice o vztahu Molly a Felixe. Myslí si, že by jim mohla Molly pomoci usvědčit Thumpera. Molly zajde za svým strýcem Liamem Fitzpatrickem a začne mluvit o tom, že Logan Echolls je teď volný a tak je jasné, že dr. Griffith lhal. Liam se rozzlobí a z jeho slov vyplyne, že věděl o vztahu Molly a Felixe a že se mu to vůbec nezamlouvalo. A v podstatě se přizná, že naplánoval Felixovu smrt (měl dohodu s Thumperem, který teď díky němu inkasuje peníze z obchodů s drogama). Zjistíme že, celý tenhle rozhovor Molly nahrávala a pak to dala Weevilovi a Veronice. Veronica zajde za Lambem a ukáže mu nahrávku, ale Lamb tohle nebere jako důkaz, protože to není legálně pořízeno a vůbec se tím nechce zabývat. Weevil je kvůli tomu vytočený a rozhodne se dosáhnout spravedlnosti sám. Sleduje Thumpera, který zrovna přichází na sraz s Liamem Fitzpatrickem s penězma za prodej drog. Weevil ho omráčí, peníze vezme a schová mu je někde v jeho motorce. (ze stojícího auta ho vidí oknem dvě děti). Když se Thumper probere, zjistí že mu někdo ukradl peníze. Tohle řekne Liamovi, ale ten mu to vůbec nevěří. Když se pak najdou v Thumperově motorce schované peníze, je mu vše jasné. Společně s Dannym Boydem Thumpera svážou a nechají někde na záchodech s páskou přes ústa. Svěděk, který tenkrát pomohl Loganovi se rozhodne přiznat a říct celou pravdu (mluvil o tom totiž s manželkou). Zajde za Lambem a poví mu, že viděl Thumpera jak zabil Felixe a pak dal Loganovi nůž do ruky. Lamb vydává na Thumpera zatykač. Druhý den má být slavnostní zbourání starého stadionu. Logan je u toho a jeho povinností je slavnostně stlačit spoušť. Pracovník ze stavby na stadionu právě přijde oznámit Woodymu, že na pozemku stadionu našel motorku (Thumperovu) a vypadá to, že je tu už několik dní. Woody ale nemá čas na její vyprošťování a tak řekne, ať jí tam klidně nechají. Vidíme, že Thumper je v budově starého stadionu, který má být za pár sekund srovnán se zemí. Logana zabírají kamery a přenáší to televize (i Veronica se na to dívá).. Logan stiskne spoušť a stadion vyletí do vzduchu! Poslední záběr je na Weevila, který je u zpovědi a zpovídá se ze svého hříchu.

2.18 - I am god
Veronice se zdají noční můry o dětech, které umřeli v autobuse (Rhonda, Meg, Cervando, Peter, Betina..). Zdají se jí i za bílého dne, takže se někdy stane, že usne při hodině. Veronica je kvůli tomu zavolána k výchovné poradkyni, slečně Jamesové. Ta se s ní snaží promluvit a Veronica jí po menším zdráhání začne vše vyprávět. O tom, že se jí zdává o těch dětech z autobusu a myslí si, že se jí snaží něco říct. Ve snu vidí, že na jednom sedadle autobusu je napsano I am god (Já jsem bůh). Což se jí potvrdí i ve skutečnosti (má dokonce fotky toho nápisu, které ukáže slečně Jamesové). Veronica si myslí, že to napsal někdo z těch, co tam zemřeli ..a že on je zodpovědný za nehodu autobusu. Veronica přijde na to, že Betina tajně chodila s Dickem. Ale že Dick jí jen využíval a nechtěl se s ní ukazovat na veřejnosti. Betina ho chtěla zesměšnit a snažila se s ním otěhotnět a pak to rozhlásit po celé škole. Tohle se Veronica dozví od Betininy kamarádky. Veronica se ve snu baví s Meg a snaží se z ní dostat, kdo byl chlápek jménem Lucky. Rodiče Meg se ho snažili dát do hromady s Meg.Protože to byl podle nich skvělej kluk, chodil do kostela, dělala na Neptunské střední nočního vrátného a byl ve válce. Meg o něj ale neměla moc velkej zájem. Veronica se také snaží promluvit s Rhondinou sestrou, která ještě před rokem byla chudá a neoblíbená, a teď si jezdí v drahém autě a nosí značkový hadry. Rhondina sestra ale Veronice nechce říct nic bližšího.. a tak se to Veronica musí dozvědět jinak. Zjistí, že Rhondina rodina dostala velké finanční odškodnění od Woodyho Goodmana (ale vše to bylo tajné, ne přes veřejnost). Peter (gay) byl zamilovaný do jednoho učitele na Neptunské střední škole, pana Wu. Veronica za ním zajde a snaží se zjistit, jestli Peterovy city byly opětovány, ale pan Wu není k Veronice moc sdílný, jen jí ujistí, že on gay není. Peter (člen Weevilovy party) měl nějaké nevyřešené účty s Dickem, ale radši si to pak vyřešil s Dickovým bratrem Cassidym. Za to pak šel do ředitelny k Clemmonsovi (kde býval hoodně často). Toto všechno se Veronica dozvídá ve svých snech, ale i při svém denním pátrání.

Veronice přijde oznámení, že byla přijatá na Standford. Ale aby tam mohla jít, musí získat Kaneovo stipendium. A teď o pár bodů před ní vede holka z bohaté rodiny - Angie. Pan Wu uspořádá takový menší školní projekt. Studenti mají za úkol sestavit takový kryt nebo zabezpečení pro vejce tak, aby až se spustí z výšky se nerozbilo. Nejdřív je spuštěno asi z jednoho metru. Angie se také účastní projektu. A Wallace musí spolupracovat s Loganem, protože Wu nedovolil Loganovi pracovat na projektu s Dickem. Logan je docela iniciativní a Wallace se zajímá proč to vše dělá. Pro Wallace je to jasné, chce pomoci Veronice porazit Angie. Ale Logan ? Ten se jen vymluví na to, že rád soutěží. Nadejde den zkoušení a vejce má být spuštěno až ze 4 metrů. Angie jde první a její vejce přežije bez úhony. Pak nastupuje Wallace se svým vynálezem... a spustí vejce dolů. Zprvu to vypadá, že to dopadlo dobře, ale nakonec Wu zjistí, že vejce má přeci jen malou prasklinu a Angie tak vyhrává. Keith má schůzku s ředitelem Clemmonsem, který potřebuje Keithovu pomoc. Ve škole se začla objevovat mezi žáky jedna nemoc - generalizovaná úzkostná porucha..kterou začíná trpět čím dál tím víc studentů. Díky ní jsou pak osvobozeni od písemek a nebo mají neomezenou dobu pro jejich vyplňování. Keith nakonec po dlouhém "průzkumu" zjistí, že si tak přivydělával jeden doktor, který za 1000 dolarů psal žákům omluvenky a objevoval u nich tuto záhadnou chorobu. Clemmons s potěšením ruší všechny výhody studentů, kteří byli "postižení" touto chorobou. A tak má smůlu i Angie, která se nenaučila na jednu prověrku (protože celou dobu dělala na tom projektu s vejcem), a doufala že jí nebude muset psát, protože měla taky tuto nemoc.. A tím zase přichází o pár bodů a náskok před Veronicou. Veronica přijde na to, že ten nápis I am god, pochází z jedné písničky. A že ho tam pravděpodobně napsal jen někdo, kdo byl fanda té skupiny. A tak je zase na začátku a zdá se jí další sen... kde jí Peter říká, že se snažila zbytečně, a že si jen nechtěla připustit, že to je vše její vina a že celý autobus havaroval kvůli ní a ať se s tím smíří. Veronice zvoní mobil a volá jí Rhonda... Veronica ho stále nezvedá.. Autobus se dál potápí do oceánu....

2.19 - Nevermind the Buttocks
Keith přijde na to, že Kendall používá falešné jméno jedné zemřelé dívky a že se ve skutečnosti jmenuje Priscilla Banks. A také to, že byla na 6 měsíců ve vězení za zpronevěru peněz. Veronica má za úkol zjistit, zda Kendall byla s Loganem v době nehody autobusu. Logan jí velmi "ochotně" potvrdí, že ne. Veronica začne podezřívat Weevila z toho, že má něco společného s nehodou autobusu. Byl tam přeci v tu dobu a měl tak přehled o tom, kdy se autobus dostane k útesu. A také měl znalosti s výrobou výbušnin.. a kromě toho si myslel, že v tom autobuse bude Logan a tak by se mu mohl pomstít. Weevil se brání, ale Veronica mu nevěří. Za Weevilem přijde jeden jeho bývalý kámoš z jeho motorkářské bandy a žádá ho o pomoc. Stále totiž pokračují ve svých obchodech s drogami pro Fitzpatricky. Ale ti je začínají využívat .. a když se třeba někdo zpozdí se splátkou, tak ho zmlátí a vyhrožují mu. Weevil proto přijde za Veronicou a žádá jí o to, aby mu dala klíč od Clemmonsovy kanceláře... Je tam totiž taková dřevěná destička (Thumperova), na které byly napsané poznávací značky aut lidí, s kterými Fitzpatrickové obchodovali a tím by je mohl Weevil vydírat. Veronica souhlasí, že Weevilovi pomůže, ale nejdřív jí musí říct, co dělal v den nehody tak blízko toho autobusu. Weevil jí poví, že Cervando (který byl v tom autobuse) měl nějaký problémy s Liamem Fitzpatrickem, a tak na něj jen dával pozor, hlídal mu záda. Veronica se netváří zrovna, že by mu to věřila..ale nakonec mu dá klíč od Clemmonsovi kanceláře. Weevil se má k odchodu a Veronica poznamená, že si ten klíč klidně může nechat, protože Clemmons změnil zámky a tak je mu k ničemu... Weevil je vytočenej..ale Veronica mu ukáže kopii všech těch poznávacích značek, kterou si udělala před pár týdny.. takže ten klíč k ničemu stejně nepotřebuje :D Weevilova banda je zrovna uprostřed vyjednávání s Fitzpatricky, kteří se zlobí kvůli tomu, že se zase zpozdili se splátkama. Přijíždí tam Weevil a dává se s Liamem do hovoru. Poví mu o těch kopiích poznávacích značek aut... a Liam se musí stáhnout a nechat Weevila a spol. na pokoji. Weevilovi hoši jsou rádi, že se za ně Weevil postavil..ale on s nimi dál nechce nic mít a odjíždí.

Za Veronicou přijde Harry, kterému přejelo jedno auto jeho psa. Chce aby mu Veronica pomohla to auto najít. Poví jí značku auta i barvu. Veronica zjistí, že to auto patří nějaké staré slepé paní (babičce Liama Fitzpatricka!). Veronica se vloupá do její garáže a v autě nechá naváděcí zařízení.. A také si všimne, že tam je také zbraň! Gia poví Veronice, že přesně takové auto, které Veronica hledá viděla v ten den nehody. Projížděli kolem něj.. a zrovna z něj lezl nějaký muž... Pár minut po tom autobus vybuchl. Keith zjistí, že Kendall byla ve vězení spolu s Liamovým bratrem a že většinu viny vzala na sebe.. a tak jí teď Fitzpatrickové hodně dluží. A tak Veronica začne uvažovat o tom, že Kendall by mohla být zodpovědná za nehodu autobusu. Kdyby Dick a Cassidy zemřeli, tak by za ně získala tučnou životní pojistku. A tak se možná domluvila s Liamem (který tak z auta mohl mít přehled o tom, kudy přesně autobus projíždí a dá tak Kendall info, kdy odpálit bombu). A také díky svému bratranci Dannymu (který pracuje na stavbě) měl Liam přístup k výbušninám. Veronica se z naváděcího zařízení dozví, že to hledané auto je v pohybu a vydá se ho hledat. Zjistí, že z něj vystupuje Kendall s Liamem a vydávají se k nějakému domu a berou si zbraň. Veronica je vyděšená a volá svému otci, co právě vidí. Shodou okolností je právě v tom domě Keith ..a je jasné, že Liam o tom ví... Liam tam Keitha překvapí a namíří na něj zbraň. Keith mu v tom chce zabránit.. ale Liam stiskne kohoutek !! Na prázdno. Nejsou tam žádné náboje. Veronica mu je totiž vyndala, když byla v té garáži a našla tam tu zbraň. Než se Liam stihne vzpamatovat, Keith uteče a nasedne k Veronice, která čeká venku s autem.. Když odjedou, Kendall se znepokojeně ptá Liama, co hledal bývalý šerif v jejím domě. -> Keith tam našel její harddisk a díky Mac se chystá zjistit, co všechno tam je. Veronica se rozhodne zajít za Harrym a říct mu, že to auto patřilo Liamovi. Ale zadrží jí jeho mladší bratr Billy (který je členem Weevilovy bandy) a Liam přejel toho psa jako další výhružku za to, že se Billy zpozdil se splátkou. Billy žádá Veronicu, aby neříkala Harrymu, že to byl Liam... protože by se mu chtěl Harry pomstít a nemuselo by to dopadnout dobře. Veronica Harrymu tedy nakonec nic neřekne.

Wallace stále naléhá na Jackie, aby se přestala starat o to, co si myslí ostatní a dali se dohromady. Jackie se mu svěří, že tu je ještě jeden důvod, proč s ním nemůže být. Asi za měsíc odjíždí do Paříže studovat a už se neuvidí. Wallace jí poví, že mu je jedno, kolik ještě mají času.. ale že si je chce užít. Pak jí pozve na ples a Jackie souhlasí. Když se na Neptune High prohledávaly skříňky Mac přišla o svůj odposlouchávač telefonů a fakt ho nutně potřebuje zpět. Veronica slíbí, že jí pomůže. Ale bohužel zjistí, že Clemmons změnil zámky od své kanceláře a tak požádá o pomoc Vincenta (Clemmonsova syna). Vincent Veronice pomůže, ale nebude to zadarmo. Nemá totiž s kým jít na ples a chce, aby s ním šla Mac. Veronica souhlasí (Mac už zase tak moc ne :) V televizní zprávách vysílají reportáž o tom, že se našla skutečná zbraň, která zabila Lilly Kane. Jde o Aaronovu sošku Oscara, kterou našli zahrabanou u bazénu. Problémem je, že na ní byla nejen Lillyina krev ale také Duncanovy vlasy!! (Pozn. myslím si, že za tím stojí Kendall, která je tam dala po domluvě s Aaronem - když byla navštívit Logana).

2.20 - Look who´s stalking
Maturitní ples čtvrťáků byl ředitelem Clemmonsem zrušen. Jedinou koho to těší je Mac, která se tak vyhne tomu, aby šla na ples s Vincentem. Logan a spol. se rozhodnou uspořádat náhradní ples. Veronica je také pozvaná a Logan ji dovolí, aby pozvala kohokoliv chce.. což zase nemyslí tak doslova. Ale nakonec se to rozkřikne, takže se tam chystá Wallace, Jackie, Corny a dokonce i Vincent a Mac! Veronica si zajde k doktorovi a ten zjistí, že má chlamydie (pohlavní chorobu). Veronica nechápe, od koho by to mohla dostat. V úvahu připadá samozřejmě jen Duncan a tak se snaží zjistit s kým ještě před ní chodil. Keithovi volá Woody, že má nějaký problém a ať za ním přijede do hotelu. Keith tam přijede a najde tam Woodyho do půl těla svlečeného, s opilou a zdrogovanou dívkou. Woody se vymlouvá, že za nic nemůže.. a že to není tak jak to vypadá. Chce aby mu Keith pomohl jí dostat do nemocnice. Jestli se to dostane na veřejnost, tak je jeho kariéra zničená. Keith se zdráhá, ale nakonec souhlasí s tím, že tu slečnu odveze do nemocnice. Druhý den si ale o sobě přečte v novinách, že to byl on, kdo tu dívku zdrogoval. A Woody se z toho šikovně vyvlékne. Keith je samozřejmě naštvaný a jde si to s Woodym vyříkat. Woody se ho snaží uchlácholit a vysvětlit mu, že to takhle musel udělat. Keith ho nechce dál poslouchat a odchází. Potom tisku poví svoji verzi příběhu a jak se to všechno stalo.

Giu Goodmanovou někdo sleduje. Gia se s tím svěří Veronice ...a Veronica se rozhodne záhadného slídila vypátrat. Přijde na to, že je to bývalý policista Leo (s kterým Veronica chodila v první sérii). Leo jí poví, že Giu sledoval podle instrukcí jejího otce. Zdá se že se Woody bál o její bezpečnost. Prý šlo o nějaké výhružné dopisy. Gia pak u sebe doma najde jakési video, na kterém je nahraná ona a její mladší bratr na nějakém fotbalovém zápase. Je jasné, že to obdržel její otec a někdo ho s tím vydíral. Veronice se podaří na jiném videu z toho zápasu (od jedné známé Goodmanových) zahlédnout toho, kdo to celé natáčel. Má na sobě bundu Neptune High a patří mu červené nákladní auto. Gia se dozví, že Veroničin otec popřel to, že byl měl něco společného s tou zdrogovanou holkou a že řekl, že to byla Woodyho zodpovědnost. A nechce s Veronicou mluvit. Veronica ale zjistí komu patří to červené auto. Je to nočního hlídače Luckyho. Rychle spěchá za Giou, která zůstala ve škole ( kde dělala na nějaké školní práci) a zůstala tam s ním sama. Lucky se tam zrovna baví s Giou o svých zážitcích z války v Iráku. Veronica na Giu gestikuluje, aby šla pryč.. ale Gia jí nechce vnímat. Lucky si všimne, že tam Veronica stojí.... a říká jim, že jim chce něco ukázat. Mezitím Veronica Giee pošeptá, že Lucky je ten, kdo jí celou dobu sledoval. Lucky se otočí a ukáže jim to, co hledal - velký nůž. Začne s ním mávat před jejich obličeji a chová se trochu šíleně. Brání jim v tom, aby odešly... ale v tu chvíli tam přijde Keith s Lambem a Luckyho zatknou a vedou do vazby. Veronica odejde s mírně vyděšenou Giou pryč a chystají se jít na ples. Keith se snaží si s Luckym promluvit a zjistit, proč to všechno dělal a proč se snažil ublížit Woodyho rodině. Lucky mu nazančí, že Woody není takový, jak si všichni myslí, ale než mu stihne říct víc, přijde tam Lamb a Luckyho propouští. Kauci za něj zaplatila rodina Manningova (rodiče Meg).

za Keithem přijde Kendall a žádá, aby jí vrátil její harddisk. Keitha také získá portrét muže, který si najal tu prostitutku, aby vzala Cliffovi aktovku, s dokumenty o Loganově případu. Portrét si prohlédne Veronica a vezme si ho do školy. Tam si ho čirou náhodou všimne Logan a poví Veronice, že mu ten chlápek připomíná muže, co byl v cele s jeho otcem! Keith zajde za Terrencem Cookem a chce vědět, proč se vloupal do domu své bývalé milenky. Terrence mu poví, že se chystala vydat nějakou knížku o jeho životě, o tom jak propadl hazardu, a jak schválně prohrál ten zápas atd. Keith to pochopí. Druhý den se v novinách objeví článek, kde se píše o tom Terrencově prohraném zápase. Zatím na plese -> Mac tam nakonec vyrazí s Vincentem a tváří se mírně naštvaně a Veronice slibuje brzkou smrt. Jackie tam přichází s Wallacem, ale brzo se přemísťují na pokoj, protože Jackie nemůže odolat Wallaceovu šarmu a jeho novému obleku (cituji Wallaceova slova:o). Veronica se tu potkává s Loganem a začnou si povídat. Logan jí začne vyprávět o tom, že končí školní rok a že už se asi potom neuvidí.. a že mu bude chybět. A začne rozebírat jejich vztah a omlouvá se jí za minulé léto. Veronica tam jen sedí a dívá se na něj. Logan se k ní nahne a chystá se jí políbit. Veronica ale na poslední chvíli ucukne a řekne, že musí jít. Druhý den se jí to rozleží v hlavě a zajde za Logan do hotelu. Logan otevře do půl těla nahý a tváří se zmateně. Veronica začne mluvit o včerejšku a že ona taky nechce jejich vztah hodit za hlavu a že by si o tom mohli promluvit. Ale z Loganova výrazu jí dojde, že se něco stalo. Z pokoje se ozve ženský hlas. Je to Kendall a je zřejmé, že tu byla celou noc. Veronica odchází a když nastupuje do výtahu, Logan vidí, že má v očích slzy.

2.21 - Happy go Lucky
Aaron Echolls je u soudu a probíhá soudní líčení. Aaron vypovídá o svém vztahu s Lilly. Tvrdí, že s ní nikdy nespal, že jen spolu tak trochu blbli. Rozhodl se s ní rozejít v den její smrti. Lilly to nezvládla a ukradla mu sošku oskara. Aaron se pro ní vrátil a s Lilly se pohádal, protože mu jí nechtěla dát. Přišel tam Duncan a choval se šíleně. Aaron prý raději odešel, ale teď si vyčítá, že to neměl dělat, protože to bylo naposled, kdy viděl Lilly živou. Jeho teorii potvrzují i nalezené Duncanovy vlasy na sošce. Po jeho výpovědi ho zajde navštívit Logan a je znechucený jeho výstupem. Aaron mu doporučí, aby až bude svědčit neříkal nic o tom, co viděl na těch páskách. Přiznal by tak, že zničil důkazy a to by se mohlo obrátit proti němu. K výslechu jde Veronica. Aaronův obhájce se jí snaží dostat a vyptává se jí na její vztahy s Duncanem i Loganem. Zeptá se jí, zda se léčí na pohlavní chorobu. Veronica musí odpovědět, že ano. Jako svěděk je povolán Keith Mars. Advokát se ho snaží všelijak dostat. Keith mu popisuje, co se stalo před rokem, když přijel za Veronicou zachránit jí před Aaronem. Advokát mu ale trvdí, že podle Aarona to bylo tak, že Keith našel Veronicu a Aarona v choulostivé situaci, rozčílil se a Aarona napadl. A že na to jsou svědci. Druhá obhájkyně namítne, že tito svědci nejsou k nalezení. Advokát se ptá Keitha na Veroničin vztah s Leem a to, že ho vlastně donutila, aby prodal pásky Loganovi a ten je pak mohl zničit ... a že to vše dělala pro svého dalšího přítele - Duncana. Aby ho tak zprostila obžaloby. Keith se neudrží na obhájce vyjede. Kvůli tomu jek pak soudní líčení přerušeno. Dál svědčí Logan, který řekne pravdu - že viděl na těch páskách Lilly a své otce jak spolu souložili. A že si uvědomuje, že to byl trestný čin, když zničil důkazy, ale výměnou za toto svědectví mu byla nabídnuta imunita.

Veronica se připravuje na závěrečné písemky, zatímce Wallace už má vše za sebou. Gia nabídne Veronice, že by se mohli učit společně u Giy doma. Veronica souhlasí. Když jsou všichni na dvoře školy, vrazí tam Lucky s pistolí a začne je ohrožovat. Právě ho vyhodili z jeho zaměstnání hlídače ve škole. Všichni se před ním schovávají kolem pod stoly a Lucky si všimne, že Jackie vytáhla mobil a chystá se někam volat. Namíří na ní zbraň a řve na ní. Wallace se na něj vrhne, ale Lucky je silnější a shodí Wallace na zem a namíří na něj. Stiskne spoušť, ale náboje jsou prázdné. V tom Luckyho zezadu zastřelí jeden muž z ochranky. Lucky padá na zem a umírá. Woody pak celý incident vysvětluje veřejnosti. Nechápe, jak se to mohlo stát. O Luckym bylo známo, že měl duševní problémy a potvrdí také to, že sledoval jeho rodinu a vyhrožoval jemu a jeho dceři. Keith se rozhodne získat Woodyho emaily, které dostal od Luckyho a v kterých mu Lucky vyhrožoval. Veronica se nabídne, že by to mohla udělat, protože se jde dnes večer učit k Gie. Keith nakonec souhlasí. Veronica je u Giy a nahraje to tak jako že se jí rozbil počítač a požádá Giu, zda by mohla použít nějaký jejich. Gia jí ochotně jeden nabídne ve vedlejší místnosti. Veronica se tam hned nabourá do Woodyho emailů a a najde tam jednu nahrávku, kterou někdo Woodymu poslal. Je tam záznam dvou kluků, kteří mluví o tom, že je Woody zneužíval (všechny tři) a že to musí někomu říct. Jde pravděpodobně o bývalé hráče baseballového klubu Sharks, kde byl Woody vedoucím. Veronica si to vše poslechne a chce si to uložit. V tom tam zrovna přijde Woody a ptá se Veronicy co tam dělá. Veronica se jen vymluví na něco do školy. A rychle dokončí ukládání. Pak se omluví Gie, že musí domů, protože jí začla strašně bolet hlava. Woody jen dodá, že je to určitě z toho počítače.. jak pořád bliká.

Veronica dojde domů a vše ukáže otci. Dojde jí, že ty nahrávky patří Marcosi a Peterovi (kteří zemřeli v tom autobuse) a myslí si, že je nechal zabít Woody, a aby se tak nedostalo na veřejnost to, co jim udělal. Ale stále potřebují zjistit, kdo je ten třetí kluk, který je slyšet v pozadí té nahrávky. Keithovi také dojde (z Luckyho e-mailů), že někde v Woodyho domě je nastražená bomba a zavolá Lambovi, aby to zajistil. Opravdu se tam najde bomba, kterou tam nechal Lucky u Woodyho v autě. Keith ukáže Lambovi nahrávku těch kluků, ale Lamb tomu moc nevěří a nemá zrovna v úmyslu jít zatknout starostu města. Nakonec to ale prošetří a rozhodne se vydat zatykač na Woodyho, ale už je pozdě. Woody odletěl svým soukromým letadlem neznámo kam. Terrence Cook je propuštěn na svobodu. Majitel kasína totiž dosvědčil, že tam Terrence byl celý večer a že se odtamtud nesmí používat mobily. Terrence se tedy vrací z nemocnice domů, kde už ale na něj čeká majitel toho kasína, který to samozřejmě nechce zadarmo. Terrence mu ještě dluží hodně peněz a on po něm chce, aby si to odpracoval u něj v kasínu. Jackie je nadšená, že táta je konečně doma..ale Terrence (který se zrovna vrátil z celodenní šichty v kasínu) ji doporučí, aby neváhala a začala si balit na cestu do Francie. Jackie se pokusí navrhnout, že by tu ještě nějakou dobu zůstala, ale Terrence jí poví, že bude pro oba lepší, když odjede do Francie. Jackie se tedy ani nerozloučí s Wallaceem a odjíždí. Weevil potřebuje dostat z prověrky za matiky nejmíň dvojku, aby byl připuštěn k maturitě. Cassidy se nabídne, že ho bude doučovat za to, když mu opraví auto. Cassidy se mu snaží vysvětlit rovnice, ale Weevil nejeví zrovna nějaké známky toho, že by chápal o čem Cassidy mluví a začíná být nervní. Objeví se tam Mac a navrhne Weevilovi, že mu s tím pomůže. Společně s Cassidym se teda snaží naučit Weevila nějaké ty základy a přitom to mezi nimi docela jiskří. Weevilovi se nakonec podaří test napsat na dvojku! Na stanici za šerifem přicházejí dvě děti, které identifikují Weevila jako toho, kdo napadl Thumpera. Viděli ho z okna auta a Weevila poznaly na fotce. Veronica zrovna píše další důležitou písemku... ale volá jí Keith, že právě porota došla k rozhodnutí. Chvíli váhá, ale pak se rozhodne nechat prověrku být a jít k soudu. Porota dospěla k verdiktu a shledala Aarona ve všech bodech obžaloby nevinným !!

2.22 - Not pictured
Aaron je osvobozen a Veronica i Keith se s tím musí nějak smířit. Pouštějí se do nového případu - vystopování Woodyho Goodmana (rodina Manningových vypsala odměnu za jeho chycení). Keith se spojí s Vinniem Vanloweem a dohodnou se, že budou spolupracovat a rozdělí si odměnu. Keith zjistí, že Woody byl už dvakrát léčený na chlamydii, ale také že má nějakou srdeční chorobu a tak musí brát své léky. Společně s Veronicou se snaží zjistit, kde by teď Woody mohl být. Veronica zavolá z mobilu Giy (vydává se za ní, změní hlas..) jednomu managerovi od Woodyho a chce aby jejímu otci předal upozornění od lékaře na to, že si má vzít teď další prášky. Manager souhlasí, že vzkaz předá a hned volá Woodymu. Keith tak zjistí, kde Woody je. Veronica se připravuje na slavností předávání maturitních vysvědčení.. zdá se jí sen, kdy se ráno probudí ve svém pokoji a je tam s ní její matka, bydlí u nich a jsou spokojená rodina, Keith je stále šerifem .... Veronica se vydává do školy v nadýchaných slavnostních šatech. Zajde za Loganem (teď spolu chodí), který tam je i s Duncanem a Dickem. Veronica se jich ptá, jestli neznají kluka jménem Wallace Fennel.. asi si s ním vyměnila maturitní čapku. Duncan jí Wallace ukáže (pamatuje si ho totiž z hodin tělocviku). Veronica se vydá za Wallaceem (Wallace má brýle) a vysvětluje mu, že si asi omylem vyměnili čapky. Wallace jí vrátí tu její a ptá se, jestli se těší na to až odtud konečně vypadne. Veronica odpoví, že jo.. asi .. vždyť střední byla skvělá. Wallace udělá chápají obličej: "Aha, takže ty jsi jedna z nich.." a pak odejde. Veronica si všimne, že opodál stojí Lilly, vydá se za ní a je ráda, že jí vidí. Baví se jako by se už dlouhou dobu neviděly. Pak se jí Lilly zeptá : "Co je tohle?" A ukazuje na fontánu jako vzpomínku na Lilly Kane... V tom se Veronica probouzí. Přijde k ní její otec a říká, že si musí pospíšit, aby tu celou událost stihla. Veronica přichází do sálu, kde se budou předávát maturitní vysvědčení. Baví se tu s Mac, která jí celá nadšená povídá o tom, že ji Cassidy pozval na večírek a pak mají objednaný pokoj v hotelu. Pro Weevila přijde Lamb, který ho jde zatknout pro podezření z vraždy Thumpera. Weevil tam má babičku, která je šťastná, že se Weevil dostal až sem a maturuje. A tak Lamba přemlouvá, aby ještě chvíli počkal. Ale Lamb je neúprosný a odvede Weevila před všemi spolužáky pryč. Když Weevil odchází vymění si s Veronicou dlouhý pohled. Veronica si jde pro diplom a všichni nadšeně tleskají. Ředitel Clemmons jí popřeje vše nej a ona jen podotkne, aby zůstal pořád tak "cool" jak je.

Keith čeká na Veronicu před budovou a dává jí za odměnu dárek - výlet do New Yorku pro ně dva. Ale teď ještě musí letět najít Woodyho a předat ho spravedlnosti. Wallace hned po slavnosti odjíždí na letiště a má v úmyslu odjet za Jackie do Francie. Veronica zjistí, že Jackie ve skutečnosti nikam neodjela a že se vrátila ke své matce a pracuje u ní v kavárně. Veronica zavolá Jackie a řekne jí, kam se Wallace chystá. Jackie se rozhodne rozjet za Wallaceem a říct mu pravdu. Najde na letišti, kde čeká na svůj let. Jackie mu vysvětlí, že se nechystala do Francie. Ale že se jen musela vrátit ke své matce, protože její otec už na ní neměl tolik času. Její matka není modelka, tak jak mu říkala a není ani bohatá. Je čísniče v jedné kavárně a s Terrencem Cookem strávila jednu noc a z toho vzešla Jackie. Jackie vyrůstala v chudé čtvrti, mezi drogama a v nějaké partě. Otěhotněla v 16 a teď má dvoletého syna! O toho se celou dobu starala její matka. Po dohodě s Terrencem přijela Jackie do Kalifornie a bydlela nějaký čas u něj. Ale pak Jackie došlo, že Terrence na ní teď nemá čas a že je na čase, aby se začla chovat jako dospělá a začla se starat o svého syna. Wallace neví co na to říct a Jackie mu poví, ať zůstane tady v Neptune, protože tam je jeho místo. Keithovi se podaří najít Woodyho a zavolá policii, která ho zatkne. Woody se snaží Keithovi vysvětlit, že on nemá s nehodou autobusu nic společného .. a také to, že on neudělal těm dětem nic zlého. Pocházeli většinou z špatných rodin a potřebovali, aby se o ně někdo postaral - tak jak to udělal on. Keith mu doporučí, aby raději mlčel. Woody je odveden do letadla a chystají se na odlet do Neptune.

Veronica se stále snaží přijít na to, kdo by mohl být ten třetí kluk z té nahrávky. Už obvolala skoro všechny bývalé členy Sharks. Rozhodne se zajít do obchodu, který vlastnil Woody (měl v Neptune obchod, něco jako MacDonald, ale jmenovalo se to Woody´s) a v tom obchodě najde fotku baseballového oddílu Sharks, kde jsou vyfocení všichni členové a dole jsou napsaná jejich jména. Veronica si všimne, jak je tam menším písmem napsano : Na fotce není zobrazen Cassidy Casablancas. Chvíli na to jen vyděšeně kouká a pak se musí jít na toaletu uklidnit. Dojde jí totiž, že do toho celého je zapletený Cassidy. Rychle volá Mac, aby okamžitě odešla od Cassidyho, ať je kde je, protože je nebezpečný. Mac zprávu nepříjímá, je totiž právě zaměstnaná nadšením z toho, že se s Cassidym vydávají na pokoj. Následuje další záběr, kdy Cassidy leží v posteli vedle Mac a ta ho uklidňuje, že se nic nestalo a že to nevadí. Je jasné, že Cassidy zklamal. Mac si jde dát sprchu a pak navrhne, že by se mohli vrátit na párty. Když je Mac ve sprše, zvoní ji mobil, píše jí opět Veronica. Cassidy si přečte zprávu, kterou jí Veronica poslala - o tom, že Cassidy je vrah a ať se od něj drží dál. Cassidy jí odepíše, že se spolu sejdou za chvíli na střeše hotelu. Veronica dostává falešnou zprávu a vydává se na střechu. Ve výtahu se Veronica setká s Aaronem, který tu teď bydlí. Aaron ji nadšeně vypráví o tom, jak je to skvělý pocit být zase na svobodě. Pak vystoupí. Veronica se dostane na střechu, kde na ní čeká Cassidy. Má v ruce zbraň a míří na Veronicu. Veronica mu začne vyprávět celou teorii, o tom jak si myslí, že se to stalo ->> Cassidy je jeden z těch kluků, které Woody obtěžoval. Peter a Marcos s tím chtěli jít na veřejnost, ale Cassidy se bál, co tomu řeknou ostatní a tak se rozhodl Petera a Marcose zbavit. Proto nastražil do toho autobusu bombu (výbušniny získal od Curlyho Morana) a zabil je voláním z mobilu, když jel společně s ostatníma v limuzíně. Curlymu brzo došlo, že za nehodu autobusu může on a chystal se to říct Weevilovi a spol., kteří si mysleli, že to on je zodpovědný za nehodu autobusu. Zrovna když ho mlátili, rozjelo se proti nim auto a tak raději utekli. V tom autě byl Cassidy a Curlyho přejel. Pak mu napsal na ruku jméno Veronica Mars, aby tak vrhl podezření na Veronicu. Potom Curlyho shodil z útesu do moře. Veronica skončí se svým proslovem a Cassidy ji všechno tohle potvrdí! Veronica už také ví od koho chytla svou pohlavní chorobu, bylo to od Cassidyho, který to měl od Woodyho. Stalo se to na večírku u Shelly před dvěma lety. Když Cassidy zůstal sám v pokoji s opilou Veronicou .. tak si chtěl dokázat, že je muž a Veronicu znásilnil. Cassidy se k tomu všemu přizná a ještě dodá, že Dick si stejně pořád myslí, že je panic. Ale on umí udržet tajemství! Veronica mu odvětí, že teď už to stejně ví.. a nejen ona. Vše řekla svému otci a takže se to všichni dozví. Cassidy odpoví, že to si nemyslí. V letadle, kterým teď letí Woody společně s Keithem domů je nastražená bomba. A jemu stačí jednou si zavolat z mobilu a letadlo vybuchne. Veronica je vyděšená a prosí Cassidyho, aby to nedělal. Snaží se dovolat svému otci, ale nikdo jí to nebere. Cassidy se na ní jen zlomyslně podívá a odpálí bombu. Těsně nad nimi v dálce exploduje letadlo. Veronica se na to jen bezmocně dívá a začíná brečet. Cassidy s ní nemá slitování a chystá se jí zabít a vraždu hodit třeba na Aarona Echollse. Veronice se podaří tajně poslat tu samou zprávu: "Setkáme se na střeše" Loganovi. Cassidy se právě chystá k poslednímu a Veronicu zabít, když se tam objeví Logan a zařve: Ne! Cassidy tak přemístí svou pozornost na něho a vystřelí po něm. Logan se stihne ukrýt. Veronica se vrhne na Cassidyho a vytrhne mu zbraň. Logan se začne s Cassidym prát. Veronice se podaří dostat se k zbrani a namíří jí na Cassidyho. Chce ho zabít. Logan se jí snaží přesvědčit, aby to nedělala. Veronica začíná brečet a křičí, že jí Cassidy zabil otce, že zabil všechny lidi v tom autobuse a že jí znásilnil!! Logan jí přesto ujišťuje, že ona není vrah. Veronica polevuje a nakonec zbraň stáhne. Logan jí obejme a Veronica brečí. Logan si všimne, že Cassidy stojí na hraně střechy a kouká dolů. Volá na něj, aby to nedělal. Cassidy se na něj jen nešťastně podívá a ptá se, proč by neměl ?? Logan neví, co na to říct a tak jen vidí, jak Cassidy skáče ze střechy dolů. Veronica je stále otřesená, ale pak si vzpomene na Mac, která je stále ještě v pokoji. Vtrhne tam a najde jí tam jen v osušce. Cassidy jí sebral oblečení. Mac je vyděšená a nechápe, co se stalo.

Aaron Echolls je zatím u sebe na pokoji a užívá si s Kendall. Kendall vstane z postele a jde do koupelny. Aaron si zapálí doutník a jde se dívat na televizi. Zrovna tam dávají nějaký film s ním. Spokojeně se na něj dívá. Najednou se vedle jeho hlavy objeví pistole a vystřelí Aaronovi mozek! Je to Clarence Wiedman (známe ho z prvné série). Rozhlédne se po pokoji a vyndá z malé pokojové kamery kazetu. V tom mu někdo volá. Je to Duncan a ptá se, jestli je vše hotovo. Clarence odpoví, že ano. Záběr na Duncana, který je někde na pláži v Austrálii a hraje si tu se svou dcerou. V obličeji má zadumaný výraz. Veronica je u sebe doma a je tam s ní Logan. Spí a zdá se jí sen o otci.. nějaká vzpomínka na to, když byla malá. Pak se probudí a zjistí, že to byl jen sen. Logan s ní soucítí, obejme jí a řekne, že mu to je líto. V tom se otevřou dveře a objeví se v nich Keith!! Veronica se mu vrhne kolem krku. Nechápe, jakto že je naživu. Vždyť to letadlo, v kterém letěl vybuchlo. Keith jí vysvětlí, že on nakonec v tom letadle nebyl a že jel domů autem. Veronica se z toho jen pomalu vzpamatovává. A pak mu začne vyprávět co se všechno stalo s Cassidym. Druhý den -> Veronica a Keith se chystají na dovolenou do New Yorku. Veroicu veze na letiště Logan a s Keithem se má sejít až u východu. Přichází tam Logan, který přišel Veronicu vyzvednout. Políbí se (neuvidí se přeci celý týden a Logan Veronicu ujistí, že mu bude moc chybět :-). V objetí je tam najde Kendall, která přichází za Keithem v jakési obchodní záležitosti. Veronica s Loganem odjíždí a Kendall jde za Keithem. Ten se s ní nechce bavit, protože se právě také chystá k odjezdu. Kendall položí na stůl kufřík a otevře ho se slovy : Myslím, že tohle vás bude zajímat. Nevidíme, co tam je, ale Keith vypadá velmi zaujatý. Poslední záběr je na Veronicu, která čeká na letišti na svého otce a ten se stále neukazuje...

Konec 2.série

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

KOUP´M DVD Veronica Mars

(Daniela, 7. 6. 2008 9:35)

Ahoj KOUPÍM DVD Veronica Mars - NEmusí být originál!!! Pls pište mi na Muzzy15@seznam.cz

www.m-a-k-y.blog.cz

(Maky, 16. 4. 2008 17:52)

U me na blogu je soutez s Veronicou tak se zuscastni :).A promin za reklamu ;)