Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veronica Mars-3.série

16. 12. 2007

Veronica Mars-3.série

Ahoda všichni tady je poslední série Veronici Mars.

3.série

3.01 - Welcome Wagon
Veronica, Wallace a Mac nastupují na vysokou školu Hearst. Veronica začne chodit na hodiny "Kriminologie", kde se jí hned první hodinu podaří zazářit a vyřešit cvičný případ, který jim zadá jejich učitel. Po škole se Veronica setká s Loganem. Ten se zmíní o tom, že na Hearst byl přijat i Dick. Za Keithem přijde Vinnie a nabízí mu případ, na kterém by mohli pracovat společně. Ale Keith odmítá, má totiž spoustu práce s případem od Kendall. Dozvídáme se, že Keith nakonec za Veronicou do New Yorku přijel, ale až s třídenním zpožděním. Wallace se seznámí se svým novým spolubydlícím Pizem a nabídne mu, že mu pomůže s vybalováním věcí. Když ale dojdou k Pizovu autu, tak zjistí, že všechny Pizovy věci (oblečení, notebook, kytara) jsou pryč. Někdo mu je ukradl. Wallace zavolá Veronice a ta souhlasí s tím, že pomůže Pizovi najít jeho věci. Piz si vzpomíná, že mu nějaká blondýna nabídla, že mu jeho věci pohlídá. A vydávala se za členku uvítacího školního výboru. Veronica se vydá společně s Mac a její spolubydlící Parker, Wallacem a Pizem na koncert jedné skupiny. Myslí si totiž, že by tady mohla získat pár informací. A má pravdu. Seznamí se tu s několika kluky, kteří tvrdí, že viděli jak Pizovi kradou věci. Viděli jak nějaká blondýna a dva muži nakládají spoustu věcí do dodávky. Keith odjíždí na pár dní z města. Má totiž na starosti vyzvednutí bratra Liama Fitzpatricka (Cormaca) z vězení. Cormac mu děkuje, za to že se postaral od Kendall a dostal jí z dosahu Liama. Cormac si totiž myslí, že Liam po Kendall stále jde a chce po ní část peněz.

Ve škole se koná demonstrace bránící práva znásilněných žen. Vede ji studentka, která má oholenou hlavu a která chce prosadit u po vedení školy určité bezpečnostní požadavky. Mac spí v posteli ve svém pokoji a slyší, že na dveře klepe nějaký "nápadník" její spolubydlící Parker. Jde otevřít a zjistí, že to je Dick. Oba jsou z tohoto setkání překvapení a Dick si to neodpustí a poví Mac, že Beaver jí nikdy neměl rád. Veronica objeví na internetu inzerát na prodej Pizovy kytary. Společně s Pizem se tedy vydá za mužem, který tu kytaru nabízí. Veronica si v mužově bytě všimne fotky, na které je vyfocený s nějakou blondýnou. Pak jí také dojde, že ten muž je spojený s těmi kluky, s kterými Veronica mluvila na koncertě a kteří jí měli nasměrovat nesprávným směrem. Veronica se spojí se zástupcem šerifa - Sacksem a vypoví mu celý Pizův příběh a také to, že už ví, že ty věci mu ukradl ten muž. Sacks se vydá toho muže zatknout. Piz má opět svou kytaru a poděkuje Veronice za pomoc. Veronica a Mac se chystají jít na koncert nějaké skupiny. Mac si ale zapomněla lístky v pokoji, ve kterém je zrovna Parker s nějakým mužem a vypadá to, že se dobře baví. Veronica se nenápadně vplíží do pokoje a lístky vezme. Všimne si, že Parker leží v posteli s nějakým mužem a tak raději rychle zase odejde. Keith doveze Cormaca za Kendall, která teď žije v jakémsi domku u silnice poblíž pouště. Kendall je štěstím bez sebe, že Coramaca vidí a děkuje Keithovi. Ten si zajde pro nějaké dokumenty do auta a zjistí, že tam měl štěnici od Vinnieho. Rychle se vydá za Kendall do domu a stane se svědkem toho, jak Cormac Kendall zastřelí. Když Cormac spozoruje, že to vše Keith viděl, střelí i po něm. Keithovi se podaří utéct, ale je jasné, že se moc daleko nedostane. Cormack mu vysvětlí, že teď v noci je moc zima a že pro jeho mrtvolu si přijde ráno. Dick zajde za Loganem do jeho bytu a žádá ho o to, zda by u něho mohl bydlet. Je hodně zmlácený a vypadá celkově špatně. Mac se ráno probudí ve svém pokoji a zjistí, že Parker má oholenou hlavu a brečí, že jí někdo znásilnil.

3.02 - My big fat greek rush week
Parker si nevzpomíná na nic, co se stalo včerejší noci. Veronica se musí přiznat k tomu, že pravděpodobně asi byla v pokoji, když Parker ten muž znásilnil. Ale protože si myslela, že je to vše v pořádku a že se to neděje proti vůli Parker, tak nijak nezakročila. Wallace a Logan dostanou za úkol napsat seminární práci na téma "Vztahy mezi vězni a dozorci". Je tu jedna možnost, jak se vyhnout psaní této práce a to když se zúčastní jakéhosi projektu, kdy si budou cvičně "hrát" na dozorce a na vězně s ostaními studenty. A pokud se týmu "vězňů" podaří udržet určitou informaci jen mezi nimi a neprozradit ji "dozorcům", tak jsou zprostěni psaní té práce. A naopak. Vedoucí skupinky "dozorců" si svůj nový úkol pěkně užívá a "vězně" (mezi kterými je i Logan) ponižuje a vysmívá se jim. Snaží se z nich dostat tu tajnou informaci, ale moc se mu to nedaří. Nakonec to skončí tak, že vyhrává skupinka dozorců, kterým nechtěně jeden z věžňů prozradí tu tajnou informaci (hlavně zásluhou Wallace :). A ti nakonec nemusejí psát tu seminární práci. Veronica dostane novou práci v školních novinách. Vedoucí novin - Nish - jí nabídne, aby se inkognito vmísila do dívčího spolku Theta Beta. Myslí si totiž, že tento spolek má něco společného s tím znásilněním, které se včera stalo (tím myslí samozřejmě Parker).

Keith se belhá pouští a nedaleko za ním ho stopuje Cormac. Keith na něj ale nastraží železnou návnadu a Cormacovi v ní uvízne noha. Takhle ho tu najde jeho bratr Liam. A ten chce od něj vědět jen jediný : kde jsou jeho peníze. Cormac ale tvrdí, že neví kde jsou. Liam se s ním moc nepáře a zastřelí ho. Keith v dálí slyší výstřel a zároveň před sebou vidí nějaké město. S úlevou si vydechne. Se zbytkem sil dojde až na úřad šerifa a oznámí, že se nedaleko odtud stala vražda. Veronica se dostane na večírek spolku Theta Beta a vypadá to tu pěkně divoce. Potká tu také Chipa - vedoucího spolku Pi Sigs (kterého zná už z minulého roku, kdy ho obvinila z toho, že on je ten, kdo znásilnil tu dívku a oholil jí hlavu. Díl -> 2.16 - The Rapes of Graff). Veronica předstírá, že je opilá a začne na parketu bláznivě tančit. Doufá, že tak přiláká nějaké kluky a dozví se víc o tom, jak to v tom spolku chodí a co je zač "tajná místnost". Ale nakonec to skončí tak, že jí jedna dívka ze spolku - Marjorie doporučí, aby raději jela domů a nezkazila si tak svou pověst. Dokonce jí nechá připravit i odvoz. Veronica se druhý den do spolku vrátí a získá klíče od tajného zamčeného pokoje. Samozřejmě je zvědává, co se tam skrývá. Odemkne pokoj a zjistí, že je tam skleník s velkým množstvím marihuany. Všechno to nafotí a přinese to své šéfové Nish. Ta je nadšená a okamžitě o tom udělá článek. Veronica ale posléze zjistí od Marjorie, že ta marihuana byla pro vedoucí toho spolku Karen, která má rakovinu a používala to pro léčebné účely. Článek ale už vyšel a Veronica tomu nemůže zabránit. Raději tedy odchází z novin a přijme práci v knihovně. Za Parker přijede její matka a má v úmyslu ji odvést domů. Je vidět, že Parker se domů moc nechce a tak Mac Parker navrhne ať zůstane tady a snaží se jí uklidnit, že vše bude zase v pořádku. Keith zajde za jedním podnikatelem a nabídne mu na prodej velmi drahý obraz. Právě tenhle obraz byl totiž v tom záhadném kufříku, který mu přinesla Kendall (na konci poslední epizody druhé série). Podnikatel ocení obraz na několik milionů. Keith se rozhodne dát výtěžek Neptunskému útulku:)

3.03 - Wichita Linebacker
Školní děkan o´Dell si pozve Veronicu do své kanceláře a velmi se zajímá o ten článek o marihuaně. Chce po ní, aby mu řekla od koho vedoucí toho spolku - Karen - získala tu marihuanu. Veronica se vykrucuje, že musí chránit svůj zdroj, ale O´Dell ji nedá moc na vybranou. Buď mu to řekne nebo ji nechá vyloučit. To se samozřejmě nestane, protože Veronica pomůže O´Dellovi vyřešit záhadu toho, kdo mu zdemoloval auto a děkan jí je teď za to zavázaný. Konečný rozsudek pro Weevila nakonec zní jako "napadení". A teď je něco jako v podmínce. Musí si udržet práci do příštího sezení. Ale to se mu zrovna moc nedaří. Pracuje teď na benzínové pumpě a tam se potká s Veronicou a trochu pokecají. Veronica může vidět, že Weevil zrovna moc nevychází se svým šéfem, který se k němu nechová zrovna nejlíp. A tak jí napadne, že by Weevil mohl pracovat pro jejího otce, který má teď mnohem víc práce než dřív. Keith se nakonec nechá přemluvit a Weevila zaměstná. Weevilovi se docela daří a vyřeší jeden menší případ. Keith mu přidělí další případ, ale Weevil se do toho všeho příliš zaplete a zmlátí jednoho chlápka, který je podezřelý ze zneužívání dítěte. Musí přijet policie ..a Keith ztrácí svůj případ. I když se mu do toho moc nechce, musí Weevila propustit. Weevil to chápe.. naštěstí mu Veronica nabídne práci u děkana o ´Della.

Veronica musí vyřešit další případ. Fotbalistu Kurtovi někdo ukradl jednu důležitou knihu, který se jmenuje "Hráčský deník". Pokud to zjistí trenér, tak je možné že přijde o své stipendium a vyhodí ho z týmu. Veronica podezřívá Larryho, bývalého kluka Kurtovy přítelkyně Trish. Larry totiž pořád Trish miluje a je možné, že deník vzal proto, aby ublížil Kurtovi. Veronica ale nakonec zjistí, že hráčskou knihu ukradla Trish, aby tak Kurta vyhodili z týmu a oni měli pro sebe víc času. Deník ještě navíc vzal Larry, když byl v jejím pokoji a nabídl informace z deníku konkurenčnímu týmu. Kurt to vše zjistí a z týmu je nakonec stejně vyhozen. Odjíždí pryč a s Trish se rozchází. Ve škole dojde k dalšímu znásilnění. Tentokrát je obětí Claire. Veronica a Logan na sebe nemají v poslední době moc času a Veronica začíná trochu žárlit na Logana a jeho kamarádky ze školy. Mají domluvenou schůzku, ale Logan jí naposlední chvíli zavolá, že to musí zrušit. Veronica ho začne podezřívat a použije sledovací zařízení jeho mobilu a zjistí, že Logan je na pokoji u jednoho jeho kámoše (Mercera) a hraje tam karty a docela dobře se baví. Veronica je na Logana naštvaná, že zrušil jejich schůzku kvůli kartám a Logan je zase dotčený, že ho nechala sledovat. Trochu se pohádají a oba odcházejí. Na konci dílu ale Logan Veronicu navštíví a usmíří se spolu.

3.04 - Charlie Don't Surf
Veronica si zajde promluvit si s Parker, která je na ní stále ještě naštvaná. Veronica se jí svěří s tím, že prožila to samé co ona a slíbí jí, že zjistí, kdo jí znásilnil. Dick požádá Veronicu o to, aby dokázala že spolek Pi Sigs nemá s těmi znásilněními nic společného. Poslední obět - Claire - byla na večírku Pi Sigs těsně před tím než jí znásilnili. A teď si všichni myslí, že to byl někdo z nich. Jeden kluk ze spolku poví Veronice, že podezřívá Chipa. Veronica sama začne podezřívat Dicka. Ale nakonec zjistí, že podle záběrů z kamery u bankomatu byla Claire po odchodu od Pi Sigs ještě v pořádku a vlasy neměla oholené. Takže to nemohl udělat nikdo z Pi Sigs. Dick a spol. jsou nadšení z tohoto objevu nadšení a děkují Veronice. Přesně naopak se k tomu staví spolek "feministek" z Hearst. Jejichž členkou je nově také Parker. Keith má nový případ. Přijde za ním žena (Harmony), která chce aby zjistil, jestli její muž nemá milenku. Mezitím se spolu docela spřátelí a začne to mezi nimi trochu jiskřit. Keith zjistí, že její muž měl opravdu aféru s jednou kolegyní z práce, ale podle odposlechu zjistí, že Harmonin muž to nakonec ukončil, protože chtěl zůstat se svou rodinou a dětmi.

Loganův svěřenecký fond vykazuje známky toho, že se z něj nekontrolovaně ztrácejí peníze. Veronica požádá Keithovu účetní, aby se na to podívala. Zjistí se, že každý měsíc z Loganova fondu odchází určitá částka jistému Charliemu Stoneovi. Veronica zjistí, že to je Loganův nevlastní bratr. Logan Charliemu zavolá a pozve ho k sobě, aby si promluvili. Vypadá to, že si celkem rozumí a také se domluví na tom, že si půjdou druhý den zaserfovat. (pozn. Charlieho hraje Matt Czuchry - "Logan" z Gilmore Girls). Jsou na pláži, všechno jde v pohodě, Logan si s Charliem povídá o Aaronovi ... Ale rodinnou atmosféru přeruší Veronica, která přijde na to, že Charlie je ve skutečnosti podvodník a že se jen vydával za Loganova bratra, aby mohl o Loganovi napsat článek do jednoho časopisu. Veronica objeví skutečného Charlieho Stonea, Loganova bratra a Logan se domnívá, že to byl on od koho získal "falešný Charlie" všechny ty informace o Loganovi a o jeho rodině. Nakonec ale zjistí, že to není pravda a že jeho nevlastní bratr je v tom nevinně. Ale je pozdě, protože "Charlie" není ochoten s ním mluvit.


3.05 - President Evil
Děkan O ´Dell a jeho žena přijdou za Keithem a chtějí po něm, aby vystopoval bývalého manžela děkanovy ženy (Stevena). Jejich společný syn (a děkanův nevlastní syn) ma rakovinu kosti a oni ho hledají proto, že doufají, že by mohl být vhodný dárce na transplantaci. Keithovi se podaří Stevena nakonec najít. Ale ten není zrovna dvakrát ochotný pomoct svému synovi. Je totiž stále ještě naštvaný na svou bývalou ženu, že se s ním rozvedla. Druhý den přijde za Keithem šerif a oznámí mu, že Steven se pohřešuje a Keith je hlavním podezřelým, protože on s ním byl naposledy v kontaktu. Keith je znepokojený, protože si myslí, že za tím stojí děkan a jeho žena a možná, že to byli oni, kdo Stevena unesli, aby ho donutili podstoupit transplantaci. Děkan chvíli zapírá, ale nakonec přizná, že je to pravda. Prosí Keitha, aby policii nic neříkal. A nechal je provést tu operaci. Keith nakonec souhlasí a operace proběhne v pohodě. Děkan a jeho žena se pak se Stevenem finančně vyrovnají a jeho zmizení je uhráno doztracena. Wallace se zapsal na přednášky strojního inženýrství, ale začíná mu to nějak přerůstat přes hlavu. Z poslední písemky nedostal moc dobré známky. Jeho kámoš mi doporučí jednoho chlápka, který mu prodá zaručené taháky na písemky. Wallace se nejdříve snaží vše naučit sám, ale moc mu to nejde a tak nakonec tahák využije. Napíše písemku a se spokojeným výrazem ji odevzdá. Jeho učitel ale hned pozná podle čeho tu písemku napsal a zavolá si Wallace k sobě na pohovor.

Veronica přijde na pokoj k Mercerovi (Loganův známý), kde se hrajou jako obvykle hazardní hry a chce se jen tak trochu porozhlédnout kolem.. Ale stane se účastníkem přepadení. Náhle se tam zjeví dva kluci v maskách, vyberou hotovost a vezmou si od každého jejich cennosti. Veronice seberou řetízek, který měla od Lilly. Přijde tam policie a začne to vyšetřovat. Ale Veronica si je jistá, že ví, kdo to byl. Ještě před tím, než se to vše stalo, tak se potkala s Weevilem a bavili se o tom, že u nich na koleji se provozují hazardní hry a Weevil se jí svěřil, že zrovna teď na tom není finančně moc dobře ... A tak si Veronica spočítá dvě a dvě a zajde za Weevilem, aby jí ten řetízek vrátil. Weevil nechápe o čem to mluví a Veronicu vyhodí. Weevil je ale nakonec přeci jen obviněn z toho přepadení, v jeho autě se totiž najdou nějaké kradené hodinky a spol. Veronica nakonec uzná, že je to všechno až moc "jednoduché" a začne na tom případu trochu pracovat. Nakonec zjistí, že pravým viníkem je policista, který celé to přepadení na začátku vyšetřoval. Veronica za ním zajde, předvede mu všechny důkazy a žádá ho, aby jí vrátil řetízek. Policista nejdříve zapírá, ale nakonec se přizná. Veronica mu ukáže, že vše nahrávala na mikrofon a zachvíli přijíždí policie. Veroničin řetízek se nakonec najde, má ho na sobě malá dcera toho policisty. Veronica si ho od ní s potěšením vezme. Veronica zkoumá záznam z kamery s Claire (ta znásilněná dívka) jak si jde vybírat peníze z bankomatu a vidí, že tam za ní stojí nějaký kluk. Zjistí si jeho totožnost a myslí si, že právě našla toho, kdo jí znásilnil. Ale kluk z toho záznamu není nikdo jiný než Claiřin přítel. (o kterém Claire řekla, že ho nezná a neví, kdo to je).

3.06 - Hi, Infidelity
Vyšlo najevo (díky Veronice:), že údajný násilník, který měl znásilnit Claire je ve skutečnosti její přítel. Dozví se to děkan O´Dell a nechá Claire vyloučit ze školy. Veronica je obviněna, že opsala svou seminární práci do Kriminologie od někoho jiného. Upozorní jí na to asistent profesora kriminologie Tim (Pozn. herec hrající Tima - James Jordan - se už ve Veronice Mars objevil jako postava "Luckyho" v díle 2.21 - Happy go Lucky) a dá ji pár dní na to, aby očistila své jméno, než to řekne profesoru Landrymu. Veronica zjistí, že na internetu se objevila naprosto stejná práce, kterou sepsal jakýsi Rory Finch asi před rokem. Je jí jasné, že to na ní někdo nastražil. Stopy jí zavedou až do hotelu Neptune Grand do jistého pokoje. Tam potká profesora Landryho a zjistí, že má poměr s děkanovou ženou. Veronica jde za Timem a dokáže mu, že falešná kopie její seminární práce byla poslána na internet nějakým podvodníkem a že tu práci opravdu napsala ona. Tim jí nepřímo potvrdí, že to na ní nastražil on, aby tak zjistila, že profesor Landry má aféru s vdanou ženou. Chtěl jí tak zbavit falešných iluzí o Landrym, protože se začínala stávat jeho oblíbenou žákyní. Veronica mu kysele poděkuje a doporučí mu, aby jí už příště nepomáhal. Wallaceův učitel strojního inženýrství zjistil, že Wallace podváděl při písemce. Doporučí mu, aby si jeho hodiny vyškrtl ze svého rozvrhu, ale Wallace se rozhodne, že to zkusí ještě jednou a tentokrát se bude víc učit. Kvůli učení ale moc nestíhá tréninky basketbalu a tak se musí rozhodnout, co je pro něho důležitější. Nakonec si uvědomí, že strojní inženýrství je to, čím by se chtěl jednou živit. A tak se rozhodne alespoň pro tento semestr basketbal nechá.

Veronica, Logan, Parker a Piz si vyrazí společně na kuželky. Původně měl dorazit i Wallace a "celá parta", ale nějak to nevyšlo. Ze začátku se všichni tváří poněkud nejistě, hlavně tedy Piz, který původně chtěl jít na kuželky jenom s Veronicou. Nakonec to ale dopadne docela dobře a zdá se, že se všichni celkem baví. Parker pokukuje po Pizovi a svěří se Veronice, že se jí docela líbí. Požádá Veronicu, zda by se nemohla nějak Pize zeptat, zda by neměl zájem. Veronice se do toho moc nechce, ale nakonec Pizovi naznačí, že se Parker líbí. Piz je sice potěšený jejím sdělením, ale ujistí Veronicu, že Parker není jeho typ. Parker se čirou náhodou seznámí s Mercerem a uvědomí si, že jí je nějak povědomý. Pamatuje si vůni jeho kolínské z té noci, kdy byla znásilněná. Poví to Veronice a ta se rozhodne, že tajně prohledá Mercerův pokoj. Chvíli tam hledá a nenachází nic podezřelého.. až na strojek na holení vlasů, který najde v šuplíku. Rozhodne se, že zajde za šerifem Lambem a vše mu řekne. Šerif se jí kupodivu nevysměje a poví ji, že u Mercera v pokoji našli stejné prášky, kterými ten "násilník" zdrogovával svoje oběti. Šerif se rozhodne Mercera zatknout. Když se o tom dozví Logan, tak se snaží Veronicu přesvědčit, že Mercer to rozhodně být nemohl. Mercer má totiž alibi na ty znásilnění, které se staly v létě. Veronica chce po Loganovi, aby jí řekl jak to všechno ví, ale Logan jí nechce říct celou pravdu. Harmony (Keithova klientka z dílu 3.04) zavolá Keithovi a nabídne mu schůzku v restauraci. Keith přijme a tak spolu stráví příjemný večer. Veronice se moc nelíbí, že se její otec vídá s vdanou ženou, ale Keith jí tvrdí, že jsou jen přátelé. Ale na další schůzce se Harmony Keithovi přizná, že se jí moc líbí a pozve ho k sobě na pokoj. Keith to odmítne. Později si to ale rozmyslí, vrátí se k Harmony ...a vášnivě se políbí. Když jde ráno Veronica do jeho pokoje, zjistí že jeho postel je netknutá.

3.07 - Of Vice and Men
Veronica přespává u Wallace v pokoji (Wallace je někde mimo město), protože se nechce moc zdržovat doma a mluvit se svým otcem. Do svého pokoje se ale vrátí Piz a najde tam Veronicu, která právě vyšla ze sprchy. Veronica mu vysvětlí jak se věci mají a Piz jí nabídne, aby tu klidně zůstala. Logan se snaží s Veronicou udobřit. Ale Veronica je naštvaná, že jí nechce říct celou pravdu o tom, proč je Mercer nevinný. Logan tvrdí, že bude lepší, když se to nedozví. A to Veronicu zrovna moc nepotěší. Mercer si občas také přivydělával ve školním radiu - děláním DJ. Veronica si projde záznamy vysílání rádia a zjistí, že Mercer byl ve všech dnech, kdy došlo k znásilněním v rádiu a takže má alibi. A tak Veronica zajde za Loganem, aby mu oznámila, že má důkazy o Mercerově nevině. Ale i tak chce vědět celou pravdu. Logan vidí, že Veronica je neoblobná a tak jí teda poví, co se v létě stalo. Byli společně s Mercerem v Mexiku trochu se pobavit. Nešťastnou náhodou zapálili hotelový pokoj, oheň se rychle rozšířil a jim se podařilo na poslední chvíli vyváznout. Utekli pryč a nezajímali se o to, jestli jsou všichni obyvatelé hotelu v pořádku. Logan to Veronice nechtěl říct, protože věděl, že by se jí nelíbilo. A taky má pravdu. Veronica si jeho vyprávění vyslechne a pak naštvaně odejde.

Profesor Landry nabídne Veronice stáž v FBI. Veronice je jasné, že je to něco jako úplatek, aby nikomu neřekla o jeho aférce. Ale profesor se jí snaží vysvětlit, že jí považuje za výbornou studentkou s velkým talentem a že by si určitě tuhle příležitost neměla ujít. A že to nemá nic společného s tím, že ví o jeho vztahu s děkanovou ženou. Veronica se seznámí s Meryl, která přijela za svým přítelem Sullym až se Sacramenta. Ale Sully není ve svém pokoji ani nikde jinde a Meryl má o něj strach. Veronica jí ho pomáhá hledat a čím víc toho ví, tím víc nabývá dojmu, že Sully se před Meryl někde schovává, nebo že si užívá někde s nějakou holkou. Nakonec najdou stopu vedoucí až do River Styx. Veronice se dovnitř zrovna nechce a chce zavolat nějakou posilu, ale Meryl jí neposlouchá a vejde dovnitř. Veronica musí za ní a narazí tam na Liama Fitzpatricka, který jí připraví "pěkné přivítání". Stručně řečeno kdyby se tam "čirou náhodou" neobjevil Vinnie .. kdo ví jak by to dopadlo. Vinnie jim ještě prozradí, že opravdu Sullyho viděl minulou noc a že byl pěkně opilý. Doporučí jim ať zajdou za šerifem, že Sully bude určitě na záchytce. Vinnie má pravdu, Sully je opravdu na záchytce na úřadu šerifa, nic si nepamatuje ..ale hlavně díky tomu, že se při večerním surfování zranil a udělal si velkou bouli na hlavě. Meryl je šťastná, že Sully je v pořádku a ten jen zase nadšený z toho, že jí vidí. Veronica musí uznat, že se ve svých závěrech mýlila. Veronica je stále naštvaná jak na svého otce tak i na Logana. Keith se rozhodne vztah s Harmony ukončit. Nejen kvůli Veronice, ale také kvůli Vinniemu, který mu ukáže fotografie jeho a Harmony v choulostivých situacích a vydírá ho, že to poví manželovi Harmony. Keith potom volá Veronice a poví jí, že se s Harmony rozešel. Veronica je ráda a rozhodne se vrátit se domů.. Ale ještě předtím si skočí na večeři do studentské jídelny. Když je po jídle, začne se jí motat hlava a uvědomí si, že jí někdo dal do pití drogy. Snaží se rychle dojít k autu a odemknout, ale je příliš omámená. Za sebou vidí nějakou temnou postavu, která jí sleduje... a blíží se k ní. Mezitím jí hledá Logan, který má o ní strach, protože mu neodpovídá na mobil. Nakonec jí najde ležet na zemi u jejího auta, napůl v bezvědomí s ránou na hlavě a s malým místem vyholených vlasů. Obejme jí, naloží jí do auta a odveze domů. Tam se Veronica jakžtakž probere a Keith zavolá doktora.

3.08 - Lord of the Pi's
Logan si dělá o Veronicu starosti a nabádá jí k tomu, aby se víc nevrtala v tom případu znásilnění. Je mu jasné, že ten násilník jde po ní a moc se mu nelíbí to, co dělá. Ale Veronica má svou hlavu a nechce ho poslechnout. Když jde v noci domů, zdá se jí, že jí někdo sleduje, ale nakonec zjistí, že to byl jen falešný poplach. Pak ale zjistí, že jí ve skutečnosti sleduje "bodyguard", kterého najal Logan, aby tak dával na Veronicu pozor. A to se samozřejmě Veronice moc nelíbí. Zajde za Loganem a docela se kvůli tomu pohádají. Logan se jí snaží vysvětlit, že chtěl jen její bezpečí. Ale Veronica mu tvrdí, že tohle, co dělá je její práce. Když už oba nevědí, co říct.. Logan Veronice řekne , že jí miluje. Veronica zjihne a když se jí Logan zeptá, jestli ho také miluje, tak mu to trochu váhavě potvrdí. Obejmou se a dohodnou se, že si budou víc důvěřovat. Druhý den Veronica obědvá v jídelně a zvoní jí mobil. Veronica se podívá na displej a vidí, že volajícím je Logan. Chvílí váhá a nakonec hovor nepřijme a začne v klidu jíst. Logan stojí opodál a smutně to celé sleduje.

Selma Roseová - vnučka zakladatele Hearst College byla záhadným způsobem unesena. Aspoň to si myslí děkan o´Dell a požádá Keitha o pomoc při jejím hledání. Keith zajde za manželem Rose - Budem, který je upoutaný na kolečkové křeslo. Ten si o ní dělá opravdové starosti, ale Keith se dozvídá od bratra Rose, že ve skutečnosti jejich manželství bylo v troskách. Nakonec se Keithovi podaří Rose najít a to zavřenou v domku pro hosty. Schovávala se tam do té doby než budou mít s manželem 10leté výročí svatby. Měla v úmyslu se s ním rozvést, ale kdyby to udělala ještě před výročím, tak by její manžel dostal mnohem víc peněz. Její manžel Bud měl ale plán jak jí usvědčit z nevěry. Přemluvil svou milenku Hallie (známe ji z dílu 3.02 - jako členku spolku Theta Beta), aby jeho ženu svedla. Selma se doopravdy s Hallie zapletla a její muž jí pak tímto vydíral. Když tohle vše Keith zjistí, tak se rozhodne Selmě pomoci a usvědčit Buda a Hallie z toho, že to vše naplánovali. Chip Diller (vedoucí Pi Sigmy) je nalezen nahý a zdrogovaný na trávníku uprostřed dne. Veronica zjistí, že mu to mohl udělat někdo ze spolku "feministek" a že to má něco společného s dívkou jménem Patrice, která před třemi roky skočila ze střechy spolku Theta Beta. Veronica zajde za Claire, o které se dozví, že byla Patricinou kamarádkou. Claire jí poví, že kluci ze spolku Patrice před všemi zesměšnili a že se jí posmívali kvůli tomu, že byla tlustá. Patrice to psychicky nevydržela a skočila ze střechy. Nezemřela, ale teď se léčí v blázinci. Claire a další dívky ze spolku "feministek" Veronice nepřímo potvrdí, že Claiřino (a možná i nějaké další) znásilnění byly podvrh a že tím chtěly dosáhnout zavření klučičích spolků. Což se jim nakonec podaří, protože spolky jsou nakonec zrušeny při hlasovaní školní rady.

3.09 - Spit and Eggs
Díl začíná záběrem na Veronicu (má malou ránu na hlavě), která zběsile běží po chodbě a někdo jí pronásleduje. Doběhne až k dveřím Wallaceova pokoje a buší na dveře. Wallace tam ale není a tak se Veronica unaveně sesune po dveřích dolů a sedne si. Náhle se vedle ní zjeví nějaká mužská postava a Veronica se na něj zezdola vyděšeně podívá...

Pak následuje střih s titulky : "Před dvěma dny". Veronica čeká před školou na Logana. Chce se ho zeptat proč na ní nečekal před třídou, tak jak se domluvili.. Logan je nějaký vážný a chce si promluvit... Nechce už aby byl pro Veronicu stálým zklamáním a také se už nechce dál trápit. A tak navrhne, aby se rozešli. Bude to prý pro něj sice těžký, ale bude to pořád lepší než se pak trápit v budoucnu. Veronica nemůže uvěřit tomu, co slyší.. Logan jí ujistí, že tu pro ni vždy bude, kdyby něco potřebovala. Pak s hořkostí dodá: "Ale ty nikdy nic nepotřebuješ" a odejde. Veronica tam jen stojí a má v očích slzy. Děkan O´Dell podezřívá svojí ženu z nevěry a jde požádat Keitha o pomoc. Keith se tedy vydává do Sacramenta, kam jela děkanova žena na pracovní cestu.. a děkan O´Dell se domnívá, že tam jela za svým milencem. Děkan O´Dell je nucen zrušit "zákaz" klučičích spolků. Jeden z členů školní rady a zároveň velmi významný investor školy totiž děkana navštívil a "požádal" ho o to. Členové spolků jsou tímto rozhodnutím samozřejmě nadšení, ale přesně naopak je na tom "spolek feministek." Ty si druhý den počkají na děkana na parkovišti a začnou po jeho autě házet vejce a pak mu brání ve vjezdu. Keith zjistí od Veronicy, že děkanova žena má poměr s profesorem Landrym a je mu jasné, že to musí říct děkanu o´Dellovi. Ten je z toho smutný a společně s Keithem vypije několik skleniček. Začíná být už pěkně opilý a Keith mu nabídne, že ho odveze domů. Ale O´Dell se rozhodne raději přenocovat v kanceláři. Ale hned po té co Keith odejde, tak O´Dell vstane a jde si do svého stolku pro zbraň. Vydá se do hotelu, kde tuší, že je jeho žena s profesorem Landrym. A má pravdu, zaťuká na dveře pokoje a otevře mu jeho žena. Za ní je vidět nahý Landry v posteli. Děkanova žena to vše jen překvapeně sleduje. Další záběr nám ukáže O´Della jak leží u sebe v kanceláři a probudí ho nějaký hluk. Na okno se mu rozplácne vejce a potom další a další. Otevřou se dveře a někdo vejde.... Druhý den ráno přichází Weevil do děkanovy kanceláře a najde ho tam mrtvého s kulkou v hlavě.

Ve školních novinách se objeví oznámení: "Příští oběť znásilnění si vyberu na večírku Pi Sigmy zítra večer. Byly jste varovány!" Parker se rozhodne prodávat menší ochranné pomůcky proti násilníkům. Jako např. tácek, který když polejete alkoholem tak indikuje obsah případných omamných látek. Dále tu má ochrannou píšťalku, která může přivolat pomoc atd. Veronica se u ní zastaví a všechny tyto pomůcky má v plánu vyzkoušet. Přemluví Mac, Pize a Wallace, aby s ní šly na tu párty Pi Sigmy a omrkli to tam. Na večírku se to docela slušně rozjíždí. Veronica tu narazí na Dicka a přítelkyni Tima (=asistenta profesora Landryho) Bonnie, kteří se tu k sobě docela mají. Veronica je varuje, že by se neměli ukazovat takhle na veřejnosti. Ale oba dva jí pošlou někam. Náhle se tam ale objeví Tim a udělá Bonnie žárlivou scénu. Veronica tu potká také Logana a Mercera. Oba dva se nejistě pozdraví a pak je vyruší Wallace a Piz, kteří oznamí Veronice, že našli v jednom pití drogy. To pití patřilo jisté Carrie, která je teď pravděpodobně ve svém pokoji na koleji. Veronice tam rozhodne okamžitě vydat a Logan se rozhodne jí pomoci. Veronica se dostane do pokoje Carrie, která už je očividně mimo a schová ji do skříně. Pak se rychle schová pod postel, aby to vypadalo, že tam leží Carrie.

Do pokoje vejde násilník - je to Mercer! Nejdříve má takový malý proslov o tom, proč to všechno dělá a že to vlastně není nic špatného. Pak si ale všimne ležící Carrie ve skříni. V tom Veronica vyskočí a pokouší se ho omráčit impulzérem. Mercer je ale příliš rychlý a silnější než Veronica. Veronica s ním začne zápasit a podaří se jí jednorožcem bodnout Mercera do nohy a utéct. Následují stejné záběry jako na začátku dílu. Veronica běží k Wallaceově pokoji, buší na dveře, ale nikdo jí neotvírá. V tom se vedle ní objeví mužská postava. Veronica se na něj vylekaně podívá a zjistí, že to je Moe (správce kolejí). Veronica mu vše vysvětlí a Moe jí pozve do svého pokoje, aby se uklidnila. Rozhodnou se zavolat policii a Moe nabídne Veronice něco k pití. Veronica si uvědomí, že Carrie je pořád ještě v ohrožení a Moe jí uklidní, že to zařídí a ještě s několika kluky pro ní zajde. Veronica v klidu pije svůj čaj a náhle se jí začne motat hlava. Pomalu jí začíná docházet, že Moe jí dal do pití nějaké drogy. Pak si všimne, že na stěně visí fotka Mercera a Moa (zdá se, že jsou kamarádi). Je jí jasné, že musí rychle jednat a snaží se nějak dostat z pokoje, ale Moe jí v pokoji zamkl. Veronica se rozhodne schovat ve skříni a najde tam ústřižky blonďatých vlasů. Znechuceně je od sebe odhodí. Vtom příjde do pokoje Mercer a Moe a hledají Veronicu. Moc dlouho jim to netrvá a všimnou si, že Veronica je schovaná ve skříni. Chystají se jí zdrogovat ještě víc, aby si na nic nevzpomněla. Veronica začne pískat na svou píšťalku a Parker to uslyší, když vychází ze svého pokoje. Mercer se vydá do svého pokoje pro drogy, ale na chodbě potká Parker. Ta se ho ptá kam tak spěchá a diví se, co to má s nohou (je stále ošklivě zraněný od Veronicy). Parker dojde, že tu není něco v pořádku a začne křičet o pomoc. Z pokoji vycházejí lidé a Mercer začíná být nervozní. Řekne, že je to vše jen nedorozumění a rychle odchází pryč. Moe to vše vidí a volá za Mercerem, aby se vrátil. Parker vejde do jeho pokoje a vidí tam na zemi ležet Veronicu... Je zavolána policie a Keith odváží Veronicu domů.

Další střih na Mercera a Moa.. jsou v nějakém pokoji a Moe ošetřuje Mercerovu ránu na noze. V tom někdo rozrazí dveře Keith a míří na ně zbraní. Doporučí jim, aby nedělali nic, co by mu dalo důvod je zastřelit. Veronica vypráví Mac, Wallaceovi a Pizovi, co se všechno ten večer stalo a že to byl Moe, kdo jí oholil na parkovišti tu hlavu. Logan se nechá zatknout za zdemolování policejního auta, aby se tak dostal do společné cely s Mercerem. Logan vchází do cely ...a Mercer vypadá vyděšeně.

3.10 - Show me the monkey
Veronica má další detektivní případ. V laboratoři se ztratila jedna pokusná opice a 20 krys. Zároveň byly zničeny záznamy v počítači a tím pádem je celý roční výzkum vtahu. Pracovníci laboratoře - Pauline a Gil se domnívají, že jim je ukradla organizace, která brání práva zvířat. Veronica společně s Mac se rozhodnou zajít na náborovou akci této organizace. Seznámí se s Bronsonem, vedoucím organizace a zdá se, že to mezi ním a Mac trochu zajiskří. Veronica zjistí, že ta hledaná opice měla být po dokončení výzkumu zabita. Protože nejvíc potřebné informace se dají získat právě z pitvy. Na koleji, kdy bydlí Mac a Parker se pořádá "cestovatelská" párty (každý pokoj představuje jednu zemi). Veronica je také pozvaná a Parker je rozhodnutá začít zase randit s klukama a chce do toho zatáhnout Mac i Veronicu. Na párty je také pozván Bronson. Vypadá to, že si docela dobře rozumí s Mac. Když odchází, tak se pokusí Mac políbit, ale Mac se odtáhne. Druhý den jí Parker a Veronica přemluví, aby znovu zašla za Bronsonem. Zapomněl si totiž u ní v pokoji občanku, takže má aspoň nějakou výmluvu, proč se s ním znovu vidět. Mac se tedy společně s nimi vydá za Bronsonem. Chvíli to vypadá na pěkný trapas... a Mac si zajde do kuchyně pro vodu. V Bronsonově pokoji ale objeví akvária s krysami. Bronson to vysvětlí tak, že mu je někdo nechal v krabici u jeho dveří. On sám je neukradl. Veronica nakonec přijde na to, že opici ukradl pracovník z laboratoře - Gil. Přišlo mu jí líto a nechtěl, aby nakonec skončila na pitevním stole. Proto zničil data v počítači a poslal krabici s krysami Bronsonovi, protože věděl, že on se o ně postará. Veronica se nakonec rozhodne Gila neprozradit a říci Pauline, že na nic nepřišla. Mac se znovu setká s Bronsonem a pozve ho na schůzku. Bronson je viditelně potěšen a Mac sebere odvahu a políbí ho.

Dick a Logan se také rozhodnou trochu si užít. Podle Dicka totiž Logan pořád myslí na Veronicu a tak Dick navrhne, aby si šli zaserfovat. Na pláži potkají pár holek a trochu si pokecají. Logan pak odveze jednu z nich domů a z jejich rozhovoru vyplyne, že se spolu právě vyspali. Veronica si zajde na večeři s Pizem a povídají si o tom, jak je těžké najít "toho pravého". Piz poznamená, že zvláště když víš, nechceš nikoho jiného než jeho... Veronica si v té chvíli něco uvědomí ... a zajde za Loganem. Ten vypadá, že mu Veronica také moc chybí. Políbí se a nakonec se spolu usmíří. Druhý den ráno spolu snídají ve školní jídelně. Piz si chce k Veronice přisednout, ale když zjistí, že tu "s Loganem", tak zklamaně odejde. Případ smrti děkana O´Della je uzavřen jako sebevražda. Jeho manželka Mindy je ale opačného názoru, myslí si, že jejího manžela někdo zabil. Požádá Keitha, aby zjistil, co se doopravdy stalo. Keith si zajde promluvit s Weevilem, protože právě on našel děkanovo tělo. Dozví se od něj, že děkan nechal na počítači zprávu: "Sbohem, krutý svetě zzzz." Keith si všimne, že děkan nechal ve své kanceláři láhev s vínem, o kterém se děkan zmiňoval jako o velmi dobrém ročníku. A napadne ho, že kdyby chtěl děkan spáchat sebevraždu, tak by pravděpodobně tak dobré víno nejdříve vypil. Keith se před Veronicou zmíní o tom vzkazu, který byl napsaný na obrazovce děkanova počítače. Veronica si uvědomí, že stejnou větu použila ve své práci na téma Dokonalá vražda, kterou psala pro profesora Landryho.

3.11 - Poughkeepsie, Tramps and Thieves
Max (kluk z dílu 3.05, který Wallaceovi prodal výsledky testů) vyhledá Veronicu a chce po ní, aby našla jeho přítelkyni. Setkal se s ní na nějakém srazu fanoušků komiksů a zdá se, že si dokonale rozumněli. Druhý den jí prý vezl na letiště a museli se rozloučit. Chelsea (tak se ta dívka jmenovala) mu řekla, že mu nechala v jeho pokoji vzkaz se svým jménem a číslem. Ale když se Max na pokoj vrátil, tak byl tam vzkaz už nebyl, protože tu uklízela uklízečka. Max o Chelsee vlastně vůbec nic neví... jen to, že mu po pár dnech poslala sms a stálo v ní, ať už jí nehledá a že se bude brzo vdávat. Max je z toho úplně zoufalý a žádá Veronicu o to, aby Chelseu našla. Veronica podle té textové zprávy zjistí, že jí vůbec neposlala Chelsea, ale Maxovi kamarádi. Od nich se také Veronica dozví, že Chelsea byla ve skutečnosti prostitutka a že jí najali proto, aby konečně zbavili Maxe panictví. Když se tohle Max dozví je sice hodně naštvaný, ale stále chce Chelseu najít. Veronice se to nakonec podaří a Chelsea a Max se doopravdy setkají. Vypadá to, že Max mluvil pravdu. Chelsee (ve skutečnosti se jmenuje Wendy) Max také moc chyběl a je ráda, že ho zase vidí. Zdá se, že to vše bude mít šťastný konec. Ale druhý den se tam objeví Wendina "spolupracovnice" se zmláceným obličejem. Je vyděšená a žádá Wendy, aby se s ní vrátila zpět do práce.. jinak jí jejich pasák zmlátí ještě víc. Wendy nemá jinou možnost a musí se vrátit zpět. Max jí tedy ještě dá 1.000 dolarů za předchozí večer a musí se spolu rozloučit. Aby toho nebylo málo, Veronica zjistí, že modřiny na tváři Wendyiny spolupracovnice byly falešné. Jen to na ně nahrály, aby tak získali od Maxe peníze. Max je zdrcený, ale Veronica má plán jak dostat peníze zpět a pomstít se Wendy. Dozvěděla se totiž od ní, že jejím klientem byl jeden známý soudce. Veronica se rozhodne ho vydírat, získat tak peníze pro Maxe a zdiskreditovat Wendy. Ale to vydírání se jim moc nepovede. Setkávají se tváří v tvář s Wendiným pasákem - kterým je mladá žena. Ta po nich chce, aby nechali Wendy na pokoji. Už tak s ní má moc problémů. Stojí jí hodně peněz a teď se navíc zamilovala do klienta (tím myslí Maxe:) a prozradila toho soudce. Max změní názor a rozhodne se Wendy vykoupit z její práce ... a zaplatí za ní dost peněz. Veronica si myslí, že udělal blbost, ale Max si stojí za svým.

Zanedlouho se u jeho dveří objeví Wendy s taškami. Nastěhuje se k němu a chce začít nový život. Chce si najít novou práci a změnit se. Max vypadá, že je šťastný, ale stále trochu pochybuje ... Nakonec se zeptá Wendy, jestli když se spolu loučili na letišti, tak mu doopravdy nechala v pokoji ten vzkaz. Wendy se mu přizná, že si to vymyslela. Max vypadá zklamaně a jde se na chvíli projít. Když se vrátí, Wendy už u něho není. Nechá mu tam vzkaz, kde se mu omlouvá s tím, že jejich vztah nebude fungovat. Vyznává mu lásku, ale zároveň si myslí, že by jí Max nikdy ve skutečnosti neodpustil její minulost. Max je z toho pěkně skleslý a svěří se s tím Veronice. Ví, že už je doopravdy konec. Veronica si myslí, že to byla zase jen další Wendina léčka, jak z Maxe vytáhnout peníze. Ale Max jí to vyvrátí, když jí ukáže obnos peněz, které mu Wendy vrátila zpět. Veronicu tento případ přivede k "intimnímu" rozhovoru s Loganem. Zeptá se ho, zda byl někdy s prostitutkou. Logan to popře. Dál chce Veronica vědět, jak je možné, že když byl s Mercerem v Mexiku, že si nevšiml, že Mercer odjel zpět do Neptune a znásilnil ty dívky ... Logan si sám není jistý, ale myslí si, že ho Mercer pravděpodobně zdrogoval. Moc si totiž z té noci nepamatuje. Veronica chce dál pokračovat v hře na pravdu a zeptá se ho, zda jí byl nevěrný v době, kdy spolu nechodili. Logan se jí přizná k tomu, že něco měl s tou holkou s pláže. Veronica je sice na chvíli ohromená, ale pak to Loganovi odpustí. Druhý den se zcela náhodou potká s Madison Sinclair (svojí bývalou spolužačkou ze střední) a dozví se od ní zdrcující novinku. Madison se jí zmíní o tom, že strávila s Loganem noc, když se potkali v Aspenu. Keith pracuje na případu smrti děkana O´Della. Vyslýchá členky feministického spolku (Claire, Fern a Nish) a z jejich "výpovědí" zjistí, že tu noc, co byl zabit děkan O´Dell ho byla v jeho kanceláři pravděpodobně navštívit jeho žena Mindy.

3.12 - There's Got to Be a Morning After Pill
Bonnie (přítelkyně Toma Foila a zároveň i Dicka) přijde za Veronicou a chce po ní, aby ji pomohla. Byla těhotná a někdo jí podstrčil prášky, po kterých sama od sebe potratila. Není si jistá, kdo je otcem a tak tu novinku řekla oboum "kandidátům". Dick se k ní nezachoval zrovna moc hezky, ale Tim byl pravý opak. Bonnie se k němu vrátila a vypadalo to, že Tim se na dítě opravdu těší. Když rodiče Bonnie zjistili, že jejich dcera je těhotná, zakázali jí, aby šla na potrat. Jsou totiž silně věřící. Veronica zajde za otcem Bonnie a vydává se za dívku, která právě otěhotněla a neví si rady. Otec Bonnie ji dá radu, aby to řekla svým rodičům. Určitě budou šťastní (stejně jako on - přizná se jí, že jeho dceru potkal stejný osud). Veronica ví, že tu tabletku mohl pro Bonnie mohl získat jen někdo, kdo byl v nemocnici a vyžádal si ji tam od doktorů. Zajde si promluvit s jednou lékařkou a ta jí potrvdí, že tam ty tabletky opravdu dávají, ale "zájemkyně" ji musí spolknout přímo v ordinaci. Veronica ale přemýšlí o tom, že někdo mohl třeba jen předstírat, že jí spolkl a odnést ji pryč. Začne podezřívat Dicka, ale pak také Tima... Nakonec se ale ukáže, že na vině je spolubydlící od Bonnie - Phyllis. Myslela si, že dělá správnou věc. Myslela si, že Bonnie ve skutečnosti to dítě nechce a nechává si ho jen kvůli svým rodičům. Bonnie se na Phyllis docela dost naštve a vypadá to, že jí to jen tak neodpustí.
Veronica zjistí, že existuje další svědek vraždy děkana O´Della. Jde o Anthonyho - slyšel výstřel okolo půl druhé v noci, který vycházel z děkanovi kanceláře.

Veronica stále nemůže přestat myslet na to, co se dozvěděla od Madison. Zajde za Loganem a vše mu řekne. Logan se snaží ospravedlnit tím, že v té době, kdy se vyspal s Madison, on a Veronica "nebyli spolu". Veronica ale nedokáže přejít fakt, že to byla zrovna Madison. Logan přeci věděl, jak moc jí nesnáší... Logan se snaží Veronicu nějak přesvědčit, ale nemá šanci. Veronica se s ním rozchází. Stále ji ale trápí noční můry o Madison a Loganovi a tak se rozhodne pro jisté řešení. Sleduje Madison k ní domů a vidí, že Madison právě dostala nové auto od svých rodičů. Veronica vyhledá Weevila a poprosí ho o službu. Chce, aby to auto ukradl a pak ho dal sešrotovat. Když se Weevil dozví, čí to auto je, tak rád souhlasí. Sám totiž nemá na Madison moc dobré vzpomínky. Veronica si to vše ale na poslední rozmyslí, uvědomí si, že by jí to stejně v její situaci moc nepomohlo. Mindy O´Dellová volá pozdě noci Keithovi. Je vystrašená, protože si myslí, že je někdo v jejím domě. Keith přichází a najde tu Steva Batanada (bývalého manžela Mindy), který se pokoušel vloupat do jejího bytu. Steve si stěžuje, že mu Mindy přestala platit jeho peníze (za to, že bude mlčet o tom, že ho Mindy a Cyrus unesli a použili jeho kostní dřeň pro jejich syna). Mindy to potvrdí a snaží se ospravedlnit tím, že po Cyrusově smrti nemá už tolik peněz. Steve nakonec odchází s nepořízenou a Mindy poděkuje Keithovi za pomoc. Pak ho také požádá, zda by tu nemohl zůstat přes noc, je totiž stále ještě trochu otřesená. Keith souhlasí. Trochu se tajně porozhlídne po domě a vplíží se do garáže. Najde tam Cyrusovo auto, na kterém jsou kousky skořápek z vajec, které po tom autě házel spolek feministek. Uvědomí si, že mu Mindy lhala, když trvdila, že s tímto autem neopustila hotel, ten večer, kde byla s Landrym a kdy se stala vražda děkana O´Della.

3.13 - Postgame Mortem
Trénér basketbalového týmu - pan Barry je nalezen mrtvý. Z jeho smrti je obviněn jeho syn Josh, který byl členem basketbalového mužstva. Josh se se svým otcem pohádal a měl v úmyslu opustit tým. Josh a jeho matka přijdou za Keithem a chtějí po něm, aby dokázal Joshovu nevinu. Keith vezme jejich případ a zapojí do toho také Veronicu. Mezitím ale na úřad šerifa přijde Mason (další člen basketbalového týmu) a dosvědčí, že viděl Joshe a jeho otce jak se spolu hádají na útesu za městem. Přesně tam, kde byl Barry zabit. Lamb Joshe zatkne a obviní ho z vraždy svého otce. Veronica ale stále věří, že je Josh nevinný. Přijde ho navštívit do vězení a Josh jí prosí, aby mu pomohla ven. Veronica mu slíbí, že bude dál pracovat na jeho případu. Josh jí zároveň požádá, zda by mu nepřinesla něco ke čtení a možná nějaké ořechové sušenky. Veronica mu ráda vyhoví a druhý den mu přinese knížku i sušenky. Bohužel se jí její laskavost nevyplatí. Joshovi se podařilo dostat se z vězení a Veronica je nyní obviněna šerifem Lambem, že mu pomáhala s útěkem. Keith stále pokračuje ve vyšetřování Cyrusovi vraždy. Zjistí, že Mindy tu noc, co byl Cyrus zabit, volala Landrymu na mobil. Takže je jasné, že nebyli spolu. Mindy to vysvětluje, že byla jen obstarat nějaké věci. Keith volá Landrymu a ten Mindino alibi potvrdí. Keith ale ze záznamu z hotelové služby zjistí, že Mindy odjela v tu noc pryč z hotelu a vrátila se až za hodinu. Mindy to popírá, ale Keith vypadá, že jí nevěří a začíná mít podezření.

Logan je stále zdrcený z rozchodu s Veronicou. Poléhává v pokoji, je zarostlý, nemyje se a neustále se opíjí. Dick se ho snaží nějak povzbudit a dohodit mu rande s nějakou holkou, ale Logan nemá zájem. Dick se seznámí s Melindou a pozve jí k nim na pokoj. Melinda s sebou přivede i svou mladší (asi 11-letou) sestru Heather. Zanedlouho se Dick a Melinda vypaří někam na noční jízdu a Logan dostává za úkol postarat se o Heather. Není z toho sice moc nadšený, ale pustí Heather televizi a jde se prospat. Ráno ale ke svému zděšení zjistí, že Dick ani Melinda se ještě nevrátili, ale jsou někde ve Vegas. Bude tedy mít Heather na starost celý den. Heather vidí, že Logan je v nějaké depresi a snaží se z něj dostat, co se s ním děje. Dozví se, že se právě rozešel se svou přítelkyní. Napadne jí, jak by mohl Logan dostat svou přítelkyni (Veronicu:) zpět. Navrhne, že by Logan mohl nechat zahrát Veronice písničku v rádiu se vzkazem, jak je mu to vše moc líto. Shodou okolností je Veronica zrovna ve stejném hotelu (kde vyšetřuje smrt děkana) a písničku z rádia uslyší. Chvíli ji poslouchá, ale pak rádio vypne. Jde navštívit Jeffa Ratnera, který pracuje v hotelu a chce vědět, co si pamatuje z noci, kdy byl zabit Cyrus. Jeff si vzpomíná, že v tu noc vezl do toho pokoje nějaké občerstvení, a slyšel jak se uvnitř hádaji dva muži. Když se tam pak asi hodinu vrátil, v pokoji byla už jen Mindy a Landry. Veronica mu poděkuje za informaci a odchází. Ve výtahu se ale potká s Loganem a Heather. Heather dojde, že to je "Ta" Veronica a je z toho nadšená. Když vidí, že Logan se nemá moc k tomu, aby si s Veronicou promluvil, ujme se iniciativy sama. Představí se Veronice a velice procítěně jí sdělí, že Logan jí stále miluje a že ho mrzí, co se stalo. Pak se jí zeptá, zda slyšela tu písničku. Veronica to sice potvrdí, ale nic jiného k tomu nedodá. Logan vidí, že to nemá cenu a vystupuje z výtahu. Heather mu vyčítá, proč Veronice nic neřekl, ale Logan je naštvaný a začne na ní křičet, že v jejím věku tomu ještě nemůže rozumět. Heather s pláčem uteče do pokoje. Druhý den ráno se Dick a Melinda vrací ze své "jízdy" a očividně se po cestě pohádali. Logan a Heather se spolu usmíří. Melinda ale nechce Dicka už víc vidět a tak s Heather odcházejí.

3.14 - Mars, Bars
Veronica je vězení a čelí obvinění z napomáhání při útěku Joshe Barryho. Josh byl totiž alergický na ořechy (které byly v těch sušenkách, co mu Veronica přinesla) a tak se mu podařilo dostat z vězení. Keith a Cliff přijdou Veronicu navštívit ve vězení a slibují jí, že udělají vše, aby se odtud dostala co nejdřív. Přijde za ní také Logan a ptá se jí, jak se má. Chvilku si povídají a pak ho Veronica požádá, jestli by nemohl vrátit něco Mac (pozn. je to nějaká věc s počítači ..ale fakt jsem nezaregistrovala, co to bylo :) a Logan souhlasí. Přichází za Mac a potká tu také jejího přítele Bronsona a Parker. Ta ho požádá, jestli by jim nepomohl v jedné soutěži. Je to spojené se svatým Valentýnem a je to určené pro páry... Týmy dvou párů mají za úkol hledat různé indicie a splnit jednotlivé úkoly.. Kdo vyhraje získá vstupenky na několik večírků. Logan se tedy přidá a společně s nimi se vydávají do terénu. Vypadá to, že se docela dobře baví. Nakonec sice nezvítězí, ale umístí se "jen" na 3. místě. Mezi Parker a Loganem to začne trochu jiskřit. Mac pozve Bronsona k sobě na pokoj, protože mají zrovna chvíli čas do další přednášky. Jejich vztah se vyvine ještě víc a Mac a Bronson se spolu vyspí. Vypadají spolu šťastně (Mac vypadá, že se konečně dostala přes to, co se stalo mezi ní a Beaverem).

Veronica se nakonec dostává z vězení, její spolúčast na Joshově útěku se neprokázala. Ale hned jak Veronica opustí úřad šerifa, Josh jí kontaktuje a žádá jí o pomoc. Myslí si, že Mason to na něj nastražil a že to byl on, kdo zabil jeho otce a teď se to snaží hodit na něj. Veronica se ho snaží uklidnit a slíbí mu, že mu pomůže. Josh po ní ale chce, aby mu sehnala falešnou občanku, aby se tak mohl dostat ze země. Keith zjistí, že pan Barry byl nevyléčitelně nemocný a že by pravděpodobně brzy zemřel. Zároveň zjistí, že jeho žena uzavřela pojištění pro případ jeho smrti, a že tato pojistka je mnohem vyšší, kdyby měl nějakou nehodu. Veronica sežene Joshovi falešné průkazy, aby se tak mohl dostat do bezpečnostní schránky (Přístup do této schránky je povolen jen lidem nad 21 let...), kde je ukryta sbírka starých mincí.. Josh tak chce získat nějaké peníze na svůj útěk za hranice. Podaří se mu dostat se do té schránky a najde tu také cd s jeho jménem. Je na něm vzkaz od jeho otce. Josh se z té nahrávky dozví, že jeho otec se zabil sám, aby tak zabezpečil svoji rodinu. Věděl, že brzy zemře a chtěl, aby jeho rodina byla v pořádku a neměla finanční potíže. Josh je z tohoto zjištěný zdrcený, ale zároveň je mu jasné, co musí udělat. Aby byla pojistka ze smrti jeho otce použitelná, musí se skrývat až do té doby, než mu bude 21 let a propadne lhůta pro promlčení.

Landry zjistí, že má v mobilu štěnici a chce vědět, kdo mu jí tam dal. Podezřívá Keitha nebo Veronicu. Lamb zjistí, že otisky na klávesnici od počítače Cyruse se shodují s otisky Steva Batanda. Ve stejnou chvíli dostanou hlášení, že Steve je možná opět v domě Mindy a vydávají se ho zatknout. Keith nabídne Lambovi, že mu pomůže, ale Lamb ho odmítne a vydá se tam jen se Sacksem. V domě je opravdu Batando, Lamb se na něj pokusí vystřelit, ale Batando ho udeří do hlavy, Lamb spadne na zem a jeho zranění hlavy vypadá vážně. Sacks uslyší výstřely a přiběhne do místnosti. Vidí, že se Batando chystá k dalšímu úderu a tak ho několika výstřely zabije. V tu chvíli se tam objeví Keith a zavolá sanitku. Batando je mrtvý a ani pro Lamba to nevypadá moc dobře. Lamb se dostává do nemocnice, ale i přes úsilí lékařů, svým zraněním podlehne:-( V spalovně ve sklepě Hearstské univerzity jsou nalezeny rukavice a tričko, které patří Landrymu a jsou celé od krve. Přesněji od krve Cyruse O´Della.

3.15 - Papa´s cabin
Po smrti Lamba, je do funkce šerifa dočasně jmenován Keith. Zahajuje výslech Mindy O´Dell a řekne jí o tom, že bylo nalezeno Landryho oblečení s krví Cyruse. Mindy konečně začne Keithovi vyprávět, co se stalo ten večer, kdy zemřel Cyrus. Cyrus prý přišel celý rozčílený k nim do hotelového pokoje a vyhrožoval Landrymu, že zničí jeho kariéru. Pak odešel a Mindy se vydala zpět za ním. Chtěla ho přemluvit, aby nebyl na Landryho tak tvrdý. Ale neuspěla. Když se vrátila zpět na hotel, Landry tam už nebyl. Mindy si myslí, že to byl Landry, kdo zabil Cyruse. Keith Landryho zatkne a vyslíchá ho. Landry samozřejmě tvrdí, že to na něj Mindy ušila a že ona sama mohla Cyruse zabít. Cyrus jí prý vyhrožoval tím, že jí po rozvodu nic nezbyde. Ohledně jeho alibi na ten večer, Landry tvrdí, že po tom co Mindy odešla za Cyrusem, tak se sbalil a odjel domů. Po cestě si ještě koupil cigarety. Na cestě potkal nějakou ženu, která ho požádala o jednu cigaretu. Keith ale nevypadá, že by mu to moc věřil. Tim Foyle přijde Landryho navštívit do vězení. Landry ho žádá, aby dokázal jeho nevinu. Tim je ochota sama a rozhodne se začít pracovat na případu. Shodou okolností se o tom dozví Veronica a začnou na tom pracovat společně. Podaří se jim najít tu tajemnou ženu, která má dosvědčit Landryho alibi (o tom, že jí té noci skutečně nabídl cigaretu). Žena přijde svědčit na úřad šerifa a potrvdí Landryho alibi. Ten je tedy nakonec propuštěn a děkuje Timovi i Veronice za vše, co pro něj udělali.

Keith se dozvídá, že Mindy pravděpodobně utekla ze země. Tim a Veronica si myslí, že to ona je tím vrahem a snaží se nalézt důkazy. Najdou nahrávky z odposlouchání jeho mobilu a doufají, že tama najdou něco užitečného. Veronica také narazí na hovor, který vedl Landry s nějakým mužem, který se ptal na reference na Tima Foyla. Landry ale nedá Timovi moc dobré ohodnocení, uvede ho jako loajálního, ale neschopného vlastního úsudku a trochu vlezdoprdelku. Keith se dozvídá, že stejně jako zmizela Mindy, tak zmizel i Landry. Další záběr nám ukáže Mindy, která je na nějaké jachtě a schází se tu s Landrym. Je vidět, že toto setkání měli naplánované. Parker si zajde promluvit s Veronicou o jejím "přátelství" s Loganem. Chce se ujistit, že to Veronice nevadí. Veronica se ale vymluví, že ještě musí něco zařídit a nechce se o tom s Parker bavit. Parker si tedy jde promluvit s Loganem a naznačí mu, že by možná měli zůstat "jen" přáteli. Veronica dál poslouchá nahrávky z Landryho mobilu a zjistí, že Landry byl v kontaktu s jedním klukem ze školy. Zjistí si jeho adresu a dozví se, že to je syn té svědkyně (s cigaretami). Dojde jí, že ty alibi nebyly pravé. A že Landry tu ženu vydíral, aby mu poskytla falešné alibi. Měl totiž nějaké informace, které by mohli ublížit jejímu synovi. Keith stále pátrá po Mindy a Landrym a konečně se dostává na stopu. Dostává se do letoviska Papa´s Cabin, kde najde loď, na které by mohl Landry a Mindy být. Na lodi nakonec ale najde jen zdrceného a opilého Landryho. Landry se přizná, že společně s Mindy se snažili vinu hodit na Steva Batanda a tak na něj nastražili ty otisky z klávesnice. Keith chce vědět, kde je Mindy. Landry mu vyděšeně poví, co se stalo. Pohádal se s Mindy a při hádce ji udeřil a ona spadla přes palubu do moře. Landry přísahá, že to byla nehoda. Logan zajde za Veronicou a chce si s ní promluvit o Parker. Řekne jí, že by chtěl pozvat Parker na rande, ale nejdříve se jí chtěl zeptat, jestli jí to nebude vadit. Veronica se snaží zakrýt zklamání a s úsměvem mu odpoví, že jí to nevadí.

Landry je zatčen a Tim přebírá jeho hodiny kriminologie. Zároveň požádá Veronicu, zda by mu nedělala asistentku. Veronica souhlasí. Začíná hodina a studenti chtějí vědět, co se vlastně stalo s Landrym. Tim o tom nejdřív nechce mluvit, ale nakonec si uvědomí, že pokud se studenti mají něco naučit, tak by bylo dobré rozebrat případ vraždy děkana O´Della. Tim rozebírá různé motivy a uvažuje nad tím, jestli Landry skutečně zabil Cyruse, nebo jestli mu s tím nepomáhala i Mindy. Studenti se aktivně zapojují do diskuze. Veronica začne přemýšlet nad tím, kdy měl Landry vůbec možnost domluvit se s tou svědkyní a vydírat jí, aby mu poskytla alibi. Byl přeci celou dobu v cele. Pak najde ve svém mobilu štěnici. A vše jí začne pomalu docházet. Tim jí ve svém výkladu upoutá tím, že na sebe prozradí nějakou informaci, kterou mohla vědět jen ona. Dojde jí, že to on jí napíchnul mobil. Stejně jako Landrymu. Tak jedině také mohl vědět, co se stalo tu noc mezi Mindy, Landrym a Cyrusem. Věděl, že Cyrus je ve své kanceláři a popijí. Také měl možnost přístupu k Landryho oblečení. A když se dozvěděl, že mu Landry zamítl jeho žádost o práci. Tak se ho chtěl zbavit tak, že na něj narafičil smrt děkana. Z tohohle všeho Veronica Tima obviní. Tim je zaskočený a nedokáže Veronice její argumenty vyvrátit. Přizná se k tomu, že zabil Cyruse o´Della. Přichází policie a odvádí ho přímo uprostřed hodiny. Aby toho nebylo málo, Landry se nakonec přizná, že to co se stalo Mindy nebyla nehoda, ale že to byl on, kdo jí zabil. Keith přichází domů s vědomím, že vyřešil oba dva případy. Veronica mu uvaří večeři a společně se dívají na televizi.

3.16 - Un - American Graffiti
Veronicu požádá o pomoc jedna arabská rodina žijící v Neptune. Rashad a Sabirah vlastní restauraci ve městě a ta byla napadena nějakými vandaly. Mají podezření, že to je kvůli jejich původu. Jejich restaurace byla také postříkaná sprejem a bylo na ní napsáno: Teroristi. Veronica rozjede pátrání a zjistí, že do útoků jsou zapletení mladí kluci, kteří si takto chtěli pobavit. Ale zároveň si uvědomí, že za tím nestojí jen oni. Zjistí, že mladý arab Nasir (který pracoval u nich v restauraci) věděl o tom, že dcera Rashada a Sabirah (Amira) chodí s židovským klukem. Nasir má fotky, na kterých je Amira společně se svým přítelem a chce je ukázat Amiřině otci. Veronica se to dozví a poví to Amiře. Ta si je jistá, že až ty fotky uvidí její otec, tak jí zabije:) Veronice se podaří na poslední chvíli fotky získat, ale Amiřin otec se stejně dozví pravdu a je hodně rozzlobený. Nasir má ve skutečnosti nasvědomí i ten vandalismus v restauraci. On sám totiž vydával antiAmerické letáky (na kterých bylo vyobrazeno "jak si Američani chodí do Iráku pro smrt"), které se dostali do rukou jednoho kluka (Derricka). Ten si zjistil, kde Nasir pracuje a rozhodl se mu pomstít tím, že trochu zdemoluje restauraci. Derrickův starší bratr totiž bojoval v Iráku a zůstal na kolečkovém křesle. Rashad a Sabirah se rozhodnou nepodat na Derricka žádné obvinění. Za to Nasir je vyhozen od nich z práce a protože mu končí jeho vízum, tak si asi v Americe moc dlouho nepobude.

Mladého opilého kluka srazí auto a vážně ho zraní. Keith zjistí, že mu bylo teprve 19 a opil se v jednom baru, kde se prokázal falešnou občankou. Keith udělá zátah na jeden bar ve městě a čirou náhodou tam objeví Wallace a Pize. Požádá je o legitimaci a oni mu dost neochotně ukáží svoje falešné občanky (které mají od Veronicy!). Keith pak chce po Veronice vysvětlení. Veronice je trapně a otci se omlouvá za to, že to byla hloupost. Keith pověří "svoje muže", aby dělali náhodné obhlídky hospod a barů v okolí a kontrolovali doklady mladistvích. Bohužel zjistí, že to nedělají moc pečlivě a neberou to vážně. Rozhodne se tedy všechny (kteří neuposlechli jeho rozkazů) vyhodit.
Logan se zmíní Veronice o tom, že pořádá pro Parker oslavu narozenin. Zeptá se Veronicy, jestli by nechtěla také přijít, že Parker by byla určitě ráda. Na Veronice je vidět, že zrovna nechce trávit víc času s Loganem a Parker než je potřebné, ale i přesto ze slušnosti souhlasí, že přijde. Veronica nakonec přemluví také Mac, Wallace a Pize a vydají se na párty společně. Mac se tu seznámí s Maxem ( známe ho z dílu 3.11 - Poughkeepsie, Tramps and Thieves ) a zdá se, že si docela rozumí. Logan připraví pro Parker překvapení ve formě velkého narozeninového dortu. Veronica jen zpovzdálí trochu žárlivě přihlíží. Po menší debatě s Wallacem se Veronica dozví, že Piz je do ní tak trochu zamilovaný. Chvíli si to srovnává v hlavě a pak se rozhodne si s Pizem promluvit. Snaží se mu vysvětlit, že ho má ráda, ale jen jako kamaráda, začne trochu blábolit a Piz jí přeruší tím, že jí znenadání políbí. A pak dodá: "Jen kamarádi. Chápu to." Veronica se nejdříve vzpamatovává z toho, co se stalo, ale pak se vydá hledat Pize, který zatím odešel. Piz je už na cestě pryč, ale Veronica ho zastaví. Ptá se ho jestli už odchází a Piz odpoví, že ano. Veronica ho ale zastaví a políbí ho. Piz její polibek opětuje. V tu chvíli se otevřou dveře výtahu a v nich stojí Logan. Piz a Veronica se od sebe odtrhnout a podívají se na Logana. Ten jen projde kolem a ani se na ně nepodívá. Veronica i Piz jsou trochu na rozpacích, ale pak nastoupí do výtahu.

3.17 - Debasement Tapes
Desmond Fellows (slavný zpěvák z 90. let) má poskytnout rozhovor pro show, kterou vysílá Piz v rádiu. Desmond má také vystoupit na večerním vystoupení. Bohužel zjistí, že pásky (na kterých měl nahrané nějaké věci a zálohy na koncert) zmizely z jeho batohu. Desmond si myslí, že mu je ukradla jedna z jeho fanynek, která ho "navštívila" v hotelu. Piz zavolá Veronice, jestli by jim nemohla pomoci ty pásky najít. Veronica si nejdříve myslí, že jí Piz volá kvůli tomu, aby si promluvili o tom polibku. A tak rovnou Pizovi vysvětluje, že by byla ráda, kdyby na to vše zapomněli. Piz to vezme v klidu a zároveň jí požádá, aby přišla za ním a Desmondem do hotelu a pomohla jim s případem ukradených pásek. Veronica se tedy vydá do hotelu a ve výtahu se potká s Loganem. Ten se jí začne vyptávat na Pize a zajímá ho, jestli on a Veronica spolu neměli už něco dřív (třeba v tu dobu, kdy se oni dva pohádali a Veronica pak přespávala u Pize) . Veronica mu odpoví, že mezi ní a Pizem se nic nestalo. V tu chvíli se otevře výtah a tam už čeká Piz. Veronica vystoupí z výtahu a Logan jí ještě popřeje "hodně štěstí".
Za Keithem přijde Leo D´Amato (známe ho z 1. a 2. série) a požádá ho o pomoc. Pracuje teď pro jednu firmu a má podezření, že tu dochází k nějakým krádežím a že je do toho nějak zapletený Danny Boyd (od Fitzpatricků). Keith se společně s Leem vydá na obhlídku toho místa. Zrovna v tu chvíli tam dochází ke krádeži. Účastní se jí Danny Boyd a také soukromé očko Vinnie Van Lowe. Nakonec vidíme, jak Vinnie všechny členy z gangu zlodějů pochytá a zamkne je pod zámek. V tu chvíli tam už přijíždějí policejní posily, které zavolal Keith. Naneštěstí je Leo propuštěn a tak mu Keith nabídne jeho staré místo na úřadu šerifa. Leo souhlasí a ve dveřích se potkává s Veronicou, kterou očividně rád vidí. Za Keithem přijde také Vinnie, který mu šťastně oznamuje, že má zájem kandidovat v blížících se volbách na místo šerifa. Díky tomu, jak se mu teď podařilo zatknout ty zloděje, tak je ve městě víc populární. Keith na něj jen znepokojeně kouká.

Veronica se seznámí s Desmondem a rozjede pátrání po ukradených páskách. Najde tu Desmondovu fanynku, která byla podezřelá z krádeže pásek. Ale brzy jí dojde, že ona to být nemohla. Společně s Pizem začnou pátrat dál a Veronica zjistí, že ve skutečnosti pásky nikdo neukradl. Ale že si jen Desmond omylem vyměnil s někým batoh na letišti. Veronica zjistí adresu skutečného majitele batohu a rozjede se za ním společně s Pizem. Mají štěstí, majitel batohu skutečně má doma Desmondovy nahrávky a rád je vymění se svým batohem. Veronica a Piz se vracejí rychle do Neptune, za pár hodin má totiž začít Desmondův koncert. V autě si trochu popovídají o tom, co se mezi nimi stalo a shodnou se na tom, že je fajn že i přes to vše se spolu dokáží normálně bavit. Pize najde v Desmondových nahrávkách pár nových písniček, které Desmond ještě nikdy nezpíval před publikem. Rozhodne se Desmondovi zalhat a tvrdit mu, že ty pásky nestihnou dovést včas na začátek koncertu. Proto je tedy Desmond nucen zahrát několik svých nových písniček. Publikum je nadšeno a je vidět, že se mu nové songy líbí. V tu chvíli už tam dávnou jsou i Veronica a Piz a sledují celé vystoupení. Veronica chytne Pize za ruku a řekne mu: "Jsi dobrý člověk, Piznarski." Piz se na ní jen usměje a dál společně sledují vystoupení.
Logan požádá Mac o pomoc při tvorbě úkolu do školy. Má sestavit jakousi webovou stránku. Mac souhlasí a na pomoc také přizve Maxe (z předchozího dílu) a ten jim pomůže stránky uveřejnit. Logan se pokusí Mac zeptat, co je přesně mezi Pizem a Veronicou a jestli mu náhodou Veronica nebyla nevěrná. Mac mu na to neodpoví, jen mu řekne, že pokud si myslí, že by ho Veronica podvedla, tak je idiot. Druhý den má Logan prezentovat svůj domácí úkol před třídou, ale učitel mu nedovolí celý přednes dokončit, protože ho pobouří obsah webových stránek. Logan si jde zklamaně sednout zpět do lavice.
Mac se rozhodne, že bude lepší, když se rozejde s Bronsonem. Poví mu to při společné snídani. Bronson vypadá trochu překvapeně :-(

3.18 - I Know What You'll Do Next Summer
Piz si pozve do své rádio show speciálního hosta - studenta Hearst College (Apolla), který bojoval jako dětský voják v Ugandě. Apollo vypráví o tom, jak ho jeho "únosci" nutili zabíjet a jak se mu nakonec podařilo utéct a dostat se do Ameriky. Veronicu posléze kontaktuje nějaký muž (Kizza), který tvrdí, že je Apollův dávno ztracený otec. Chce po Veronice, aby mu obstarala nějaký důkaz, že Apollo je skutečně jeho syn. Jediné co má jako důkaz, je dopis od Apollovy matky (kterou zabili, když byl Apollo malý). Kizza po Veronice chce, aby Apollovi zatím nic neříkala, dokud nebude mít jistotu, že je jeho otec. Veronica tedy zajde za Apollem a požádá ho o rozhovor. Apollo souhlasí a Veronica se ho nejdříve ptá na válku a podobné věci a pak se ho zeptá na jeho matku. Apollo jí ukáže jedinou věc, která mu po ní zbyla. Lístek s nákupem, který mu dala v ten den, kdy zemřela. Veronica nenápadně porovná rukopisem s dopisem, který má od Kizzy a zjistí, že rukopisy se shodují. Nakonec je tedy nucena říct Apollovi pravdu o tom, že je tu možnost, že by mohl poznat svého otce. Apollo se zároveň dozví, že film, který se měl o něm natáčet, nebude. A tím pádem nemůže počítat s docela velkým obnosem peněz, které mu producenti filmu slíbili. Zároveň se Veronica dozví od Apollova dobrého přítele, že Apollo ve skutečnosti jako dětský voják nebojoval a že si to vše jen vymyslel. Že vše to byly příběhy někoho jiného. Veronica to vše oznámí Kizzovi a naznačí mu, že pokud se chtěl sejít s Apollem jen kvůli tomu, že čekal, že z něj dostane nějaké peníze, tak mu teď ta naděje splaskla. Kizza ji ale vysvětlí, že chce prostě jen poznat svého syna. O nic jiného mu nejde. Kizza se nakonec setká s Apollem a hned při prvním setkání si Apollo vybaví jednu vzpomínku na matku a dojde mu, že Kizza je opravdu jeho skutečný otec. Veronica se zároveň dozví, že to s tím, že Apollo přišel o své slíbené peníze z filmu, byla past. Ve skutečnosti se nic takového nestalo. A to, že jí Apollo lhal o tom, že byl dětský voják, taky není pravda. Opravdu se mu to stalo a nic si nevymyslel. Chtěl tím Veronicu jenom zmást, aby si pak Kizza myslel, že Apollo nemá žádné peníze. A pak by se teprve ukázalo, jestli se o něj zajímá jen kvůli penězům nebo ne. Naštěstí to dopadlo naopak.

Piz dostane nabídku na stáž v New Yorku v nahrávací společnosti, ale nakonec si to rozmyslí a přijme stáž v rádiu v Neptune. Veronica se učí na zkoušky, které když složí, tak bude moci pracovat jako soukromý detektiv. Samozřejmě nakonec zkoušky dopadnou na výbornou a Veronica dostane licenci. Ale stále ji trochu "trápí", že měla v testu o pár bodů méňě než její táta :-D
Rodiče Parker chtějí, aby se jejich dcera vrátila na prázdniny k nim domů. Parker z toho není moc nadšená a svěří se s tím Loganovi. Ten jí navrhne, aby přes léto bydlela v jeho hotelovém pokoji. Parker je návrhem nadšená jen do té doby, než jí Logan řekne, že on tam přes léto stejně nebude, protože mají v plánu jet s Dickem na surfovací výlet na celé léto. Parker se trochu kvůli tomu na Logana naštve. Logan si to pak snaží vyžehlit tím, že jí navrhne, aby jela na ten výlet s nimi. Parker nadšeně souhlasí a zároveň se těší, že nebude muset celé léto trávit u rodičů.
Mac si užívá šťastných chvilek s Maxem a vypadá to, že to mezi nimi klape. Mac sice trochu překvapuje Maxův životní styl (=žádná škola, lenošení, a vydělávání na tom, že pomáhá studentům podvádět při testech:) ale nakonec se přes to přenese.
Na scéně se náhle objevuje Dickův otec, který se rozhodl, že se přizná a sám půjde do vězení. Před tím, ale chce strávit několik týdnů se svým synem a "rozloučit" se. Dicka ale jeho návštěva spíš rozhodí, než aby mu udělala radost. Nakonec ale souhlasí a rozhodne se s ním strávit víc času. Proto ale musí trochu změnit svoje plány a oznámí Loganovi, že na žádný surfovací výlet nejede. Logan je zaskočený, protože tím pádem na ten výlet nepojede ani on (půlku účtu měl totiž platit Dick a když teď nejede, tak se Loganovi ani nechce jet samotnému). Když to ale oznámí Parker, je vidět, že jí to hodně zklame. Uvědomí si totiž, že tak neuvidí Logana celé léto.
Veronica se dozví, že byla přijata na letní stáž do Virgine do FBI! Je z toho u vytržení, stejně jako její otec. Jen Piz se tváří trochu rozpačitě, protože je mu jasné, že se s Veronicou dlouho neuvidí.

3.19 - Weevils Wobble but They Don't Go Down
Weevil se zranil při práci a tak si jde zažádat o přídavky, ale na pracovním oddělení neuspěje a nakonec je i vyhozen z práce. Aby to nestačilo, je také obviněn z toho, že prodával studentům falešné ID karty a tím si vydělal slušný balík peněz. Tyto karty slouží studentům stejně jako kreditní karty (můžou si na ně kupovat jídlo, chodit do knihovny apod.). A vždy když vyčerpají peníze, tak si je tam musí znovu vložit přes takový přístroj, který má k dispozici úřednice v univerzitní pokladně. Weevil je obviněný z toho, že prodával studentům falešné průkazy a že je dobíjel díky tomu, že měl přístup do pokladny a tím pádem i k tomu přístroji. Weevil zavolá Veronice a prosí ji, aby ho z toho vysekala. Veronica samozřejmě souhlasí a rozjede vyšetřování. Bohužel se to ale začíná komplikovat, protože ten přístroj, přes který se dalo dobíjet do ID karty byl nalezen ve skříňce, která sousedí s tou Weevilovou a jsou na něm samé jeho otisky. Veronica se tedy zeptá Weevila, kde všude ten den byl a jak je možné, že se jeho otisky dostaly na ten přístroj. Weevil vzpomíná, že ten den opravoval dřez u jedné ze studentek. Společně se tedy vydají za tou dívkou a Veronica v ní pozná svoji studentku z hodin kriminologie. Ta samá slečna byla také na té hodině, kdy Veronica pozvala Weevila na přednášku. Weevil tu vyprávěl o tom, jak byl vězení a jak se teď z toho dostává apod. Veronice začíná svítat a dojde jí, že ta slečna to možná na Weevila nastražila, protože on byl snadná obět - bývalý kriminálník. Zároveň si Veronica všimne, že v pokoji té slečny visí fotka s několika jejími kamarády. Pozná na nich jednoho studenta, který také nahlásil, že mu Weevil prodal falešnou ID a také tam uvidí jednoho kluka, který měl přístup k tomu, aby sestrojil přístroj na dobíjení ID karet. Veronica svolá celou partu "mladých podvodníků" a řekne jim, že ví, co provedli. Oni se k tomu všemu přiznají (dělali to prý proto, že se jim nechtělo utrácet peníze za jídlo, knížky a ostatní věci). Přemlouvají Veronicu, aby je neudávala a za odměnu jí také vyrobí falešnou ID kartu. Veronica ale "zdvořile" odmítne a donutí je, aby se sami přiznali. Zároveň tuší, že existuje ještě jeden přístroj a že ho ta parta studentů schovala v jedné učebně. Požádá Weevila, aby se tam zašel podívat a případně ten přístroj přinesl. Nechce totiž, aby ho tam ta partička našla a zničila ho. Weevil udělá přesně to, co mu Veronica řekla. Jde do té učebny a najde tam ten přístroj. Ale potom Veronice do telefonu tvrdí, že třída byla prázdná a nic nenašel.

Keith si ve své volební kampani nevede moc dobře a Vinnie využívá všeho možného, aby Keitha potopil. Piz je oba dva pozve do své radio show, ale je vidět, že víc příznivců tu má Vinnie.
Wallace celý den pronásleduje nějakej divnej chlápek. Wallace se chce dozvědět, o co mu jde. A nakonec zjistí, že to člen spolku The Castle. Chtějí, aby se Wallace stal jejich členem. Ale vše je velmi tajné a Wallace o tom nesmí s nikým mluvit.
Piz je stále ještě trochu naštvaný na Veronicu kvůli tomu, že bude přes celé léto pryč. Veronica se mu snaží vysvětlit, že to je pro ní velká příležitost, ale že i tak jí bude moc chybět. Aby mu dokázala, jak moc jí bude chybět, tak se s ním začne líbat. Klesají spolu na postel a zbytek si už můžeme domyslet :-)
Druhý den už Piz září jako sluníčko a společně s Veronicou, Mac a Wallacem se vydávají na pláž. Wallace tu jde zkoušet svůj nový vynález. Letadlo, které má být jeho záverečnou prací v předmětu elektroinženýrství. Na pláži se potkávají s Loganem a Dickem, kteří si sem přišli zaserfovat. Je to trochu trapné setkání, protože si nemají moc co říct. Mac nakonec odejde za Wallacem a nechá Pize, Veronicu a Logana o samotě. Dick se vydá za Mac a začne se jí trochu (opile) omlouvat za to, jak se k ní choval a že se jí posmíval, když chodil s Beaverem. Pak jí řekne, že je skvělá holka a pokusí se jí dát pusu. Mac mu poví, že omluva je přijata, ale před jeho pusou uhne. Veronica sedí na pláži společně s Pizem a Loganem a vládne trochu trapné ticho. Piz se snaží začít rozhovor, ale Logan mu moc nepomůže a nakonec do něj začne spíše rejpat, i když nemá moc důvod. Veronica a Piz raději nakonec odcházejí.
Druhý den: Dick ukáže Loganovi video, které mu někdo poslal e-mailem. Je na něm Veronica a Piz, jak se spolu milují. Logan je naprosto v šoku a myslí si, že za to může Piz a že určitě dal do svého pokoje kameru. Vydá se za Pizem do rádia a tam ho bez jediného slova zmlátí. Je vidět, že Logan je v převaze, protože Piz je pěkne pomlácený, ale Logan má jen pár škrábnutí. Logan se poté vydává za Veronicou, aby jí řekl o videu....


3.20 - The Bitch is Back
Díl pokračuje, jak skončil. Logan navštívil Veronicu a ukáže jí video. Veronica je v šoku, ale nevěří, že by to byla Pizova vina a naštve se na Logana za to, že Pize zmlátil. Parker přijede navštívit Logana a zjistí, co udělal Pizovi. Je uražená a uvědomuje si, že Logan to udělal proto, že mu na Veronice pořád ještě záleží. Rozhodne se s Loganem rozejít a Logan jí v tom moc nebrání. Parker ubrečeně odchází z Loganova pokoje a ve dveřích se potká s Veronicou. Veronica je překvapená a Parker jí jen oznámí, že teď už je Logan celý její. Veronica ale přišla za Loganem ze zcela jiného důvodu, než si Parker myslí. Stále je ještě naštvaná na Logana kvůli tomu, co udělal Pizovi. Myslí si totiž, že na to vůbec neměl právo a že to nebyla jeho věc. A kromě toho vůbec nevěří tomu, že by Piz dal do jejich pokoje tu kameru. Logan je ale opačného názoru. Veronica se s ním o tom už nechce dál bavit a velmi naštvaně odchází. Zároveň ale ještě stihne odchytnout Dicka a vytáhnout z něj od koho dostal to "její" video. Veronica se snaží přijít na to, kdo je autorem toho videa. Chvíli ji to trvá, ale nakonec se dostane na adresu Gory Sorokina. Gory jí nepotvrdí, ani nevyvrátí, že je autorem toho videa. A tak mu Veronica pro jistotu nechá v pokoji štěnici.

Wallace si celý nesvůj uvědomí, že na tom natočení videa má také svůj podíl. Zjistil totiž, že ho stále ti lidé ze spolku The Castle sledují a že je možné, že mu dali do jeho (a Pizova) pokoje kameru. Veronica ho požádá, aby jí zjistil něco víc o tom spolku. Wallace se tedy vydá na přijímací pohovor do spolku The Castle. Má s sebou tužku, ve které je nainstalovaná kamera a má s ní vyfotit členy spolku. Wallace je vyzván, aby přišel do jedné místnosti a tam zodpovídal jednotlivé dotazy. Musí se svléknout jen do spodního prádla a na krk si dá takové čidlo. Ptají se ho na různé otázky (např. na tu nehodu minulý rok, kdy přejeli bezdomovce atd.) Náhle Wallace dostane do těla výboj, který přijde přes to čidlo. Je to proto, že někdo z dalších členů, který je také u "výslechu" odpověděl lživě. Pak se Wallace zeptají, co to má v kapse za pero. Wallace zalže, že to nic není. A v tu chvíli uslyší řev z vedlejší místnosti. Právě totiž zalhal a jeho "kolega" byl za to potrestaný stejně jako on. Wallace je vyděšený a vypadne co nejrychleji z místnosti. Veronice je pak líto, že do toho Wallace nutila a omlouvá se mu. Wallace si ale přes to vše uvědomí, že možná zná jméno toho, kdo se ho ptal na všechny ty otázky při tom "výslechu." Veronica se rozhodne tajně se vloupat do budovy spolku The Castle a zjistit, co se dá. Přeleze zeď a dovnitř se dostane dvířky pro psa. Při lezení se jí ale zatrhne jedna nitka ze svetru a zůstane přiskřípnutá v otvoru. Veronica se tedy dostane dovnitř a na chodbách uvidí portréty Lilly a Duncana Kaneových. Dostane se do jedné místnosti a tam nenápadne pozoruje rozhovor Goryho Sorokina a Jakea Kanea!! Vypadá to, že Jake je vůdce celého spolku. Nakonec Jake a Gory odcházejí. A Veronica vyjde ze svého úkrytu, ukradne harddisk s nějakým "výzkumem", který dělal Jake a zmizí.

Druhý den Jake volá šerifa, aby nahlásil krádež jeho projektu. (pozn. Jakeův osobní bodyguard je náš starý známý Clarence Wiedman.) Keith vyšetřuje, kdo by mohl být zlodějem. A všimne si, že někdo mohl vlézt dovnitř dvířkami pro psa. Na dvířkách uvidí nitku z Veroničina svetru. Zároveň uvidí video, které zachytila ostraha budovy a je na něm vidět nějaké blondýna, která leze přes zeď. Keith začíná mít podezření, že je to Veronica. Když se vrátí domů, tak přehrabe její šatník a najde ten zmíněný svetr a vidí, že je na něm oko. Veronica přijde domů a Keith už na ní čeká s otázkami. Veronica mu ale odsekne a zalže, že to nebyla ona. A že přespí u Mac. Místo toho se ale společně s Mac se vydají do počítačové učebny na univerzitě a snaží se rozkódovat Jakeův harddisk. Trvá jím to skoro celou noc. Ale nakonec mají štěstí. Zjistí, že na harddisku jsou všechna jména členů The Castle. Je tam spoustu jmen, některé i z roku 1930 a dál ... Každý člen tu má nějaké přiznání k něčemu hroznému, co spáchal, nebo čeho byl svědkem. Veronica zajde za reportérkou Nish (z univerzity) a předá ji kopii seznamu členů toho spolku. Nish má v plánu pořádně vše prozkoumat a možná i podat žalobu na celý spolek. Jake zjistí ze záznamů z kamery, že ten zloděj byla Veronica a zuří. Zajde za Keithem a poví mu, že ví, že to byla Veronica a chce, aby mu předal záznam z bezpečnostní kamery, který má Keith u sebe jako důkazní materiál. Keith mu ale řekne, že mu ho předá až bude mít povolení od soudu. Jake mu naštvaně odpoví, že ho získá a pak se vrátí. Keith jde mezitím do místnosti s důkazy s úmyslem nějak z toho Veronicu dostat... Za několik hodin přijde Jake a má příkaz od soudu. Keith mu úsměvem vyhoví a pošle Lea D´Amata, aby mu přinesl tu nahrávku.

Veronica se jde najíst do školní jídelny a tam za ní přijde Logan a omlouvá se jí za to, co způsobil a za to, že zmlátil Pize. Když spolu mluví, za Veronicou přijde Gory a vrátí ji štěnici, kterou mu dala do jeho pokoje. Zároveň jí řekne, že je rád, že jí nahrál na to video a že díky němu je teď tak "populární". Také jí řekne, že je mrcha (*bitch*) a že si to zasloužila. Potom odejde. Logan to celé slyší a chce jít Goryho zmlátit. Veronica ho ale zarazí, aby to nedělal. Poví mu, že Gory má vlivné známé. Logan se ale přesto na Goryho vrhne a zmlátí ho. Pak z něj chce vymlátit omluvu Veronice, ale Veronica řekne, že neprahne po jeho omluvě. Trochu se přitom na Logana usměje. Celé to vidí Piz a neví, co si o tom myslet. Logan odchází a míjí Pize a zároveň se mu za vše omlouvá. Piz se podívá na Veronicu, která se tváří trochu nejistě.

Veronica přijde za Jakem Kanem a vrací mu harddisk. Řekne mu, že se jí podařilo rozluštit všechny ty jména a že pokud na ní podá žalobu, tak se všichna ta jména dostanou na veřejnost. A zároveň chce, aby z toho všeho vynechal jejího otce. Jake jí odpoví, že na to už je trochu pozdě. Veronica přichází domů a Keith pro ní vaří večeři. Zdá se, že se na ní vůbec nezlobí. Veronica mu poví, že ho má ráda. Druhý den se probudí. V kuchyni na stole najde noviny, kde je na titulní straně článek o šerifu Marsovi, proti kterému je vedena žaloba za ztrátu důkazů. Veronice se na ten článek jen nešťastně dívá. Poslední záběr je na Veronicu, jak jde do volební místnosti. Právě totiž probíhají volby na nového šerifa. Veronica samozřejmě zvolí svého otce. Poté vychází z volební místnosti. Venku prší a Veronica odchází ulicí pryč.

Konec 3.série

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář